Android Sürümünüzün Güncel Olduğunu Nasıl Anlarsınız? - Moblobi.com
Mobil

Android Sürümünüzün Güncel Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Android cihazlarda kullanılan sürümün günceliği neden önemlidir? Hangi Android sürüm kullandığınızı nasıl görebilirsiniz İpuçları, haberimizde


Telefonlarınızda kullandığınız işletim sisteminin güncel olması gerekir. Bu sayede telefonunuzun güvenliğini de sağlamış olursunuz. Ayrıca telefonunuzun hangi uygulamaları destekleyeceğini bilmek açısından da önemlidir. Android kullananlar için güncel sürüm sahibi olmak neden önemli? Hangi Android sürüm yüklü olduğunu nasıl görebilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Android sürüm nedir?

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmiş. Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Android işletim sistemi, cep telefonları ve tabletlerde bulunuyor.

Android’de Linux işletim sistemi çekirdeği kullanılmış. Bu sayede de Android’in taban yapısı oluşturulmuş. Android telefonlar kullanım açısından açıklayıcı ve basit arayüze sahipler. Bu sayede her yaş grubunda insan tarafından çok daha kolay kullanılabiliyor. Android’in desteklenen uygulama uzantısı ise “.apk“dır.

Android sürümü güncel olması neden önemli?

Android sürümü güncel olmaması durumunda, kullanmakta olduğunuz uygulamaların güncellemeleri nedeniyle, telefonda bulunan işletim sistemi ile birlikte hata alırsınız. Ve dolayısıyla bu uygulamalar çalışmaz.

android surum moblobi

Telefonun işletim sisteminin çalışmaması, özellikle telefonunuzun çökmesine ve diğer farklı sorunlara da neden olur. Android’in en son sürümünü telefonunuzda veya cihazınızda güncellenmediyseniz; yeni gelen ve gelecek olan özelliklere erişemezsiniz. Ayrıca telefonunuzda da bazı güvenlik açıkları meydana gelebilir.

Hangi Android sürüm sahibi olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Kullandığınız Android telefonunuzun güncel sürümde olup olmadığını kontrol etmek oldukça kolay. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle telefonunuzun “Ayarlar” menüsünü açın.
  • Sonrasında, menüde bulunan, “Sistem” adımına dokunun.
  • Sistem menüsünde “sistem güncellemesi” seçeneğini seçin.
  • Bu adımda telefonunuzdaki Android sürümü ve güncel olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca mevcut sürümünüzün üzerine, yeni gelen bir güncelleme varsa; yine bu sekmeden bunu da görüntüleyebilirsiniz.

Peki siz Android işletim sistemi mi kullanıyorsunuz? Cihazınızda Android sürümü güncellemelerini yapıyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Android Kullananlar için 10 Popüler Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı