Netflix’de İzleyebileceğiniz 10 Popüler Dizi!

Dizi izlemeyi sevenler için, popüler platform Netflix'in en iyi dizileri arasında yer alan 10 ilginç dizi, haberimizde...

Bir dizinin bölümünü günlerce beklemek; yayınlanacağı gün uzun bir özet sonrası nihayet o diziyi izleyebilmek gibi şeyler artık çok uzaklarda kaldı. Dijital platformların hayatımıza girmesiyle bambaşka bir dizi deneyimiyle tanıştık. Artık Netflix dizi denince akla gelen ilk platformlardan biri oldu. Özellikle birçok başarılı yapımıyla Netflix, dünyada ve Türkiye’de bu sektörde öncü konumda ve yüz binlerce aboneye sahip. Bununla birlikte, oldukça fazla sayıda dizinin yapımcılığını ve yayıncılığını da üstleniyor. Hal böyle olunca da izlerken keyif alacağımız dizileri seçme noktasında zorlanabiliyoruz. Bu noktada seçiminize yardımcı olabilecek; Netflix’in en iyi dizileri arasından 10 ilginç dizi, haberimizde…

Dizi meraklıları için Netflix’in en iyi dizileri:

1- BoJack Horseman

BoJack Horseman karakteri, 80’li 90’li yıllarda çok popüler olan bir sitcom dizisinin yıldızıdır. Fakat artık o günler geride kalmıştır ve o bununla başa çıkmakta zorlanıyordur. Netflix’in en iyi dizileri arasında olan “BoJack Horseman” yetişkinliklere yönelik bir animasyon serisi.

2- American Crime Story

American Crime Story, her sezon Amerika tarihindeki farklı bir sansasyon yaratan suçu merkezine alan bir antolojik dizi. İlk iki sezonu, ünlü Amerikan futbolcusu O.J. Simpson’ın eski eşi ve onun arkadaşını öldürmekten yargılanmasına ve dünyaca ünlü modacı Gianni Versace’nin hayranı tarafından öldürülmesine odaklanıyor. Üçüncü sezonunun konusu ise Bill Clinton-Monica Lewinsky skandalı

3- The Witcher

Kitaptan video oyunlarına uyarlanan ve dünyada oldukça popüler olan “The Witcher”, Netflix tarafından diziye dönüştürüldü. Barış içinde yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasında yeni bir ırklar arası savaş ortaya çıkar. The Witcher ise dünyanın geleceği için kilit role sahip olacak çocuğunun doğumunu beklemektedir.

4- Dead To Me

Yaşadıkları kayıplar nedeniyle yas tutan, birbirinden oldukça farklı iki kadın grup terapisine gider ve orada birbirleriyle tanışır. Dizi kendilerini üzgün ve yalnız hissettikleri bu dönemde aralarında oluşan bağı ve başlarından geçen yeni ve heyecanlı olayları konu alır. Kara mizah seven kişiler için iyi bir alternatif olabilir.

5- When They See Us

Netflix en iyi diziler arasında yer alan dizi,1989’da New York Central Park’ta yaşanan tecavüz olayının ardından dört siyahi, bir latin gencin haksız yere suçlandığı gerçek bir olayı anlatıyor. Mini dizide beş gencin aileleri, dava süreçleri ve haksızlığa uğradıklarının nasıl anlaşıldığına yer veriliyor.

6- The Good Place

Dünyada çok da iyi bir insan olmayan Eleanor öldükten sonra “The Good Place” (İyi Yer) adlı bir yere gönderilir. Buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilere söylemez. Aynı zamanda Eleanor’un İyi Yer’e gelişi oranın alt üst olmasına ve Eleanor’un komşuları Chidi, Tahani ve Jason’ın da bu karmaşaya ortak olmasına neden olur.

7- Orange Is The New Black

Ana karakterimiz gençken işlediği bir suçtan dolayı 15 ay hapis cezasına çarptırılır. Hapishanedeki yaşantıya ayak uydurmakta güçlük çeken karakterimizin burada zaman içinde değişime tanıklık ediyoruz. Mizahi bir dille ele alınan dizide olaylar sadece ana karakter eksenli gelişmiyor, her bölümde başka bir karakterin hayatına odaklanıyor.

8- Stranger Things

1983 yılında Indiana’nın Hawkins kasabasında bir çocuk kaybolur. Kaybolan çocuğun annesi ve ağabeyi, bir polis ve çocuğun arkadaşları yaptıkları araştırmalar doğrultusunda bu olayın altından insanlar üzerinde deneyler yapan gizli devlet ajanları ve hatta doğaüstü güçler çıktığını görürler.

9- Unorthodox

Netflix en iyi dizileri arasında gösterilen dizi, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen genç bir kadının yaşadığı ultra Ortodoks Yahudi topluluğundan kaçıp Berlin’de kendine yeni bir hayat kurmak istemesini ve mücadelesini anlatıyor. Undorthodox yeni bir yapım ve mini dizi olmasına rağmen en iyi Netflix dizileri arasında yerini almıştır.

10- Better Call Saul

Breaking Bad’in spin-off’u olan bu dizi, dizinin sahtekar karakteri Saul Goodman’ın nasıl Saul Goodman olduğunu ve başından geçen maceraları anlatıyor. Aradaki bağlantıları yakalayabilmek adına öncesinde Breaking Bad izlemeniz önerilir. Breaking Bad de Netflix’te mevcut.

Peki sizin en beğendiğiniz ve tavsiye edeceğiniz netflix dizi önerisi hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’te Popüler Olan 10 Mini Dizi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Türk Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix Kullanıcıları için 10 Faydalı İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı