Eğlenerek Vakit Geçireceğiniz En İyi 10 Mobil Oyun!

Elinizden düşürmedğiniz mobil cihazlarınızdan keyifle oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar hangileri? 10 popüler mobil oyun, haberimizde...

Gelişen teknolojiyle birlikte oyun dünyası artık telefonlara taşındı. Bilgisayar oyunlarını aratmayacak grafiklere sahip oyunlar hayatımızın önemli birer parçası haline geldi. Özellikle online oyunlar arkadaşlarımızla birlikte etkileşim içinde oyun oynama imkanı sunduğu için son zamanlarda daha çok rağbet görüyor. Eğlenerek vakit geçirebileceğiniz en iyi mobil oyunlar, haberimizde…

Keyifle oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar:

1- PUBG Mobile

İlk çıktığı günden bu yana dünya genelinde büyük sükse yaratan bu Battle Royal oyunu 100 kişinin bir adaya atlayıp hayatta kalma mücadelesine dayanıyor. Son hayatta kalan oyunu kazanıyor. Tekli, iki kişilik ve dörder kişilik takımlar halinde arkadaşlarınızla eğlenme fırsatına sahip olduğunuz bu oyun şu an en çok oynanan ve en popüler mobil oyunlar arasında yerini almış durumda.

2- Call of Duty Mobile

Bilgisayar oyunlarından aşina olduğumuz Call of Duty serisi mobil olarak insanların hizmetine sunuldu. Battle Royal ve beşer kişilik hızlı maç özellikleriyle dikkat çekiyor. Çevrimiçi olarak online bir şekilde oynanan oyun PUBG Mobile kadar başarı gösteremese de oyuncu sayısı oldukça yüksek.

3- Brawl Stars

Birçok eğlenceli modu bulunan bu mobil oyun, kısa süreli savaşlar yapmamızı sağlıyor. Birçok karakter ve özelliğe sahip Brawl Stars özellikle son zamanlarda büyük bir çıkış yakaladı. Oyun en iyi telefon oyunları ve en güzel mobil oyunlar arasında yerini alıyor.

vakit gecireceginiz en iyi mobil oyunlar moblobi

4- Asphalt 9

Belki de gelmiş geçmiş en iyi yarış oyunu serisi olan Asphalt serisinin son oyunu. Son model arabalarla dünyanın farklı yerlerinde, zorlu yollarda amansız yarışlar yapacağınız bu yarış oyunu sizleri grafiklerine hayran bırakacak. Kariyer modu ve online modlarıyla sizlere güzel bir oyun deneyimi sunuyor.

5- FIFA Mobile

Efsaneleşmiş FIFA mobil olarak sanal marketten ücretsiz indirilebiliyor. Oyunda çevrimiçi rakiplerle oynayıp, kendi takımızı kurabiliyorsunuz. Takımınıza transferler yaparak en güçlü takımı kurabilme fırsatına sahipsiniz.

6- The Sims Mobile

Kendinize has karakterler yaratıyor, bu karakterleri özelleştirip farklı alanlarda hobiler, iş yaşamı gibi özelliklerle destekleyebiliyorsunuz. Kendinize özgü bir ev, mahalle inşa edebildiğiniz bu hayat similasyonu tarzındaki oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz.

7- Subway Surfers

Play Store’da 1 milyar indirmeye sahip bu oyun tren raylarının üzerinde koşan bir çocuğun bekçiden kaçmaya çalışmasını konu alıyor. Kaçarken önümüze çıkan engelleri de geçmemiz gerekiyor. Bu oyunu internetsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

8- Clash of Clans

Bir strateji ve savaş oyunudur. Kendinize has bir köy kuruyor, köyünüzü birliklerle koruyorsunuz. Birliklerinizi yükselterek başka köylerle kalan savaşları yapılabiliyor. Çevrimiçi bir şekilde oynanan oyun oldukça keyifli.

9- Mortal Kombat Mobile

Ünlü ve tanınmış video oyunu serisi mobil oyun olarak sanal markette mevcut. Birçok karaktere sahip oyunda kule görevleri ve üçe üçlük online savaş modları bulunuyor. Çevrimiçi oynanan bir oyun.

10- Red Ball

Amacımız kırmızı bir topu çeşitli yollardaki engellerden geçirerek sonuca ulaştırmak. İki boyutlu grafiklere sahip bu oyun her yaştan insana hitap ediyor.

Peki sizin en sevdiğiniz ve en iyi mobil oyunlar arasında bulduğunuz oyunlar hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Tüm Zamanların En Çok Sevilen 8 Android Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ücretsiz Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan Oynayabileceğiniz 6 Strateji Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatih Korkmaz

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı