Yeni Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Amerikan bilm kurgu filmi yazarından yeni teknolojiler hayatımızı nasıl etkileyecek? Çarpıcı ve ilginç gerçekler, haberimizde...

Geçmişten günümüze izlediğimiz bilim kurgu filmlerindeki teknolojiler gerçek olmaya başladı. Yıllar yıllar önce günümüzün teknolojilerini hayal edip, filmlerinde yer veren Justin Spitzer şimdi de yeni teknolojik gelişmeler peşinde. Spitzer’e göre teknolojinin evrimi insanoğlunu epey şaşırtacak. Peki hayatımıza girecek yeni teknolojiler bizi nasıl etkileyecek? Teknolojik yenilikler hayatlarımıza olumlu mu yansıyacak? İlginç detaylar, haberimizde….

Gelecekte yeni teknolojiler neleri değiştirecek?

Justin Spitzer ünlü Amerikan film yapımcılarından biri. Son yıllarda da yeni projelerinde yeni teknolojiler üzerine odaklanan Spitzer’in teknolojinin geleceği hakkında bazı araştırmaları var. Yapmış olduğu gözlemler sonucunda, işyeri kültürünün 20 yıl içerisindeki iyi ve kötü senaryosunu da oluşturmuş.

Yeni teknolojilerin olumlu etkileri neler?

yeni teknolojiler moblobi

Yakın gelecekte ofislerimiz sanal olacak. Kişilerin konumları en iyi işi bulmalarına engel olmaktan çıkacak ve evlerindeki konforlarından vazgeçmeden de hayatına dahil olabilecekler. İşe gidip gelme süresi internette oturum açma süresi kadar olacak. Ayrıca, çalışanlar iş dünyasında seçtikleri avatarlar ile tanınacaklar. Bu sayede kişilerin cinsiyetleri, yaşı, ırkı, engelilik durumu gizleneceği için herhangi bir ayrımcılık yapılması engellenmiş olacak. Çalışanlar, ofis ortamının gerginliğinden ve stresinden uzak bir şekilde kişisel sanal ofislerinde huzurla çalışabilecekler.

Teknolojik yeniliklerin kötü yanları neler?

Justin Spitzer, distopik bir cehenneme işaret ediyor. Çevresel kıyamet, büyük ölçekli bir nükleer felaketin gerçekleşecebileceğine dikkat çekiyor. İnsan kaynaklarında personel anlaşmazlığının çözümü Thunderdome gibi gladyatör mücadele yoluyla çözüleceğini belirtiyor. Bir bakıma işten çıkarmalar, birbirinin ayağını kaydırmalar sanal ortamdan da olsa yapılacak.

Peki siz en son teknolojik gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce teknoloji insanları iyi mi yoksa kötü mü etkileyecek? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 100 Yıl Sonra Bizi Neler Bekliyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Teknoloji Devleri Katil Robotlar Üzerine Çalışıyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “2030 yılına Kadar Robotlar İşinizi Elinizden Alabilir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı