2030 yılına Kadar Robotlar İşinizi Elinizden Alabilir! - Moblobi.com
Yaşam

2030 yılına Kadar Robotlar İşinizi Elinizden Alabilir!


Alibabadünyanın en ünlü e-ticaret sitelerinden biri. Bu sitenin kurucusu Jack Ma ileride pek çok işin robotlartarafından yapılacağının altını çiziyor. Peki bu durum ile karşılaşılmaması için neler yapılması gerekiyor? İşte detaylar…

Alibaba’nın kurucusu robotlar konusunda hangi öngörüde bulundu?

Çinli iş adamı Jack Ma bugün pek çoğumuzun yakından tanıdığı “Alibaba” sitesinin kurucusu. Ticaret sektörünün tedarikçi sorununu fark eden Jack Ma, buna bir çözüm olarak Alibabasitesini kurmuş. Amacı ise Çin’deki tedarikçilerle dünya ticaretini birleştirmekmiş. Alibababir B2B şirket olarak kurulmuş. Jack MaAlibaba’yı kurarken, bu şirketi kurarken dünya çapında bir şirket olacağını düşündüğü için isminin herkes tarafından bilinmesini istemiş ve Alibabaolarak ismini koymuş.

Alibabaaslında küçük tüketicilerin daha büyük şirketlere ulaşımını sağlayan bir platform. Dünyadaki e-ticaretin yaygınlaşmasının da öncülerinden biri. Alibababugün birçok önemli girişimciyi de bünyesinde topluyor ve şu an 200 ülkede aktif olarak kullanılıyor.

Jack Ma Alibaba’yı kurmadan önce eğitim ve iş hayatında birçok başarısızlık yaşamış. Ancak bunları birer tecrübeye dönüştürmüş. Eğer her başarısızlıktan ders çıkarılırsa kesinlikle başarılı olunacağı fikrini benimsemiş. Kendisinde gördüğü başarısızlıkların hayatına anlam katarak, başka şeylerde göremediği başarılara ulaşılmasını sağladığını düşünmüş.

Alibabagünümüzde pek çok yeni teknolojileri kullanan çok büyük bir şirket. Hatta öyle ki geliştirilen robotlarve yapay zeka uygulamalarından da yararlanıyor. Alibaba’da yeni teknolojilerden yararlanan Jack Ma, geleceğe yönelik bazı öngörülerde de bulunuyor. Bunlardan biri de, 2030 yılına kadar robotların 80 milyon işçinin işini elinden alınacağı öngörüsü…

Peki bu öngörü sonucunda neler olacağı düşünülüyor? Bu tehlikeye yönelik hangi çözüm sunuluyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı