En Korkunç 10 Netflix Korku Filmi!

Tüylerinizi diken diken eden ve izledikten sonra uzun süre etkisi altında kalacağınız en korkunç Netflix korku filmleri, haberimizde...

Netflix en çok kullanılan dizi ve film izleme platformlarından biri. Film ya da dizilerin yayınlama haklarını satın alan Netflix kendi orijinal içeriklerini de üretiyor. Netflix korku filmleri arasında en sevilen ve en korkunç 10 film, haberimizde…

En korkunç Netflix korku filmleri:

1- Hannibal

Anthony Hopkins, Julianne Moore gibi önemli isimlerin başrolünü paylaştığı Hannibal psikolojik bir korku filmi. Filmde Hannibal Lecter hapisten kaçan bir suçlu. Eski kurbanlarından olup hayatta kalmayı başarabilen Mason Verger ise Hannibal’dan intikam almak istiyor. İnsan eti yiyen Hannibal’ın peşindeki tek kişi Mason değildir. FBI da elinden kaçırdığı Hannibal’ı yakalamak ister.

2- In the Tall Grass

In the Tall Grass ünlü yazar Stephen King ve oğlu Joe Hill’in birlikte yazdığı bir hikayeden uyarlamadır. İki kardeşin otların arasından duyduğu yardım sesi üzerine otların içine girdikten sonra yaşadıklarını anlatır.

3- Bird Box

Sandra Bullock iki çocuğuyla birlikte doğaüstü bir güçten kaçıyor. Kaçarken gözlerinin kapalı olması gerekiyor. Diğer duyularıyla hareket eden anne ve iki çocuğun bu kaçışta hata yapma şansları yok. Bird Box bir Netflix orijinal içeriği.

4- Cinnet

Ünlü yönetmen Stanley Kubrick’in çektiği Cinnet, bir otelde çalışmaya başlayan Jack’in delirmesine sebep olan olayları anlatıyor. Film özellikle kırılan kapı sahnesi ise ikonikleşmiştir. Netflix en iyi korku filmleri arasında yer alan bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

5- The Ritual

Beş arkadaş birlikte tatil planları yaparken, aralarından biri İsveç’te doğa yürüşü yapmayı önerir ve diğerleri tarafından reddedilir. Aynı gece bir market soygununda ölen bu kişiyi yani Rob’u anmak için arkadaşları İsveç’e doğa yürüyüşüne giderler. Yolu kısaltmak için başka bir yol denerler ve garip sembollerle karşılaşırlar. The Ritual izledikten sonra unutamayacağınız korku filmleri arasında yer alabilir.

6- The Witch

The Witch adlı filmde, 17.yüzyılda İngiltere’de bir ormanda yaşayan çiftin en küçük çocukları ortadan kaybolur. Diğer çocukları ise beklenmedik tuhaf davranışlarda bulunur. Aileyi kötü bir gelecek bekliyordur.

7- It

It filmi Pennywise adındaki canavar palyaçonun yedi arkadaşın peşine düşmesini konu alıyor. Stephen King’in yine aynı isimli olan romanından uyarlanmış.

8- Poltergeist

Yeni eve taşınan ailenin, yaşadıkları bu evin bir mezarın üstünde olduğundan haberi yoktur. Bir zaman sonra kötü ruhlar aileyi rahatsız etmeye başlar ve küçük kızlarını kaçırır. Anne ve baba kızlarını kurtarmaya çalışır.

9- Son Durak

Son Durak film serisinin ilk filminde, Alex ve arkadaşları Paris’e gezmeye gidecektir. Alex binecekleri uçağın düştüğünü önceden görür ve arkadaşlarını uçağa bindirmez. Uçak gerçekten düşer. Ölüm yakalarını bırakmaz ve arkadaşları bir bir ölmeye başlar. Alex ölümden kaçmaya çalışır.

10- Lanet

Bir suç romanı yazarı yeni kitabına konu bulmak için daha önce cinayet işlenen bir eve taşınır. Evin çatı katında video kasetler bulur ve izlemeye başlar. Kasetlerde gördüğü korkunç şeylerin üzerine cinayetleri ortaya çıkarmaya karar verir.

Peki siz korku filmi izliyor musunuz? En sevdiğiniz korku filmleri hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’teki Oscar Ödüllü En İyi 3 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te En Çok İzlenen 10 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İlginizi Çekecek 10 Yapay Zeka ve Robot Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı