Instagram Hikayelerinizi Tasarlayabileceğiniz 5 Araç!

Paylaştığınız Instagram Story yani Instagram hikayeleri daha dikkat çekici hale getrmek için 5 tasarım aracı, haberimizde...

Instagram hepimizin gün içerisinde sık sık uğradığı sosyal medya platformlarından biri. Artık Instagram’da yalnızca kişisel profiller değil markalar için da bulunuyor. Tüm kullanıcılar yaratıcı içerik paylaşmaya çalışıyor ve içerikleri düzenlerken vakit harcıyor. İçerik düzenleme konusunda ise birçok mobil uygulamadan faydalanılıyor. Özellikle de neredeyse her Instagram kullanıcısı tarafından Instagram Story yani Instagram hikayeleri düzenlemek için farklı araçlar kullanılıyor. Instagram hikaye düzenleme için kullanabileceğiniz 5 araç, haberimizde…

En iyi Instagram Story tasarım araçları:

1- Storeo:

Storeo, özellikle Instagram Hikayeler’de uzun videolar paylaşmayı seven kullanıcıların işine yarıyor. Instagram Hikayeler’de videolar yalnızca 15 saniyelik kesitler şeklinde paylaşılabiliyor. Aylık 7000’in üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Storeo uygulaması ise 15 saniyeden daha uzun videoların Hikayeler’de paylaşılmasını mümkün kılıyor. Uygulamayı kullanmak için uygulamadan video çekebilir, ya da galerinizdeki görseli uygulamaya aktararak değişiklik yapabilirsiniz.

2- Easil

Easil, özellikle Instagram’da markasını tanıtmak isteyen işletme profilleri için alternatif bir uygulama olabilir. Easil’de yüzlerce şablon yer alıyor. Bu şablonlar aracılığıyla profiliniz için özel hikayeler tasarlayarak, yaratıcı bir profil haline getirebilirsiniz. Yeni ürün ve hizmetinizi duyurabilir, indirim haberi yapabilir, son dakika haberlerini duyurabilir ve etkinlik duyurusu yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak oldukça pratik; “sürükle ve bırak” yöntemini kullanmanız yeterli. Ancak bu yöntemi mobil cihazlarda değil yalnızca masaüstünde kullanabileceğinizi de belirtelim.

3- Unfold

Moda, seyahat, yaşam tarzı gibi belirli bir alanda yoğunlaştığınız bir Instagram profiliniz bulunuyorsa Unfold uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece daha yaratıcı ve kişiselleştirilmiş hikayeler oluşturabilirsiniz. Uygulamadaki şablonları kullanabilir, yazı tipi düzenleme araçlarını kullanarak hikayelerinizi düzenleyebilirsiniz. iPhone kullanıcılarının Unfold uygulamasına App Store‘dan ücret ödemeden ulaşabileceklerini de belirtelim.

instagram story duzenleme moblobi

Uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Sözkonusu uygulama aracılığıyla Instagram Hikayeler’de içerik oluşturmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle ekranın altında bulunan + sembolünü kullanarak hikayeniz için tek bir resim ya da kolaj tasarımı seçebilirsiniz.
  • Ardından ekranın alt kısmında yer alan formatlardan birini seç Böylece uygulamada kullanmak üzere galerinizde arama da yapmış olursunuz.
  • Değişiklik yapmak istediğiniz resimlere uzun dokunarak sürükleme yöntemini kullanabilirsiniz. Başka bir Instagram hikayesi oluşturmak için ekranın alt kısmında bulunan + simgesini kullanabilirsiniz.

4- Cut Story

Cut Story, Storeo uygulamasına benzetilebilir. Uygulama aracılığıyla, Instagram kullanıcıları hikayelerine müzik ekleyebilir ve düzenledikleri hikayelerini paylaşabilirler. Cut Story uygulaması kullanılarak Instagram için 15 saniyelik videolar, Facebook ve Whatsapp için 20 saniyelik içeriklerde farklı düzenlemelere gidilebilir. Çeşitli platformlarda kullanımı bulunan bu uygulama ayrıca Apple kullanıcıları tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

5- Inshot

InShot uygulaması ile Instagram’da vakit geçirmeyi ve içerik paylaşmayı seven kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Uygulama aracılığı ile içerikler için en uygun boyutu belirleyebilir; uygulama üzerinden videolar çekebilir ve çekilen videoları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca hikayelerinizde süslemeler yapabilir; hız ve ses ile ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz. Uygulamanın, Android hem de iOS için kullanımı bulunuyor. Ayrıca hikayelerin arka planını düzenlemek için farklı renklere ve desenlere ulaşabilirsiniz.

Peki siz hangi Instagram Story düzenleme araçlarını kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram’da İstemediğiniz Takipçileri Nasıl Kaldırabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Kaçınmanız Gereken 10 Önemli Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Az Bilinen 10 Gizli Instagram Hilesi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı