Sevilmeyen 10 Youtube Video İçeriği!

Youtube'da bu zamana kadar gelmiş geçmiş en sevilmeyen videolar hangileri oldu? Youtube platformunda en çok dislike alan 10 video, haberimizde...

Youtube platformunda bazı içerikler çok sevilip, izlenme rekorları kırıyorken bazı içerikler ise Youtube diliyle “cringe” yani “utanç verici” oluyor. Peki Youtube’da sevilmeyen ama üretilmeye devam edilen içerikler hangileri? Youtube izleyicilerinin sevmediği 10 youtube video içeriği, haberimizde…

Youtube ‘da beğenilmeme sayısı milyonları aşan 10 video:

Youtube platformunda içerik üreticisi olmak günümüzün trendlerinden biri. Kimisi hobi için yapıyor kimisi de içerik üreticiliğini meslek olarak görüp, kanalı üzerinden gelir elde ediyor. Youtube izleyicileri de beğendikleri videolara “like” yani beğeni atarak; videonun etkileşimi arttıbiliyorlar.

Benzer şekilde beğenmedikleri videolara da “dislike” da atabiliyorlar. Fakat, bazı Youtube videolarında ilginç bir durum söz konusu. Videoların izlenme sayıları oldukça iyi ama rekor sayıda dislike almış, yani beğenilmemiş. İşte Youtube’da rekor dislike alan 10 videoyu sizlere aktaralım:

1- Cortando o BotãoDo YouTube – Aruan Felix 

Cortando O Botão Do” videosu 27 milyondan fazla görüntülenmeye ulaşmış. YouTube’dan 100.000 aboneye ulaştığı için gelen bir YouTube plaketini imha etmenin farklı yollarını bulmaya çalıştığı bir video çekmiş.  Üç dakikalık bu video, 2,5 milyon kişi tarafından dislike almış yani beğenilmemiş.

2- Bibi H – How it is ( wap bap … ) – BibisBeautyPalace 

Videoda  açıklanamayan bir şekilde siyah plastik topların olduğu rastgele bir küvet sahnesi var. Ancak hikaye yok. Video biraz karışık ve 3 milyon kişi tarafından beğenilmemiş yani dislike almış. Tuhaf olan şey ise, bu kadar dislike alan bir videonun; aynı zamanda 517.000 beğeni ve yaklaşık 59.000.000 görüntülenme de almış olması.

3- Baby Shark Dance – Pinkfong! Kids’ Songs & Stories 

Baby Shark Dance, çocuklar tarafından çok sevilen bir şarkı. Hatta sosyal medyada yetişkinler tarafından da kullanılıyor. Fakat bu video yaklaşık 3,3 milyon kişi tarafından dislike almış yani aslında beğenilmemiş. Bebek Köpekbalığı Dansı videosu Haziran 2016’da yayınlandı ve bugüne kadar 3 milyardan fazla izlendi.

4- Friday – Rebecca Black  

Friday isimli video 2011’de yayınlandı fakat 2020 yılında da YouTube’daki en sevilmeyen videolar arasında yer alıyor. Video 3,5 milyon dislike almış ve bu sayı artıyor.

5- Official Call of Duty: Infinite Warfare Reveal Trailer – Call of Duty 

Call of Duty: Infinite Warfare” 2016’da ortaya çıktı. Ancak bu video ile ilgili garip olan şey, 3,8 milyon beğenmeme almasına rağmen yorumlarda kullanıcılar tarafından iltifat almış olması. Hatta videoya olumsuz tepki veren YouTube kullanıcıları, oyunu çok sert bir şekilde değerlendirdikleri için pişmanlık duyduklarını belirtti.

 6- Despacito – Luis Fonsi featuring Daddy Yankee 

Despacito şarkısı yüksek görüntülenme sayısına sahip. Ayrıca, sosyal medya platformlarında oldukça popüler bir şarkı. Fakat 4 milyondan fazla kişi bu şarkı için dislike butonuna basmış.

 7- Bu video 1 milyondan fazla beğenmeme alır mı? – PewDiePie 

PewDiePie’nin isteği yerine getirildi ve 1 milyon kişi tarafından video beğenilmedi. Bu video 2016 Aralık ayında yayınlandı ve o zamandan bu yana 17 milyondan fazla izlendi. 4.2 milyon kişi bu videoyu beğenmedi ve dislike butonuna bastı.

8- It’s Everyday Bro – Jake Paul featuring Team 10  

Ex-Vine yıldızı Jake Paul, Mayıs 2017’de “Diss” parçasını yayınladı. Eski kız arkadaşı YouTuber Alissa Violet ve Paul bir süre önce PewDiePie’nin abone sayısını geçeceği için çok popüler olduğunu söyledi. Beklendiği gibi, şarkı YouTube topluluğunda oldukça fazla dram yarattı ve ilgili tarafların verdiği birçok tepki ve tepki videosunu teşvik etti. Video, 4.4 milyon kez dislike edildi yani beğenilmedi.

 9- Baby – Justin Bieber featuring Ludacris  

Justin Bieber‘in videosu 2010 yılında piyasaya sürüldü ve 2 milyardan fazla görüntüleme aldı. Şarkıyı beğenmeyen ve dislike edene kişi sayısı ise 11 milyona ulaştı.

10- YouTube Rewind 2018 – YouTube 

YouTube Rewind“, yüzlerce yıldız ve ünlüye sahip olsa da insanlar videoyu ve YouTube’u eleştirdi. Ve video en çok beğenilmeyen içeriklerden oldu. Yaklaşık 16 milyon kişi tarafından dislike edildi.

Peki sizin Youtube’da en sevmediğiniz içerikler neler? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube’da 100 Bin Aboneye Nasıl Ulaşılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Dünyanın İlk Youtuber’ı ve İlk Youtube Videosu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı