IMDB Puanı En İyi 10 Netflix Dizisi!

En yüksek IMDB puanına sahip 10 Netflix dizisi hangisi? İzlenmesi gereken Netflix en iyi diziler listesi, haberimizde…

Pandemi döneminde evde kaldık, okullar tatile girdi ve yaz tatili geldi derken dizilere ayıracak zamanımız çoğaldı. Birçok diziyi bitiren, izleyecek dizisi kalmamış veya yeni bir diziye başlamak isteyenler için en iyi IMDB puanına sahip 10 Netflix dizisini derledik. IMDB puanı yüksek olan Netflix en iyi diziler listesi, haberimizde…

IMDB puanı yüksek olan Netflix en iyi diziler:

1- The Breaking Bad

IMDb sıralaması 9,5 ile birinci sırada olan The Breaking Bad dizisinde; 50 yaşındaki kimya öğretmeni Walter White, ailesindeki maddi ihtiyacı karşılamak için New Mexico’nun uyuşturucu barosu olmasını konu ediniyor. Dizide Bryan Cranston, Aaron Paul ve Anna Gunn gibi oyuncular yer alıyor. Dizi 5 sezon ve ortalama olarak bölümler 50 dakika. Türü ise; suç, dram.

2- Our Planet

Tek sezon ve 8 bölümden oluşan belgesel severlere uygun Our Planet’in IMDb puanı 9,3. Tek sezon olmasına rağmen üzerinde 4 sene çalışılmış. Dolayısıyla Netflix izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor. Doğadaki değerli, hassas hayvanları ve canlıları 4K kamera teknolojisi sayesinde keyifle izleyebilirsiniz. Ortalama olarak bölümler ise 50 dakika.

3- The Last Dance

9,3 IMDb puanı ile Netflix en iyi diziler listenin üçüncü sırasında olan The Last Dance, 1997-98 yıllarındaki Chicago Bulls basketbol takımında yayınlanmayan görüntülerin olduğu mini bir dizi. Micheal Jordan’ın içinde olduğu mini dizi basketbola ilgisi olanların oldukça ilgisini çeker gibi gözüküyor.

4- Rick And Morty

IMDb 9,2 yıldıza sahip dizinin türü; animasyon ve macera. Deli bir bilimci olan Rick ve Rick’in torunu Morty’nin galaksiler arası ve geleceğe gidiş/dönüş gibi macera dolu bir animasyon olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda dizinin 4 sezonu bulunuyor. Bölümler ise 22 dakika sürüyor.

5- Sherlock

Suç ve gizem türündeki dizi, 4 sezondan oluşuyor ve IMDb puanı 9,1. Dizideki ünlü dedektif Sherlock Holmes, ev arkadaşı ile birlikte maceralara doğru koşuyor. İzleyenleri de oradan oraya sürüklüyor. Dizi 4 sezondan oluşuyor, ortalama olarak her bölüm ise bir saat.

6- When They See Us

Gerçek yaşamdan konusu alınmış dört bölümlük mini dizide, Central Park’ta koşan kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanan 5 gencin hapse girmesini ve hapiste yaşadıkları ırkçlığı konu ediniyor. Fakat işin aslı sonradan belli oluyor. 9,0 IMDb puanına sahip dizinin türü ise; suç ve dram.

7- Narcos ve Narcos Mexico

Kolombiyalı uyuşturucu karteli Pablo Gaviria Escobar’ın yakalanması üzerine Kolombiya’daki diğer uyuşturucu kartellerinin hayatlarına odaklanan bir konusu bulunuyor. Türü; suç, aksiyon. IMDb puanı ise 8,8. Her bölüm neredeyse 45 dakika sürüyor.

8- Peaky Blinders

Gerçek hayat hikayesinden ilham alınmış dizide 1890-1900’lü yıllarda gerçekleşen İngiltere’deki Peaky Blinders adlı çetenin yükselişini ve hayatlarındaki olayları konu alıyor. Netflix dizileri arasında çok popüler olan dizinin IMDb puanı 8,8. Türü; suç, dram, dönem. Dizinin şu an 5 sezonu bulunuyor. Bölümler ise neredeyse 55 dakika kadar sürüyor.

9- Stranger Things

IMDb puanı 8,8 olan dizinin türü ise; fantastik, macera. Netflix en iyi dizileri arasında sayılan dizi, Hawkins isimli kasabada, bir çocuğun kaybolması, kaybolan çocuğu bulmak için uğraşan çocuklar ve üzerine yaşanan esrarengiz olayları konu ediniyor. 3 sezonluk dizinin ortalama olarak her bölümü 53 dakika.

10- Dark

3 sezonluk oldukça kafa karıştırıcı bir dizi olan Dark’ın konusu, Winden isimli bir kasabada iki küçük çocuk kaybolur. Sanayinin gelişmesi sonucunda mağarada bir kapı açılır. Açılan kapı dönemler arası geçişe sebebiyet verir. Zaman içinde yolculuk, dünyalar arasındaki yolculuğa dönüşmektedir. netflix en iyi dizileri arasında olan bu dizinin IMDb puanı 8,7. Türü ise; bilim kurgu, gizem. 3 sezon olan Dark’ın bölümleri ortalama olarak 55 dakika sürmekte.

IMDB puanına göre Netflix en iyi diziler listesinde izlediğiniz bir dizi var mı? Bu listeye kesinlikle girmeli dediğiniz başka diziler nelerdir? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • İzleyebileceğiniz 6 İnternet Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Eve Kapananlar İçin Birbirinden Eğlenceli 13 Netflix Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı