Evden Çalışanların İşini Kolaylaştıracak Teknolojik Cihazlar!

Homeoffice yani evden çalışma ortamınızda kullanabileceğiniz ve işinizi kolaylaştıracak teknolojik cihaz ve aksesuarlardan bazıları...Haberimizde...

Koronavirüs salgı nedeniyle zorunlu ve gönüllü karantina sürecine girdik. Okullar, şirketler kapatılarak her şey online ortama taşındı. Okullar online eğitime geçti, şirketler çalışanlarını ve diğer insanları koruyabilmek için homeoffice yani evden çalışma şekline geçtiler.

Bu süreçte pek çok insan ise hem motive olmak hem de işini bulunduğu ortamda daha iyi yapabilmek adına bazı teknolojik cihaz veya aksesuarlara ihtiyaç duyuyorlar. İşte homeoffice çalışırken kullanabileceğiniz teknolojik cihaz ve aksesuarlardan bazıları:

Evde çalışanların  ihtiyaç duyacakları teknolojik cihazlar:

Evde kendi çalışma ortamınızı oluşturup, kendi patronunuz olabilirsiniz. Homeoffice adı verilen  bu çalışma şekli son yıllarda çok popülerleşti. Pek çok kişinin sevdiği, hatta artık tüm dünyanın tercih ettiği bu çalışma şekli bazı kişilere ise disiplinsiz geliyor. Ancak yaşadığımız bu süreçte fikri ne olursa olsun evden çalışma şeklini çoğu insan deneyimlemek zorunda kaldı.

Başlarda bu sistem için bir masa ve laptop yeterli gelse de; profesyonelleştikçe teknolojik cihazınızı tamamlayacak aksesuarlara da ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Bu durumda yani evden çalışma şeklinde yararlanabileceğiniz ve işinizi kolaylaştırabilecek bazı teknolojik ürün ve aksesuarlar ise şunlar olabilir:

  • Daha hafif bir dizüstü bilgisayar

Evden çalışırken daha hafif bir dizüstü bilgisayar işinizi kolaylaştırabilir. Bu durumda ise Google Chromebook bir tercih alternatifi olabilir. Chromebook, Google tarafından geliştirilen piyasadaki diğer dizüstü bilgisayarlara göre daha hafif olan bir bilgisayar türü.

Google’ın bu ürününde bulunan işletim sistemi ise Chrome OS . Bulut depolama özelliğine sahip olan bu bilgisayarda en iyi Google uygulamaları da yer alıyor. Chromeboook’da yerleşik olan bazı uygulamalardan çevrimdışı olduğunuzda da işlem yapabiliyorsunuz. Örneğin Gmail’e gelen mesajlarınızı okuyabiliyor ya da Google Keep’ten not tutabiliyorsunuz.

  • Çok işlevli yazıcı

Homeoffice çalışma sisteminde küçük bir çok işlevli yazıcı işlerinizi kolaylaştırabilir. Çalışma sayfalarından, boyama sayfalarına kadar her şeyi yazdırmak için kullanışlı bir yazıcı olabilir. Bunun için bir alternatif ise Brother MFC-J895 çok işlevli yazıcı olabilir. Brother markasının bu yazıcısı kablosuz ve mobil bağlantı gerçekleştirebiliyor. Bu nedenle sürücüleri yükleyemeyen veya doğrudan bir kabloyla kolayca bağlanamayan Chromebook ve iPad kullanıcıları için önemli. Brother’ın çok fonksiyonlu bu yazıcısı dakika da 34 sayfa basım yapabilmesiyle dikkat çekiyor.

  • Dijital asistan

Evden çalışma döneminde dijital asistan hizmetleri işinizi kolaylaştırabilir. Bu asistanlardan biri de Google Nest Mini… Google Nest Mini, aslında duvara asılabileceğiniz akıllı bir hoparlör.  Bu dijital asistan alışveriş listenizi takip ediyor, alarm kuruyor, müzik çalıyor ve haftanın hangi günü olduğunu hatırlatmak gibi olağan şeyleri yapıyor. Aynı zamanda dijital asistan çocuklarınızın okulla ilgili sorularının çoğunu yanıtlıyor ve siz işinizi yaparken çocuklarınızı eğlendiriyor. Google Nest Mini’nin fiyatı ise 49 dolar civarında.

  • Çocuk Bluetooth Kulaklık

Evin açık bir ofis haline geldiyse çalıştığınız her açık ofis gibi aileniz için de kulaklıklar önemli olacaktır. Çocuklarınıza bir bluetooth kulaklık almak hem onların hem de sizin çalışmalarınızı kolaylaştırabilir. Çocuk bluetooth kulaklık alternatiflerinden biri PuroQuiets. PuroQuiets, aktif gürültü engellemeye ve işitmeyi korumaya yardımcı olmak için dahili ses sınırlamalı bir kulaklık. Ayrıca çocuğun kafası için boyutlandırılmış. Fakat uygun bütçeli bir kulaklık olmadığını hemen paylaşalım. Şuan güncel fiyatı 1000 liranın üzerinde.

  • Dizüstü bilgisayar masası

Evden çalışırken belki de en önemli şeylerden biri kullandığımız masa. Uzun süreler iş başındayken bu masanın kullanışlı ve rahat olması önemli. Özellikle de bilgisayarımızı ve mobil cihazlarımızı kolaylıkla kullanabileceğimiz masa alternatifleri bir çözüm olabilir. Bunlardan biri de LapGear. LapGear’ın masası 15,6 inçlik bir dizüstü bilgisayara uyuyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarın kaymasını önlemek için de geliştirilmiş. Ayrıca masada, tabletinizi ve telefonuzu tutacak bir alan da var. İki ayağından katlanabilen bu LapGear masanın fiyatı ise 18 dolar civarında.

Peki siz homeoffice çalışırken daha çok hangi teknolojik cihazları kullanıyorsunuz? Tamamlayıcı aksesuarlarınız neler? Yorumlara yazınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tatilde Yanınıza Almanız Gereken Teknolojik Cihazlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uygun Fiyatlı Teknolojik Hediyeler Hangileri?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Salgın Döneminde Evden Çalışanlar Dikkat!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı