Kaybolan iPhone Telefon Nasıl Bulunur?

iPhone telefonunuz kaybolursa ne yapmalısınız? iPhone umu bul uygulaması ile telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz? İuçları, haberimizde...

Telefonlarımız hepimiz için önemli. Hem içerisinde yer alan verilerimiz hem de satın almak için ödediğimiz bedel düşünülünce neredeyse onlara gözümüz gibi bakıyoruz. Gün içerisinde elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız, zaman zaman kaybolma tehlikesi ile de karşı karşıya kalıyor. Hepimizin telefonlarımızı kaybettiğimizi sanıp endişe duyduğumuz anlar olmuştur. Hatta kimi zaman yaptığımız bir şeye dalıp telefonu nereye koyduğumuzu dahi unutuyoruz. Kaybolan Android telefonlara göre iPhone telefon bulmanın daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Peki kayıp iPhone telefon nasıl bulunabilir? iphone umu bul uygulaması nasıl kullanılır? Pratik ipuçları, haberimizde…

“iPhone umu bul” ile kayıp iPhone telefonu bulmak için ipuçları:

Kaybolan ya da çalındığını düşündüğünüz iPhone telefonunuzu bulmak için “iPhone’umu Bul” uygulamasını kullanabilirsiniz.  Ancak bu uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle konumunuzu açmanız gerektiğini belirtelim. Konumunuzu açmak için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne girin.
 • Apple kimliğinizin üzerine tıklayın.
 • Ardından “Bul” a basın.
 • “iPhone’umu Bul” u açık hale getirin.
 • iPhone’umu Bul”, “Çevrimdışı Bulmayı Aç” ve “Son Konumu Gönder” i soldan sağa doğru kaydırarak aktifleştirin.
 • Ekranın sol yukarısındaki “Bul” a tekrardan geri dönün.
 • “Konumumu Paylaş” yazısının yanındaki kutucuğu da yeşil renge doğru kaydırın.

Bu adımları uygulayarak iPhone’unuzun konumunu açmış olacaksınız. Bu sayede kaybolan telefonunuza başka bir iPhone telefondan ulaşmanız kolaylaşmış olacak. Eğer ki yanınızda iPhone’u olmayan biri varsa da iCloud.com’a girip iCloud şifrenizi yazarak da bu işlemi yapabilir ve telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

iphone umu bul moblobi

Evde ya da yakın bir yerde telefonunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız ise; başka bir iPhone’dan “Ses Çal” tuşuna basarak telefonunuzun nerede olduğunu saptayabilirsiniz. Eğer ki telefonunuz uzak bir yerde ise; “Yol Tarifi” ne tıklayarak ve telefonun konumunu “Haritalar” dan açarak telefonunuzu bulabilirsiniz.

Eğer kendi telefonunuz yerine arkadaşınızın iPhone’u kayıp olduysa yine aynı “iphone bul” uygulaması aracılığıyla arkadaşınıza yardımcı olmanız mümkün. Yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Telefondan “Bul” uygulamasına girin.
 • “Ben” e tıklayın.
 • “Arkadaşına Yardım Et” seçeneğine basın.
 • Arkadaşınız, Apple Kimliği ile iCloud şifresini yazdıktan sonra yukarıdaki adımların aynısını uygulayabilirsiniz.

Peki siz hiç telefonunuzu kaybettiniz mi? Kaybolan telefonunuzu bulmak için neler yaptınız? iPhone telefon kullanıyor musunuz? iPhone umu bul ayarlarınızı yaptınız mı? Yorum kısmından deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • İPhone’unun Garanti Kapsamda Olduğu Nasıl Kontrol Edilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Telefonu Kaybolanlar için 8 Pratik Çözüm Önerisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı