Spotify Connect Nedir ve Nasıl Çalışır?

Müzik dinlerken cihazlar arasındaki bağlantıyı kontrol etmenizi sağlayan Spotify Connect özelliği nedir, nasıl kullanılır? Pratik ipuçları, haberimizde..

Spotify müzik dinleme alışkanlıklarımızı tamamen değiştirdi. Günlük hayatımızda uzun saatlerimizi geçirdiğimiz popüler platformun farklı özellikleri de var. Örneğin müzik dinlerken cihazlar arasındaki bağlantıyı kontrol edebilmeniz mümkün. Spotify Connect özelliği ile bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Spotify Connect özelliği nedir ve nasıl kullanılır? İpuçları, haberimizde..

Spotify Connect nedir?

Spotify, bildiğiniz üzere her an dinleyebileceğiniz yüzlerce şarkı sunan bir müzik platformu. Bu platformda belirli bir ücret karşılığında sınırsız şekilde müzik dinleme imkanına da sahip olabiliyorsunuz. Platformda, yeni şarkılar keşfetmek isterseniz her hafta size özel şarkılar da öneriliyor. Ayrıca ‘ortak çalma listesi’ özelliği ile kendiniz veya arkadaşlarınızla birlikte şarkı listeleri oluşturabiliyorsunuz.

Bu noktada şunu da belirtelim: Spotify’ı çevrimiçi kullandığınızda internet bağlantınızın olması gerekli. Çevrimdışı kullandığınızda ise belirlediğiniz şarkıları önceden uygulama içine indirmeniz gerekiyor. Böylece internet bağlantınızın olmadığı her an müzik dinleyebilmeniz mümkün olabiliyor. Spotify’ı telefonunuzda, bilgisayarınızda ve birçok akıllı cihazda kullanmanız da mümkün. Spotify’da bulunan Connect özelliği sayesinde Spotify ile istediğiniz cihazı kontrol edebiliyorsunuz.

Spotify Connect nasıl kullanılır?

spotify connect nedir moblobi

Spotify Connect özelliği ile, müzik dinlerken cihazlar arasındaki bağlantıyı kontrol etmeniz oldukça kolay. Spotfiy uygulamasını telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan açtığınızda bağlanmak istediğiniz başka bir cihazda bulunan Spotify hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu özellik ile cihazlar arasında bağlantı geçişi yaptığınızdan dinlediğiniz şarkıda bir bağlantı kopması yaşanmıyor. Bu da sizin müzik dinleme zevkinizi kesmiyor. Bu işlemi yaparken arama çubuğunda şarkı arama işlemini de yapmanız mümkün. Spotify Connect özelliğini kullanmak için adım adım yapmanız gerekenler şunlar:

  • Hoparlör bulunan bir akıllı cihazda Spotify uygulamasını açın.
  • Spotify’ın en son sürümünün kurulu olmasına özen gösterin.
  • Aynı wi-fi üzerinden bağlanın.
  • Masaüstünde açık olan Spotify’da müzik çubuğunun yanında ‘Bir cihaza bağlan’ seçeneğini, mobil cihazınıda ise ‘Kullanılabilir Cihazlar’ simgesine tıklayın.
  • Ardından istediğiniz cihazı seçip bağlanın.

Fakat şunu da belirtelim; bu özelliği kullanabilmeniz için Spotify Premium hesabınızın olması gerekir. Spotify Premium abonesi olduğunuzda Connect özelliği dışında, reklamsız bir müzik dinleme gibi farklı özelliklere de sahip olmuş oluyorsunuz.

Peki siz Spotify Premium kullanıyor musunuz? Spotify’da bulunan Connect özelliğini hiç denediniz mi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spotify’a Kendi Şarkınızı Yüklemenin Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify’da Bulunmayan Müziği Listenize Nasıl Eklersiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı