İhtiyacınız Olabilecek 10 İlginç Akıllı Ev Aleti! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

İhtiyacınız Olabilecek 10 İlginç Akıllı Ev Aleti!

Teknoloji ile birlikte evlerimizdeki cihazlar da akıllandı. İhtiyacınız olduğunu tahmin edemeyeceğiniz 10 ilginç akıllı ev aleti, haberimizde…


Teknolojinin geldiği son noktayla birlikte hayatımızda bize etki eden ve bize yardım eden birçok ürün geliştirilidi. Çoğu zaman ihtiyacınız olduğunu tahmin bile edemeyeceğiniz akıllı ev aletleri vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaya başladı. Bundan yıllar önce bir kumadayla ya da sesli komutla evinizde yapmak istediğiniz bir şeyi gerçekleştirmek hayal gibi gelse de; şimdilerde siz eve gelmeden önce akıllı cihazınızdan vereceğiniz bir talimatla yapmak istediğiniz iş hallolabiliyor. İhtiyacınız olduğunu tahmin edemeyeceğiniz 10 ilginç akıllı ev aleti, haberimizde…

İhtiyacınız olduğunu tahmin edemeyeceğiniz 10 akıllı ev aleti:

1- Hassas terazi

Mutfağınızda bulunan hassas terazi ile kilo kontrolü yapabiliyorsunuz. Drop Kitchen Scale de bunlardan biri. Gıdaların porsiyonlarını size bilgi olarak veren bu alet ile tabağınızın porsiyonunu sağlayabilirsiniz.

2- Anahtarsız kapı kilidi

Her an kaybettim korkusunu duymayan yoktur. Bu kokuya son veren bir çözüm de anahtarsız kapı kilidi. Level Touch da bunlardan biri. Anahtar taşımaya son vererek; telefonunuzdan parmak iziniz ya da belirlediğiniz bir şifre ile kapınızı açmanızı sağlıyor.

3- Robot temizleyiciler

Özellikle bu günlerde oldukça popüler olan robot temizleyicilerden biri de iRobot Roomba s9+. İlk olarak evinizin haritasını çıkarıp; daha sonra istediğiniz odayı dakikalar içinde süpürüp ve silmeyi kolaylaştırıyor.

4- Temazsız musluklar

Normal muslukların aksine temassız olarak kullanılan musluklar hijyen seviyesini oldukça artırıyor. Özellikle sosyal ve açık alanlarda birçok insanın kullandığı musluklar, her ne kadar da el yıkama işlemini gerçekleştirmek için kullanılsa da tam anlamıyla hijyenik değil. Temassız musluklarla bu amaçlanıyor.

5- Sese duyarlı lamba

Bu ürün ile aynı temassız musluklar gibi dokunmayı en hafife indirgeyen bir sistem var. Her bir alkışınızla yanan ve sönen sese duyarlı lambalarla hem elektrik tasarrufu yapabilir hem de çok kolay bir şekilde açıp kapayabilirsiniz.

6- Akıllı pencere panjurları

Akıllı pencere panjurları ile gün ışığından en faydalı şekilde yararlanabilirsiniz. Ikea Fytur da bunlardan biri. Güneşin doğduğu andan batana kadar evin içine gün ışığı girmesini ve elektiriği en az şekilde kullanmanız amaçlanıyor.

7- Uyandırma lambası

Doğru şekilde uyanmak güzel bir geçirmek için en önemli nokta olabilir. Uyandırma lambası ile de en doğal ve nazik şekilde uyanmanız amaçlanıyor. Philips HF3500/60 de bunlardan biri. Siz uyanmadan 30 dakika önce bulunduğunuz ortamın parlaklığını yavaş yavaş artırabiliyor.

8- Akıllı vücut analiz cihazı

Eğer beslenmenize ve vücudunuza dikkat ediyorsanız akıllı vücut analizi cihazlarını kullanabilirsiniz. Withings WS-50 de bunlardan biri. Beslenme uzmanlarında bulunan vücudun her yerini analiz edip yağ ve kas oranını belirten cihazlardan evinize almanız mümkün.

9- Pilli güvenik kamerası

Pilli güvenlik kamerası hiçbir kesintiden etkilenmeden güvenlik kameranızın çalışması için farklı bir çözüm oluşturabilir. Blink iç mekan güvenlik kamerası da bunlardan biri. Yaklaşık olarak 2 yıllık bir pil ömrü var. Böylece

10- 2.Nesil telefon ve anahtar bulucu

2.Nesil telefon ve anahtar bulucular sayesinde kaybettiğiniz ve etrafta bulamadığınız telefonunuzu, anahtarınızı ve istediğiniz eşyayı kolayca bulabilirsiniz. Tile Mate de bunlardan biri. Önemli eşyalarınıza taktığınız bu küçük ürün ile eşyalarınızı kaybetme endişeleriniz azalabilir.

Peki siz hangi akıllı ev ürünlerini kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Akıllı Ev Hakkında 20 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde Yokken Yardımcı Olacak Otomatik Evcil Hayvan Besleyiciler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıllı Prizler ile Cihazlarınızı Uzaktan Kontrol Edebilirsiniz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı