Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Türk Dizisi!

Alışkanlıklarımızı değiştiren Netflix, son dönemde yayınladığı Türk dizileri ile de gündemde. İzleyebileceğiniz en iyi Netflix Türk dizileri, haberimizde...

Dünya’da oldukça popüler olan Netflix, her geçen gün içinde barındırdığı dizi, film ve belgesel sayısını yükseltiyor. İzleyebileceğiniz en iyi 10 Netflix Türk dizileri; haberimizde…

Netflix nedir ve Netflix Türk dizileri nasıl izlenir?

Netflix, dizi ve filmlerin bulunduğu dijital bir platform. Belli bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz paketlerle barındırdığı içerikleri izlemeniz mümkün. Netflix, reklamsız ve kesintisiz olmasıyla kaliteli bir araç haline geliyor. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türk yapımlarını da içeren Netflix’i internete erişebileceğiniz cihazlarınızdan kullanabiliyorsunuz.

Netflix’in günümüzde önemli bir yer almasıyla beraber dizi ve film sektörü de bu platforma özel işler üretiyor. Yurtdışında da aktif olarak kullanılan Netflix, Türk dizileri ile de üzerinde dikkat çekmeye başladı. Sadece bu platform için çekilen dizilerin dışında yayın hayatına son vermiş Türk dizilerini de bulmak mümkün. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz 10 Türk dizisi:

İzleyebileceğiniz Netflix Türk dizileri:

1- Hakan Muhafız

Hakan: Muhafız (The Protector),  Netflix için çekilen ilk yerli yapım. Çağatay Ulusoy’un başrolde olup Okan Yalabık, Hazar Ergüçlü, Burçin Terzioğlu gibi oyuncuların olduğu dizi; 2018 yılında seyirci karşısına çıktı. Fantastik, aksiyon ve bilim kurgu elementlerinin bulunduğu dizide, İstanbul’u ve onu koruma görevini sahiplenmesiyle başlıyor. Hayatı değişen Hakan’ın hikayesini konu alan dizi; 4 sezon boyunca yayınlandı. Netflix Türk dizileri arasına giren bu dizinin bölüm sayısı ise 26. 2020 yılında final sezonu yayınlanan Hakan: Muhafız’ı Netflix üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim: Hakan Muhafız’ın IMDb puanı ise 6,8.

2- Atiye

2019 yılında hayatımıza giren Atiye dizisi Netflix’in ikinci yerli yapımı. Atiye (The Gift), Beren Saat, Metin Akdülger, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun gibi oyuncularıyla dikkatleri üzerine topluyor. Filmin ana karakteri Atiye, başına gelmeden önceki olaylardan habersiz şekilde yaşamını sanatla sürdürüyor. Ancak her zaman hayatında olan bir objeyi yıllardır resmetmesiyle normalleşmiş bu davranışı bir gün bir haberle son buluyor. Erhan karakteriyle yolları kesişen Atiye, Göbeklitepe ile bağını keşfetmeye başlıyor. Kendi geçmişinin ve Göbeklitepe’nin merkez alındığı dizi, fantsatik ve gizem ögelerini barındırıyor. Dizinin IMBb puanı ise 7,6.

3- Aşk 101

Aynı okuldaki liseli bir grubun yollarının kesişmesini konu alan Netflix yapımının 1. sezonu, 1998 Türkiye’sinde geçiyor. Gençlerin yaşadıkları zorluklara da değinilen dizi, farklı karakterlerle izleyiciye sunuluyor. İlk sezonu 8 bölüm olan diziyi, kendini dışlanmış hisseden gençlerin hikayesi olarak görüyoruz. Aşk 101, genç kadrosuyla 24 Nisan 2020 tarihinde bizlerle buluştu. Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, Kubilay Aka, İpek Filiz Yazıcı gibi oyuncuların olduğu dizi; komedi, dram ve romantik ögeler içeriyor. Kullanılan müzikleriyle de dikkat çeken Aşk 101’in IMDb puanı ise 7,6.

4- Rise of Empires: Ottoman

Türü; belgesel dizi, tarih, biyografi olan Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı’yı ele alan bir Türk Netflix dizisi. Fatih Sultan Mehmet’in fetih hikayesi aktarılıyor. Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu ve Damla Sönmez gibi oyuncuların performans gösterdiği dizinin bir yanının da belgesel olmasıyla Celal Şengör’ün de sesiyle eşlik ettiği bir yapım. Bu arada şu detayı da paylaşalım: Bu dizi, ana dili İngilizce yayınlanmış bir dizidir. Netflix’in “Ayarlar” bölümünden dizinin dilini ya da altyazısını değiştirebilirsiniz. 1. Sezonu 6 bölümden oluşan dizinin Imdb puanı ise 8,0.

5- Masum

Yayın hayatına BluTv platformuna giren Masum’u Netflix’ten de izlemeniz mümkün. Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabik ve Tülin Özen gibi oyuncularıyla 2017 yılında yayınlandı. İşlerin bir anda nasıl kaosa dönüşebileceğini bize gösteren dizide, karakterimizin, araştırma yapmak için kasabaya geri dönmesiyle olaylar başlar. Polisiye, gizem ve dram ögelerini içeren diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz. 1 ve tek sezonu 8 bölümden oluşan bir dizidir. IMDb puanı ise 8,5.

6- Ezel

2009-2011 yılları arasında yayınlanan Ezel dizisi, 4 sezondan ve 105 bölümden oluşmaktadır. Türkiye’de en çok izlenen bir yapım olması dışında, yurtdışında da oldukça izleniyor. Dizi, Türk yapımı bir intikam öyküsü. Ömer, askerden sonra hayatını birleştirmek istediği kız arkadaşıyla kavuşma hayali kurarken, bir anda kendini bir bilinmezliğin içinde bulur. Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Barış Falay, Yiğit Özşener gibi usta oyuncularıyla dikkat çeken dizinin IMDb puanı ise 8,6.

7- Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi

2010 yılında başlayıp 2013 yılında final veren dizi, dram, gizem, suç, polisiye konularını ele alıyor. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolü üstlendiği, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal gibi oyuncuları da izleyebileceğimiz bir yapım. Dizi, Behzat adındaki bir başkomiserin deneyimlediği olayları bize aktarıyor. Yaşadıklarıyla ve melankolik tavırlarıyla dikkat çeken karakterimiz, ekibiyle birlikte Ankara’da cinayetleri çözüyor. Dizinin IMDb puanı ise 8,7.

8- 46: Yok Olan

2016 yılında yayınlanan ve o yıl final veren 46 Yok Olan; Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen, Melis Birkan isimlerinin başrolleri paylaştıkları bir dizidir. İçinde gerilim, dram, aksiyon ögelerini barındıran dizi, kız kardeşinin muzdarip olduğu hastalıktan dolayı ona çare bulmaya çalışan bir genetik mühendisinin hikayesini konu alır. 1 sezonu olup 13 bölümden oluşmaktadır. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz 46 Yok Olan’ın IMDb puanı ise 8,5.

9- Leyla ile Mecnun

Bir komedi dizisi olan Leyla ile Mecnun, yayın hayatına televizyonda başlamıştı. Aralarında doğdukları günden beri bir bağ olan Leyla ve Mecnun’un hikayesi, dizide yer alan diğer karakterlerle birleştiğinde kaliteli bir iş ortaya çıkıyor. Macera ve dram ögelerini de barındırıyor. Dizi; Ali Atay, Serkan Keskin, Köksal Engür, Ezgi Asaroğlu ve Cengiz Bozkurt gibi oyuncuları bizlere sunuyor. Yayın hayatı 3 sezondan oluşan dizinin bölüm sayısı 101’dir. Netflix bünyesine giren diziyi bu platformda izleyebilirsiniz. Dizinin IMDb puanı ise 9,1.

10- Fi

Fi, Azra Kohen’in yazdığı Fi, Çi, Pi kitap serisinden uyarlanan bir Türk dizisi. Gerilim ve psikolojik ögeler barındıran dizi, Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Büşra Develi, Mehmet Günsur, Berrak Tüzünataç ve Osman Sonant gibi oyuncuları görüyoruz. İnsan ilişkilerini konu alan dizide psikoloji ve felsefe konuları da işleniyor. Yayın hayatına Puhu TV’de giren internet dizisi, Netflix bünyesinde bulabilirsiniz. Dizin IMDb puanı: 7.9.

Peki siz Netflix kullanıyor musunuz? İzlediğiniz Netflix Türk dizileri nelerdir? Bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’te Popüler Olan 10 Mini Dizi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix Kullanıcıları için 10 Faydalı İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı