İşinizi Kolaylaştıracak 10 Seyahat Uygulaması!

Seyahat veya tatil planı yaparken ilgilenilmesi gereken birçok şey var. İşinizi kolaylaştıracak 10 seyahat uygulaması, haberimizde...

Seyahat etmeyi seven birçok insan için ulaşım, uçak bileti, haberleşme, hava durumu, otel rezervasyonu gibi uğraşılması gerekilen birçok şey var. Mobil uygulamalar birçok alandaki ihtiyaçları giderdiği gibi; seyahatleri daha iyi hale getirmeye de yardımcı oluyor. Yararlanabileceğiniz en iyi 10 seyahat uygulaması, haberimizde…

Yararlanabileceğiniz en iyi 10 seyahat uygulaması:

1- Splittr

Splittr uygulaması, kalabalık gruplar halinde seyahat edenler için oldukça kullanışlı ve yararlı bir uygulama. Söz konusu uygulama ile tatil masraflarınızın yönetimini yapabilirsiniz. Üstelik para yönetimini yaparken birden fazla para birimini kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan çevrimdışı kullanılabilen bu uygulama arkadaşlarınızla senkronize şekilde işlem yapmanızı sağlar ve toplam masrafı grup üyeleri arasında bölmenizi sağlar.

2- Hopper

Seyahat etmeyi sevenler ve sıklıkla seyahat edenler için uçak bileti masrafları büyük önem taşır. Hopper uygulamasını kullanarak seyahatiniz için en uygun uçak biletine ulaşabilirsiniz. Bu uygulama bir ay boyunca uygun fiyatlı uçak biletini not etmenizi sağlar. Uygulama ile binlerce uçuşu rahatlıkla takip edebilir, yalnızca 60 saniyede uçuşunuz için rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama indirimler konusunda sizi bilgilendirir ve seyahat planınız için size ipuçları verir.

3-Lyft

ABD’ye seyahat edecekler için Lyft uygulaması indirilmesi gereken bir uygulama. Söz konusu uygulama aslında bir araba kiralama hizmeti veriyor. Bu uygulamayı Lyft Havalimanı‘na inmeden önce akıllı telefonunuza indimeniz gerekir. Lyft uygulaması sürücüleri yönlendirir, size uygun fiyatlı seçenekler göstererek güvenilir bir hizmet sunar.

isinizi kolaylastiracak seyahat uygulamasi moblobi

4- Uber

Uber de Lyft uygulaması gibi seyahatinizde ulaşım konusunda size destek verebilecek uygulamalar arasında yer alıyor. Şehirleri gezerken ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyorsanız dünyada bir lider haline gelmiş taksi rezervasyon uygulaması olan Uber’den yararlanabilirsiniz. Uber ile çeşitli araçların fiyatı konusunda bilgi alabilir, yalnızca birkaç tıklama ile bulunduğunuz konuma istediğiniz aracı çağırabilirsiniz.

5- Whatsapp

Milyarlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp, iletişim kurmak için aktif olarak kullanılan en popüler uygulama. Whatsapp uygulamasını seyahatlerinizde kullanarak arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir, onlara belge gönderebilir ve bulunduğunuz konumu onlarla paylaşabilirsiniz. Söz konusu uygulama özellikle de SMS benzeri hizmetlerin çalışmadığı ülkelerde ücretsiz bir şekilde sesli ve görüntülü iletişim kurmanızı sağlar.

6- Uvlens

UVlens uygulaması güneşli ve sıcak bir ülkeyi ziyaret edecekler için mutlaka kullanılması gereken bir uygulama. Söz konusu uygulama seyahatinizde dışarı çıkmanız için en uygun zaman dilimini belirler, güneş ışığına maruz kalmamanız için sizi uyarır, yanma riskinizi analiz eder ve güneşte ne kadar vakit geçirebileceğinizi belirler.

7- Google Translate

Seyahat eden birçok insan için temel problemlerden biri de gidilen ülkenin dilini bilmiyor. Bu gibi durumlarda ise çeviri uygulamaları yardıma koşar. Çeviri uygulamaları arasında en sık kullanılanı ve en popüler olanı  ise Google Translate uygulaması. 100’den fazla dil arasında çeviri yapan uygulama, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan 59 dil için çeviri yapmanızı sağlar. Ayrıca metin çevirisi yapmak için kameranızı kullanarak çalışır.

8- Tripadvisor

Seyahat edenlerin kullanabileceği bir diğer uygulama ise TripAdvisor uygulaması. Seyahatteyken yakınızdaki otellere, barlara, restoranlara ulaşmak ve bu mekanlar için yapılan değerlendirmeleri okumak istiyorsanız TripAdvisor uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile otel fiyatlarını karşılaştırıp en iyi fırsatı bulabilir, çeşitli turlara ve mobil biletlere erişim sağlayabilirsiniz.

9- Gasbuddy

Uçakla ya da otobüsle seyahat etmeyip kendi aracını kullanan gezginler için GasBuddy uygulaması oldukça faydalı olacaktır. Söz konusu uygulama ile benzin istasyonlarındaki gaz fiyatları ile ilgili bilgi alabilir, fiyat zammıyla ilgili uyarılara akıllı telefonunuzla anında ulaşabilirsiniz. Güvenilir olan bu uygulama bütün bunları yaparken konumunuzu kullanır veya yalnızca belirli bir adres için arama yapmanızı sağlar.

10- Komoot

Seyahatte kullanılabilecek en iyi uygulamalar arasında yer alan Komoot uygulaması, macera dolu seyahatleri sevenler için ideal bir uygulamadır. Bisiklet sürmekten hoşlanıyorsanız, yürüyüş ve tırmanma gibi aktiviteler yapmak istiyorsanız Komoot uygulamasını kullanabilirsiniz. Söz konusu uygulama macera dolu geziler için size sesli navigasyon hizmeti verir ve seyahatinizde size rehberlik eder.

Peki siz seyahatlerinizde en çok hangi uygulamalardan yararlanıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Uçağa Binmeden Bilmeniz Gereken 10 Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Artırılmış Gerçeklik Tatilleri Nasıl Değiştirecek?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Gezginlere Tasarruf Sağlayan Seyahat Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı