Çalışma Alanınız için 5 İlginç Teknolojik Cihaz!

Evden çalışma döneminde çalışma alanlarımızı tasarlarken işinizi kolaylaştıracak 5 ilginç teknolojik araç ve inovatif ürünler, haberimizde…

Hem yeni dünyada değişen çalışma sistemi hem de son dönemde yaşadığımız küresel salgın sonrası ofis ortamı evlere taşındı. Ancak evimizde çalışma alanı oluşturmak ve aynı düzenli sistemde çalışmak elbette ki kolay değil. Çünkü işyerlerimizde var olan teknolojik ürünlerden pek çoğu evlerimizde bulunmuyor. Dolayısıyla aynı düzenli sistem ile çalışabilmek için bazı ihtiyaçlarımız oluyor. Çalışma alanlarımızı tasarlarken dikkate almanız gereken 5 ilginç teknolojik araç ve inovatif ürünler, haberimizde…

Çalışma alanlarınızda işinizi kolaylaştıracak inovatif ürünler:

1- Akıllı kalem

SyncPen adlı akıllı kalem kullanıcısını el yazısından tanıyabiliyor. Bu akıllı yazma sistemi, proje fikirlerini dijital ortama aktarmanızı sağlıyor. Fikirler taslağa kaydediliyor ve sonrasında düzenlenebiliyor. Akıllı kalem yaklaşık 66 farklı dili destekliyor.

2- Modüler Şarj Sistemi Kiti

Scosche’nin BaseLynx modüler şarj sistemi kiti; iPhone, iPad, AirPod, Apple Watch gibi cihazları, kablosuz şarj kutusu sayesinde, şarj edebilen modüllerle tasarlanmış. Ayrıca elektronik cihazlar ve taşınabilir oyun sistemlerini de şarj edebiliyor, depoluyor, oynatabiliyor. Tüm Apple aygıtlarına Tek AC kablosuyla aynı anda güç verebiliyor. Ek BaseLynx modülleri de eklenebiliyor. Şarj pedi, iPhone 8, 8 Plus X, XS, XS Max ve XR cihazlarını 7,5 W’a kadar şarj edebiliyor. Fiyatı ise yaklaşık 15 dolar civarında.

calisma alani inovatif urunler moblobi

3- Taşınabilir Hava Soğutucu Mini Fan

Urban Outfitters taşınabilir hava soğutucu mini fan, ısıyı yenerek masayı serin tutmaya yarıyor. Özellikle ofis ortamlarında ve evde çalışırken serin hava sağlamak için tercih edilebilir. Teknolojik mini fan, yaz mevsiminde de serinlemek için kullanılıyor. Dahili pil gücü bittiğinde şarj ederek, fanı tekrar kullanabiliyorsunuz. Fiyatı ise yaklaşık 20 dolar civarında.

4- Taşınabilir Hoparlör

Yamaha YVC-200 bir taşınabilir hoparlör. Profesyonel kalitede ses üretebildiği ve ultra geniş bandının yankılara izin vermediği bir hoparlör olduğu iddia ediliyor. Kulaklık bağlantısı sağlayabiliyor ve pil gücü 10 saate kadar kullanım sağlıyor. İş yerleri, açık ofisler, ev ofisleri, konferanslarda kullanmak için tercih edilebilir. Sözkonusu cihaz, dizüstü bilgisayar, telefon, tablet için USB, NFC ve Bluetooth bağlantısı da sunuyor.

5- Manyetik Ultra HD Web Kamerası

Logitech 4K Pro adlı webcam, video konferans, akış ya da video kaydı için ideal bir aydınlatma ve profesyonel bir görüntü sağlayabiliyor. Parlak güneş ışığı veya düşük ışık ortamlarında yüksek dinamik aralık (HDR) teknolojisiyle görüntünüzü güvende tutuyor. Webcam’in 5 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliği, ekrana bakarken gözlerinizi kısmanıza gerek kalmayacağını iddia ediyor.

Peki siz çalışma alanlarınız için hangi teknolojik inovatif ürünler tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 İlginç İnovasyon Örneği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İş Hayatında Mutlu Kalmak İsteyenlere 5 Öneri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evden Çalışanların İşini Kolaylaştıracak Teknolojik Cihazlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı