Telefonu Kaybolanlar için 8 Pratik Çözüm Önerisi!

Telefonunuzun kaybolması durumunda Google cihazımı bul uygulaması ile cihazınızı bulabilmek veya uzaktan müdahale edebilmek için ipuçları, haberimizde...

Akıllı telefonlarını kaybeden kullanıcıların cihazlarını uzaktan izleyebilecekleri pek çok mobil uygulama mevcut. Google’ın geliştirdiği Google cihazımı bul hizmeti de bunlardan biri.  Akıllı telefonunu kaybedenlerin, “Google cihazımı bul” hizmetini kullanarak telefonlarını bulmalarını sağlayacak 8 pratik özellik, haberimizde…

Kaybolan telefonunuz için Google cihazımı bul uygulamasındaki 8 pratik ipucu:

Çalınan veya kaybolan telefonunuzu, akıllı saatinizi veya Android tabletinizi Google Cihazımı Bul uygulaması ile bulabilirsiniz. Uygulama, son görünen cihazınızın konumunu güncel bir şekilde paylaşıyor. Aynı zamanda kaybolan cihazınızın ne kadar pil ömrüne sahip olduğunu da öğrenebiliyorsunuz.

Eğer, cihazınızın kötü birinin eline geçtiğinden endişeleniyorsanız, kaybolan cihazınızın verilerini silebilir ve bu şekilde cihazın güvenliğini de sağlayabilirsiniz. Google cihazımı bul hizmetini kullanarak kaybolan telefonunuzu bulmak veya güvence altına almak için 8 pratik ipucu şöyle:

google cihazimi bul moblobi

1- Mevcut konumu görme

Haritaya bakarak, cihazınızın mevcut konumunu görebilirsiniz. Eğer mevcut konumu göremiyorsanız cihazın konumu açıkken bulunduğu en son yeri uygulama sizinle paylaşır.

2- Konumu izleme:

Cihazınızın konumunu gördükten sonra haritadan izleyebilirsiniz.

3- İç Mekan Haritası:

Cihazınız dış mekanda değil de iç mekandaysa bu özelliği kullanabilirsiniz. Böylece cihazınızın ayrıntılı konumuna erişim sağlayabilirsiniz.

4- Ses Çalma:

Ses çalma düğmesine dokunduğunuzda telefonunuz sessizdeyse sesli konuma getirilir.

5- Şebeke ve Pil Ömrünü Görme:

Cihazınızın anlık pil durumunu görebilir ve hangi şebekede çalıştığını öğrenebilirsiniz.

6- Cihaz verilerini silme

Cihaz verilerini silme özelliğini kullanırsanız cihazınızdaki tüm verileriniz silinir yani sıfırlanmış olur. Fakat, şu ayrıntıyı da paylaşalım; Tüm veriler silindiğinde Gmail de silineceği için cihazınızın takibine devam edemezsiniz.

7- Cihazı kilitleme

Cihazınızda daha önceden güvenlik kilidi yoksa bu özelliği kullanarak hemen şifre oluşturup, cihazın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

8- Kilit Ekranına Bir Mesaj Gönderme veya Birini Ayarlama:

Kayıp cihazınızın kilit ekranına bir mesaj bırakabilir veya yakınlarınızdan birinin numarasını yazabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzu bulan kişi, kilit ekranında gördüğü mesajla veya numarayla size ulaşabilir ve sizi bilgilendirebilir.

Google cihazımı bul uygulaması nasıl kullanılır?

telefonu kaybolanlar google cihazimi bul moblobi

Google telefonumu bul uygulamasının kullanımı oldukça basit. Google cihazımı bul uygulaması nasıl kullanılır adım adım sizlere aktaralım:

  • Öncelikle “Google cihazımı Bul” uygulamasını cihazınıza indirin.
  • Uygulamayı açın ve Gmail üzerinden uygulamaya giriş yapın. İsterseniz misafir olarak da giriş yapabilirsiniz.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza bir harita ve telefon bilgileri çıkacak.
  • İhtiyaç durumunuza göre güvenli cihaz, cihazı silme veya ses çalma gibi seçeneklere tıklayabilirsiniz.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya basın ve “Güvenli Cihaz” a tıklayarak kilit ekranınıza mesaj ekleyebilirsiniz.

Kablosuz internete veya mobil veriye bağlıysanız; Gmail hesabınızın oturumu cihazınızda açık olmalı. Aksi halde kaybolan cihazınıza erişim sağlayamayabilirsiniz.

Peki siz daha önce akıllı telefonunuzu kaybettiniz mi? Böyle bir durumda yaptığınız ilk şey nedir? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Telefonunuzdaki Acil Durum Ayarları Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıllı Telefonunuzun Saldırıya Uğradığını Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı