Hayatınızı Kolaylaştıracak 6 Yaşam Uygulaması!

Günümüzde birçok işi artık telefonlarımızdaki mobil uygulamalar aracılığı ile hallediyoruz. Hayatı kolaylaştıran 6 ilginç yaşam uygulaması, haberimizde...

İnternet ve teknoloji çağı hayatımıza birçok uygulamanın girmesini sağladı. Artık işlerimizin büyük bir kısmını hallederken mobil uygulamalar kullanıyor, onlardan yardım alıyoruz. Bu uygulamalar bazen oyun kategorisinde olup eğlenceli vakit geçirmemizi sağlarken bazen de acil durumlar için bizlere yardımcı oluyor. Ve artık birçok uygulama günlük hayatımızın bir parçası haline gelip hayat kurtarıcı oluyor. Hayatınızı kolaylaştıracak 6 yaşam uygulaması, haberimizde…

Hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar:

1- Mint

Yaşamı kolaylaştıran uygulamalar arasında bütçe yönetimi uygulamaları da yer alıyor. Bunlardan biri olan Mint, aynı zamanda bütçe yönetimi konusunda destek sağlayan popüler bir uygulama. Birçok insanın sıkıntı yaşadığı para yönetimi konusunda hizmet veren bu uygulama, çeşitli özelliği tek bir çatı altında toplamasıyla tercih ediliyor. Kullanıcılar bu uygulama ile yatırımlarını, paralarını, kredi kartlarını inceleyebiliyor. Mali durumunuzu tek bir tıkla gözden geçirmek istiyorsanız, faturalarınızı düzenli ödemek istiyorsanız ve paranızın geleceği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Mint uygulaması işinize yarayacaktır. Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken ise finansal bilgilerinizi aylık olarak uygulamaya girmek.

2- My Fitness Pal

Günümüz insanın en çok kullandığı uygulamalar arasında spor uygulamaları yer alıyor. Son dönemlerde sayısında artış görülen uygulamalar arasında spor ve beslenme uygulamaları da yer alıyor. My Fitness Pal isimli uygulama ise kullanıcıların egzersiz ve beslenme düzenini takip etmelerine yardımcı olan bir uygulama. Söz konusu uygulamaya bilgiler girildikten sonra kalori hesaplaması, spor takvimi gibi birçok işlem yapılabiliyor. Geniş bir kullanım alanı bulunan bu uygulama kullanıcılara hem kilo alma konusunda hem de kilo verme konusunda destek sağlıyor. Hayatı kolaylaştırma yolunda büyük katkısı olan uygulama aynı zamanda bütün bunları oyunlaştırarak eğlenceli hale getiriyor.

yasam uygulamasi mobil uygulamalar moblobi

3- Google Takvimi

Yoğun iş temposu özellikle de takvim uygulamaları, planlayıcı ve düzenleyici uygulamalara duyulan ilgiyi arttırıyor. Takvim konusunda hizmet veren uygulamalardan biri de kullanımı ve arayüzü oldukça basit olan Google Takvimi. Uygulamayı kullanarak önemli etkinlik ve randevularınızı kaydedebilir, bunların zamanlamalarını arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Kaydettiğiniz etkinliklere ve randevulara giderken yolunuzu kaybettiğinizde uygulamanın yerleşik haritası yardımınıza koşacaktır. Ayrıca bir parti düzenlerken Google Takvimi uygulaması ile arkadaşlarınızla kolayca koordine olabilirsiniz.

4- Flush

Seyahat uygulamaları; hayatı kolaylaştıran, yaşam uygulamaları arasında. Flush uygulaması seyahat etmeyi seven ve zamanının büyük bir kısmını tatilde geçiren Android kullanıcıları için tasarlanmış bir uygulama. Yıkama anlamına gelen söz konusu uygulama ile tatildeyken bulunduğunuz şehirde halka açık olan tuvaletleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Flush uygulaması Google Haritalar desteğiyle çalışır ve haritadaki tercihinize göre sizi yönlendirir. Ayrıca bu uygulama ile yakınınızda bulunan tesisler hakkında bilgi alabilir ve size gösterilen tuvaletlerin ücretsiz olup olmadığını görebilirsiniz.

5- Libby

Libby isimli uygulama stresini azaltmak isteyen, kitap okumayı seven ve kitap okurken mobil cihazlardan yararlananlar için geliştirilmiş bir kitap uygulaması. Overdrive tarafından oluşturulan uygulama, kullanıcıların sesli kitapları ve e-kitapları yerel kitaplıklardan bulup ödünç almalarını sağlayan bir sistem bulunduruyor. Libby üzerinden ödünç almak istediğiniz bir kitap bir başkası tarafından ödünç alınmış görünüyorsa, bu kitabı daha sonra almak üzere ayırtabilirsiniz. Ayrıca sesli kitapları seviyorsanız ancak sevdiğiniz kitabın sesli sürümünü bulmakta zorlanıyorsanız Libby’deki yerleşik e-kitap okuyucuları işinize yarayacaktır.

6- VPN Uygulaması

Keyifli vakit geçirmek isteyen ve vaktinin büyük bir kısmını bir şeyler izlemeye ayıranlar için Netflix ve YouTube gibi platformlar oldukça önem taşır. Ancak bazen bu uygulamalar kullanılırken coğrafi kısıtlamalarla veya güvenlik problemleriyle karşı karşıya kalınır. VPN ise günümüzde büyük bir problem olan siber güvenliğin önemli bir parçası haline gelmiş durumda. VPN uygulaması kullanıcıların internette coğrafi kısıtlamalarla karşılaşmadan güvenli bir şekilde gezinmelerini sağlar. Ayrıca bu uygulama ile dünyanın her yerinde geziniyor gibi göründüğünüz için ucuz uçak bileti bularak tasarruf da edebilirsiniz.

Peki sizin hayatınızı kolaylaştıran uygulamalar hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

    • Uygulamaların Sizi Gözetlediğini Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
    • Android Kullananlar için 10 Popüler Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
    • En Tuhaf Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı