Instagram Hikayeleri Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

Instagram hikayelerinizi Facebook hesabınızda nasıl paylaşabilirsiniz? Instagram hikaye paylaşımlarınızı otomatikleştirme ipuçları, haberimizde...

Instagram’da paylaştığı hikayenin aynısını Facebook hesabında paylaşmak isteyen kullanıcılar Facebook hesaplarında oturum açıp, manuel bir şekilde paylaşım yapıyorlar Ancak Instagram’ın kullanıma sunduğu çapraz paylaşım adı verilen özellikle instagram hikaye veya gönderisini eş zamanlı olarak Facebook’ta da paylaşabilmek mümkün. Instagram hikayenizi aynı anda Facebook’ta nasıl paylaşabilirsiniz? İpuçları, haberimizde….

Facebook hesabınızda instagram hikaye paylaşımı nasıl yapılır?

Instagram, Facebook’un bünyesinde yer aldığı için platformların bazı hizmetleri de birbiriyle bağlantılı çalışabiliyor. Çapraz paylaşım özelliği Instagram ve Facebook’un bağlantılı çalışan özelliklerinden biri. Söz konusu özellik sayesinde instagram’da paylaştığınız hikayeleri otomatik bir şekilde Facebook’ta da paylaşabiliyorsunuz.

Instagram hikayeleri otomatik Facebook’ta paylaşmak için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

instagram hikaye facebook moblobi

  • Instagram hikayesi oluşturun ardından “gönder”e dokunun
  • Facebook’ta bulunan “Her Zaman Paylaş” ya da “Bir Kez Paylaş” seçeneklerinden birini seçin
  • “Paylaş” öğesine dokunun
  • Ayrıca gelecekteki tüm hikayelerin Facebook ile otomatik paylaşılmasını sağlamak için de ayarlayabilirsiniz. Bunun için: “Ayarlar” menüsündeki “Gizlilik” seçeneğine girin ve “Hikaye” bölümünü seçin
  • “Hikayenizi Facebook’ta Paylaşın” seçeneğinin yanında yer alan  “Paylaşıma İzin Ver” bölümüne dokunun.

Bir hikaye hazırladığınızda ve Instagram hikayenizi Facebook’ta paylaştığınızda haber akışının en üstünde bir hikaye olarak görünecektir. Ayrıca Instagram hikayeniz de dahil olmak üzere Facebook’ta paylaştığınız içerik mevcut Facebook Gizlilik Ayarları’nı izler.

Instagram’a yüklediğiniz hikayeler gibi Facebook hikayeleriniz de 24 saat boyunca paylaşılır. Paylaşımınızın çok daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, hesabınızdan normal gönderi olarak paylaşabilirsiniz.

Söz konusu özellik, Instagram’ın daha az bilinen ve kullanılan özelliklerinden biridir. Ancak, Instagram hikaye paylaşım ayarlarını yapılandırdığınızda; Facebook hesabınıza manuel olarak paylaşım yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Peki siz Facebook hesabınızı aktif kullanıyor musunuz? Facebook hesabınızı Instagram’a bağladınız mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Şifrenizi Yenilemek için Pratik İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook’tan Video İndirmek İçin Pratik İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Instagram IGTV Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya  butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı