Bilmeniz Gereken 10 İlginç Giyilebilir Cihaz!

Günlük hayatımıza girmeye hazırlanan ve yakında çok daha fazla göreceğimiz 10 ilginç giyilebilir teknoloji cihazı, haberimizde…

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesi ile daha önce aşina olmadığımız birçok yeni cihaz ve icat da ortaya çıkıyor. Bu cihazlar günlük yaşamımızı kolaylaştırıyor. Bunlar arasında özellikle giyilebilir teknoloji içeren cihazlar oldukça dikkat çekiyor. Yakında çok daha fazla göreceğiniz 10 ilginç giyilebilir teknoloji cihazı, haberimizde…

Giyilebilir teknoloji içeren 10 ilginç cihaz:

1- Electirikfoxy Ping:

Görünüm olarak sadece kapüşonlu şık bir kıyafet gibi görünen bu giyilebilir teknoloji aslında Facebook hesabınızla kablosuz iletişim kuruyor. Facebook hesabınıza gelen mesajların bildirimlerini titreşim olarak omuzlarınızda hissediyorsunuz. Kapüşonu her kapatıp açtığınızda Facebook durumlarınızı güncelleyebiliyorsunuz.

2- Akıllı Çorap:

Yakında günlük hayatımızın bir parçası olmaya hazırlanan akıllı çoraplar; telefonlarınıza indireceğiniz RFID uygulamasıyla size ilginç bilgiler veriyor. Örneğin çorabınızı kaç kere giydiğiniz; kaç kez yıkadığız hatta temiz olup olmadığı dahi kaydediliyor. Tüm bu bilgilere telefonunuza yüklediğiniz akıllı çorap için geliştirilen özel uygulama sayesinde siz de öğrenebiliyorsunuz.

3- Ringly:

Akıllı giyilebilir yüzükler çok daha fazla yaygınlaşıyor olacak. Bunlardan biri de ilginç özelliklere sahip olan Ringly. Bu tip yüzüklerin görünümleri oldukça zengin. Akıllı yüzük telefonunuzla eşleştiğinde; fitness takibinizi yapabiliyor, mobil bildirimlerinizden de haberiniz oluyor.

4- Whistle 3:

Evinde hayvan besleyen insanlar için oldukça önemli bir giyilebilir teknoloji de Whistle. Hayvanınızın tasmasına takacağınız bu cihazla; hayvanınızın nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Ayrıca, cihaz evcil hayvanınızın günlük aktivitelerini takip ederek, size bilgi de veriyor.

ilginc giyilebilir teknoloji cihazi moblobi

5- Puma RS Bilgisayarlı Koşu Ayakkabısı:

Bu ilginç giyilebilir teknoloji ile spor ayakkabınız artık size bilgi verebiliyor olacak. Ayakkabının üzerinde bulunan bluetooth cihazı ile koşu verileriniz takip ediliyor ve size raporlama yapılıyor.

6- Luci:

Luci bir giyilebilir sanal gerçeklik gözlüğü. Görünümü normal gözlüklerden biraz daha farklı. Gözlük, 360 derece olan sanal gerçeklik görüntüleri 4K kalitesinde yansıtabiliyor.

7- Derin Uyku Başlığı:

Eğer kolayca uykuya dalamıyorsanız ya da rahat bir uyku çekemediğinizi düşünüyorsanız; giyilebilir teknoloji ürünleri bu konuda da yardımcı oluyor olacak. Bunlardan biri de derin uyku başlığı. Bu başlık sayesinde uykularınızın verilerini kontrol edebilirsiniz.

8- Muse:

Muse, meditasyon yapmanızı sağlayan ve beyninizi boşaltan bir araç. Aslında bir EGG cihazı olarak tanımlanıyor. Beyin dalgalarınızı ölçebiliyor. Size yeni meditasyon tavsiyeleri verebiliyor.

9- Duruş Hatırlatıcı T-Shirt:

Özellikle masa başı çalışanıysanız; zaman zaman duruş bozuklukları ile karşılaşabilirsiniz. Duruş bozukluğu hatırlatıcı t-shirt; size masa başında geçirdiğiniz saatlerde duruş bozukluğu yaşadığınızda uyarı veriyor. Tişört olarak giyilebildiği gibi; aynı zamanda içlik olarak da kullanabilirsiniz.

10- Akıllı Yüzük:

Akıllı yüzük teknolojilerinin birçoğu telefonunuzla uyumlandığında; kalp atışlarınızı ölçüyor, uyku takibinizi yapıyor. Görünüm olarak da gayet şık.

Peki siz hangi giyilebilir teknoloji ürünleri kullanıyorsunuz? Sizin bildiğiniz farklı giyilebilir teknolojiler hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Stresi İzleyen 4 İlginç Giyilebilir Teknoloji!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çalışma Alanınız için 5 İlginç Teknolojik Cihaz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 3 Adımda GiyilebilirTeknoloji!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı