Evde Yokken Yardımcı Olacak Otomatik Evcil Hayvan Besleyiciler!

Otomatik çalışan besleyiciler sayesinde eve geç kaldığınızda endişe duymayacaksınız....

Hiçbir hayvan sahibi sevimli dostlarını yalnız bırakmak istemez. Fakat zaman zaman planlanmayan işlerden dolayı  evcil hayvanlarımızı yalnız bırakabiliyoruz. Bu gibi anlarda da acaba maması yetti mi ya da karnı acıktı mı diye endişeye kapılıyoruz. Evde olmadığı zamanlarda evcil hayvan sahiplerinin işini kolaylaştıracak otomatik kedi ve köpek besleyicileri geliştirildi. Bu besleyicileri köpek ve kedi maması vermenin yanısıra; sevimli dostlarınızın ne yaptığını da gösterebiliyor. Siz yokken kedi ve köpeklerinizi besleyebilecek 6 otomatik evcil hayvan besleyici, haberimizde…

En çok kullanılan 6 otomatik evcil hayvan besleyici:

1- PetSafe 

PetSafe düşük gıda kontrolü yapan bir besleyici. Amazon Dash özelliği ile kedi maması veya köpek mamasının otomatik olarak yenilenmesini sağlıyor. Alexa özellikli bir cihaz kullanarak, 12 öğüne kadar besleme saatini ayarlayabiliyorsunuz.

Petsafe evcil hayvanınızın yemeğini bir seferde 4 bardağa bölebiliyor. Eğer evcil kedi ya da köpeğiniz hızlı yiyorsa 15 dakikalık bir zaman diliminde  bir öğün verme özelliği de yer alıyor.

2- Wopet 

Wopet tek seferde 20 bardak yiyecek tutuyor. Bu özelliği sayesinde her gün yemek doldurmanız gerekmiyor. Zamanlayıcı özelliği ile evcil hayvanınız için yemek öğününü 4 sefere ayarlayabiliyorsunuz. 

Aynı zamanda Wopet yemek ölçüsünüde size bırakıyor. İsterseniz bir seferde 4,5 çay kaşığı isterseniz de 2 çay kaşığı kedi veya köpek maması koyabilirsiniz. Wopet sabah yada akşam öğüne göre farklı yemek boyutlarını da sunuyor.

3- Dogness 

Dogness, Evcil köpek dostları için tasarlandı.  Dogness, yaklaşık 3 kilo köpek mamasını tutabiliyor. Böylelikle sürekli makinayı doldurmakla uğraşmıyorsunuz.

Gün içerisinde ne kadar yemesi gerektiğini, programlama özelliği sayesinde ayarlayabiliyorsunuz.  Kamera ile de köpeğiniz mamasını yerken sevimli dostunuzu izleyebiliyorsunuz.

4- PetSafe 5 Meal 

Petsafe 5 meal cihazını kullanışlı olmasıyla iş yerinde de evcil hayvanınız için kullanabilirsiniz.  Her bir bölümü bir fincan ölçüsünde yemek alabiliyor. 5 dağıtım bölümü bulunuyor. Zamanladığınız programa göre besleme yuvaları çalışıyor.

5- Cat Mate 

Islak yiyecekleri böyle bu tip otomatik makinalarda kullanabilmesi zor olabiliyor. Çünkü ıslak mamalar sıcaktan bozulabiliyor. Ancak Cat Mate besleyicisindeki soğutucu ıslak mamaların bozulmasını engelliyor. Bunun için birkaç saatte bir buz poşetlerini yerleştirmeniz gerekiyor. Otomatik besleyicinin 5 porsiyon kuru veya ıslak mama bölmesini bulunuyor.

6- SureFeed 

Bir evde birden fazla evcil hayvanın olması bakımını biraz zorlaştırabilir. Genellikle bütün evcil hayvanların aynı yerden beslenmesi ve hatta birbirlerinin yemeklerini yemeleri aralarında tartışmalar yaşamalarına sebep olabilir.

SureFeed 32 kediyi tanıyabiliyor. Bu tanıma özelliği ile kendi kedisini tanıyıp ona göre kasasını açıp, yemeğini sunuyor. Evcil hayvanın mikroçip veya radyo frekansı ile tanıyarak ona ait olan yemek kasasını açıyor.

Peki siz evcil hayvan sahibi misiniz? Bu otomatik besleyicileri daha önce kullandınız mı? Kullanmayı düşünür müydünüz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Evcil Hayvanlar için Teknoloji Ürünleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ev Temizleyen ve Evcil Hayvan Besleyen Top Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evcil Hayvanlara Veteriner Hizmeti Sağlayan Uygulama” aberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı