Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Filmleri!

Yakın ya da uzak gelecek ile ilgili heyecan verici hikayeler barındıran keyifle izleyebileceğiniz popüler Netflix bilim kurgu filmleri, haberimizde...

Film ve dizi izleme alışkanlıkları değişti. Televizyonlardan Netflix, Apple TV, Tivibu gibi dijital platformlara taşınan içerikler; kullanıcılarına binlerce seçeceği aynı anda sunuyor. Bilimkurgu filmleri de bu içerikler arasında oldukça popüler. Keyifle izleyebileceğiniz 10 popüler netflix bilim kurgu filmleri, haberimizde…

En iyi 10 Netflix bilim kurgu filmleri:

Amerika’da bir DVD kiralama şirketi olarak kurulan Netflix, film ve dizi izleme platformu olarak ön plana çıkıyor. Hazır içeriklerin yanı sıra kendi platformuna özel hazırladığı projelerle de dünya çapında bir popülariteye sahip olan Netflix, sürekli bir içerik akışı sağlayarak izleyiciyi doyuruyor ve kullanıcıların ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Netflix filmleri bilim kurgu, aksiyon, korku, tarih, komedi, klasik, belgesel gibi çeşitli filtreleme özellikleri altında toplanıyor. Bilim kurgu türü, bilim ve teknoloji öğeleri kullanılarak genellikle yakın ya da uzak gelecekle ilgili gerçekleşme ihtimali olan konular üzerine oluşturuluyor.

Platform üzerinde ilgi gören Netflix bilim kurgu filmleri genelde yeni çıkan filmler olmakla birlikte başyapıt olarak değerlendirilebilecek eskimeyen filmler de oluyor. Netflix’te En İyi 9 Bilim Kurgu Filmi olarak sayılabilecek filmler ise şöyle:

1- Men in Black

Men In Black, 1997 yılında yayınlanan komedi, bilimkurgu ve aksiyon türünde olan bir başyapıt olarak görülüyor. Başrollerdeki Ajan K ve yardımcısı amatör olan Ajan J, halktan gizlenen bir hükümet barosu adına çalışıyor. Dünyaya diğer gezegenlerden gelen varlıkların hayatını gözlüyor, terörist saldırılara karşı Dünya’yı korumaya çalışıyorlar.

2- Snowpiercer

Dram ve bilim kurgu türünü aynı anda içinde barındıran bu film, konusu itibariyle çok fazla ilgi görüyor. Netflix bilim kurgu filmleri kategorisinin yanı sıra dizi olarak da karşınıza çıkan Snowpiercer; dünyanın etrafında enerji üretmek ve hayatta kalmak amacıyla kesintisiz olarak dönen bir tren içerisinde hayatta kalmaya çalışan insanları konu alıyor. Sınıfsal farklılıklar ve hiyerarşi ise filmin kilit noktası.

3- Ex Machina

Bir başka bilimkurgu filmi olarak öne çıkan Ex Machina, dünyanın ilk gerçek yapay zekası olan Caleb isimli robotu konu alıyor. Bu yapay zekalı robotun insandan farksız davranışlara sahip olması ile oldukça ürkütücü duygularının açığa çıkmasını anlatıyor. Başrollerinde Oscar Isaac, Domhnall Gleeson ve Alicia Vikande’ nın yer aldığı film, kült bir yapıt olarak değerlendiriliyor.

4- Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror, 2011 yılında hayatımıza dizi olarak girdi. Her bölümü birbirinden bağımsız olan dizi, gelişen teknolojinin insanlar üzerindeki etkilerini ve bu etkilerin hangi boyutlara ulaşabileceğini korkutucu bir şekilde sunuyor. Dizinin bu kadar seveni olmasının sebebi aslında çok da uzak olmayan geleceğin küçük bir tanıtımı gibi olmasından kaynaklanıyor. Dizinin son bölümü interaktif film olarak çekilmişti. Herhangi bir bölümünde yakın gelecekte yaşanabilecekleri ve ortaya çıkacak sorunları görüp dehşete kapılabilirsiniz.

5- Lucy

Başrolünde Scarlet Johonssan’ ın yer aldığı film sınırlarınızı zorlayabilir. Herkes gibi olan Lucy kendisini bir uyuşturucu çetesinin ortasında buluyor. Taşıdığı uyuşturucu maddenin kanına karışması ile Lucy insan üstü yetenekler kazanıyor. Bu bilimkurgu filmi “beyninizin yüzde kaçını kullanabiliyoruz” sorusu üzerine düşündürüyor.

6- Jurassic Park

10 Eylül 1993 yılında ilk kez vizyona giren Jurassic Park, dinozorlar ve insanlar arasında iletişimi mümkün kılan öncü bir bilimkurgu filmi. Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı sayesinde bilim adamları bu devasa ve inanılmaz canlıları tekrar yaratma imkanı elde ediyor. Serinin ilk filminde, farklı dinazorların birlikte görülebileceği bir hayvanat bahçesi tasarlanıyor ve ilk ziyaretçiler seçiliyor. Yönetmenliğini sinemanın dahi çocuğu olarak bilinen Steven Spielberg ‘in yaptığı film; efektlerin bilimkurgu filmlerinde etkili ve yerinde kullanıldığında ne kadar fark yaratabileceğini kanıtlıyor.

7- The Old Guard

Uçaktan düşmek, silahlı çatışmalar sizi öldürmüyor olabilir. Ama hiçkimse ölümsüz değildir. Peki genç ve uzun yaşamak sandığınız kadar eğlenceli mi? Charlize Theron‘un başrolünde yer aldığı film hem aksiyon hem bilimkurgu severlerinin tercih edebileceği bir film.

8- The Platform

Netflix orijinal filmi olan The Platform, çok katlı olan bir hapishanede yaşanılan sınıfsal ayrımları, hiyerarşi sistemini ve güç dengesizliğinin doğurduğu haksızlıkları anlatıyor. Kapitalist düzeni, zengin ve yoksul arasındaki farkı anlatırken verdiği sosyal mesajlarla da dikkat çekiyor.

9- Inception

Rüyalarınız ne kadar güvende? Leonarda DiCaprio’nun başrolde olduğu bu filmde bilinçaltının gizli sırları açığa çıkıyor, insanlar yönlendiriliyor. Konusu oldukça ilgi çekici olan bilimkurgu filminde rüya mi gerçek mi olduğunu anlamak oldukça zor. Leonarda DiCaprio, Dominic Cobb rolüyle özel bir güvenlik türünde uzmanlaşmış, bilinçaltı koruyucusu olan bir karakteri canlandırıyor. O ve ekibi müşterilerine sıra dışı bir hizmet sunuyor.

Peki sizin en sevdiğiniz bilim kurgu filmleri hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İlginizi Çekecek 10 Yapay Zeka ve Robot Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Korkunç 10 Netflix Korku Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Black Mirror Bandersnatch Filmindeki Gizli Sırlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı