Netflix’te Popüler Olan 10 Mini Dizi!

Popüler dizi ve film izleme platformu Netflix'te en popüler kategorilerden biri de mini diziler. En popüler 10 Netflix kısa diziler, haberimizde....

Ülkemize 2016 yılında giren Netfix’in, 2020 yılının ilk çeyreği itibariyle 1,7 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılarının Netflix’te en çok sevdiği kategorilerinden biri de mini diziler. En popüler ve keyifle izleyebileceğiniz Netflix kısa diziler, haberimizde…

En popüler Netflix kısa diziler:

1- Rise Of Empires : Ottoman

İçinde bulunduğumuz 2020 yılında yayınlanan mini dizi, büyük ilgi gördü. Popüler Netflix dizi, tarihin en büyük imparatorluklarından biri olan Osmanlı İmparatorluğu’nun Bizans ile yaptığı savaşları ve İstanbul’un fethini konu ediniyor. Dizi toplam 6 bölümden oluşmakta ve dizinin güncel İMDb puanı 8.0. Belgesel türündeki dizinin senaryosunu usta tarihçilerimiz; Celal Şengör ve Emraf Safa tarından kaleme alındı. Dizinin baş rolünde ise, Cem Yiğit Üzümoğlu oynamakta.

2- Unorthodox

Dizi 2020 yılında yayınlanmış ve yayınlandığı günden bu yana her zaman Top 10 listesinde yer almış. Dizinin konusu ise özetle şöyle: New York‘da Ortodaks geleneklere bağlı Yahudi bir ailede yaşayan bir genç kızı görücü usulü ile evlendirme kararı alınır. Bunu istemeyen kız bir yolunu bulup Berlin’e kaçar. Berlin’de yeni bir hayata başlayan genç kız tam da istediği gibi bir hayat yaşamaktadır. Ama mutlu geçen bu günler geçmişi yüzünden kısa sürer. 4 bölümden oluşan bu kısa dizinin, son veriler dahil 8.1’lik İMDb puanı bulunmaktadır.

3- The Eddy

The Eddy içinde bulunduğumuz 2020 yılında yayınlandı. Dizi güncel verilerle 7.0’lik İMDb puanına sahip. Dizinin konusu ise özet olarak şu şekilde: Paris’in arka sokaklarından birinde küçük bir caz kulübü olan Elliot Udo, hayatındaki en büyük amacı olan kulübünü ve caz sanatını hayatta tutmaya çalışmaktadır. Kendini zor idare eden Elliot’un hayatı kızı ve ortağı yüzünden alt üst olur. 8 bölümden oluşan bu mini dizi, Netflix’in en çetrefilli dizilerinden biri.

4- The Honourable Woman

Netflix kısa dizilerinin en iyilerinden olan bu dizinin 8.1’lik İMDb puanı bulunuyor. Dizi içinde hakim olan duygu gerilim ve dram. Dizi gözlerinin önünde babası öldürülmüş bir kadının hayatını konu alıyor. Nessa Stein, isimli kadın bu olay sonucu babasının mesleği olan silah işini devralmış. Ancak garip bir şekilde kendini uluslararası bir sorunun içinde buluyor. Dizinin baş rolünde oynayan Maggie Gyllenhal dizideki rolü ile Altın Küre kazanmıştır.

5- The English Game

19.yüzyılda yaşamış olan iki farklı İngiliz futbolcunun hayatını konu alan dizi 7.6’lık İMDb puanına sahip. Sınıf çatışmasını anlatan bu kısa dizi, toplam 6 bölümden oluşuyor.

6- Mildred Pierce

2011 yılında yayınlanan dizi 5 Emmy ödülüne ve bir de Altın Küre‘ye layık görülmüş. 5 bölümden oluşan bu mini dizinin konusu ise şu şekilde:  Kocası tarafından aldatılan 2 çocuklu bir kadın olan Mildired Pierce sabrının sonuna gelir ve kocasından ayrılır. Çocuklarına bakmak zorunda olan kadın bir kafede işe başlar ve bir süre sonra kendi işinin patronu olur. Sonrasında bir adama gönlünü kaptıran kadın evlenir ve olanlar olur.

7- Seven Seconds

Toplam 10 bölümden oluşan dizinin İMDb puanı en güncel verilere göre 7.7. Dramatik bir senaryosu olan dizi bir trafik kazasını konu ediniyor. Polisin açtığı ateş sonucu bir kızın yaralanmasıyla başlayan olaylar yüzyılın en büyük davasına sebep olur. 2018 yılında yayınlanan dizi birçok kişi tarafından severek izleniyor.

8- The Spy

2019 yılında yayınlanan dizi yaşanmış bir hikayeyi konu ediniyor. Dizide İsrail ile çalışan Eli Cohen isimli hikayesini izliyoruz. Eli Cohen Suriye de görevlendirilir ve bu görev süresi boyunca yaptığı işlerle Suriye devletinde büyük bir rütbeye yükselir. Dizinin oyuncu listesinde ise Sacha Baron Cohen, Hadar Ratzon Rotem, ve Yael Etiyan yer almaktadır.

9- Alias Grace

2017 yılında yayınlanan dizinin İMDb puanı 7.8’dir. 6 bölümden oluşan Netflix kısa dizisi, 16 yaşında cinayetten yargılanan Grace Marks isimli genç kızın hikayesini anlatıyor.

10- Unbelievable

8 bölümlük bu mini dizi tecavüze uğradığını genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Tecavüze uğradığını iddia eden genç kıza kimse inanmaz ve kız itirafçı olarak suçlanır. 2019 yılında yayınlanan dizinin 8.5’lik İMDb puanı bulunuyor.

Peki sizin izlediğiniz Netflix kısa diziler hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Korkunç 10 Netflix Korku Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • IMDB Puanı En İyi10 Netflix Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı