İPhone’unun Garanti Kapsamda Olduğu Nasıl Kontrol Edilir?

Elimizden düşürmediğimiz Apple cihazlarının garanti kapsamları nasıl öğrenilir? iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde...

Apple’nin bir ürününü satın aldığınızda müşteri hizmetleriyle otomatik olarak bir bağınız kurulmuş oluyor. İlerde yaşanabilecek olası sorunlar için bu bağ oldukça önemli. Aldığınız her Apple ürünü için size donanım ve onarım için 1 yıllık garanti de sunulmuş oluyor. Birgün herhangi bir arıza ya da sorun oluşması durumda bu garantiyi kontrol edip, zamanının geçmemiş olması durumunda aksiyon alabiliyorsunuz. Apple cihazlarınızın garantisini nasıl kontrol edebilirsiniz? iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Hangi durumlarda garantiden yararlanabilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Apple cihazlar yani iPad, Apple Watch, Mac, Apple TV ve iPhone garanti sorgulama ipuçları:

Sahip olduğunuz Apple cihazlarınızın garanti kapsamını kontrol etmenin birkaç yolu var. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; tek tek dolaşarak bayilik ya da bir müşteri temsilcisine bağlanmak için zaman harcamanıza gerek yok. En kısa çözüm olarak size sunulan, Apple’ın “Kapsamı Kontrol Et” hizmeti aracılığıyla bunu kontrol edebiliyorsunuz.

Apple’ın “Kapsamı Kontrol Et” hizmetine web sayfasından ulaşabiliyorsunuz. Web sayfasında yapmanız gereken tek şey cihazınıza ait seri numarasını girmek. Daha sonra robot olup olmadığınızı test edecek sayfaya güvenlik kontrol kodunu giriyorsunuz. Tüm bunları yaptıktan sonra Apple önünüze 4 seçenek sunmuş olacak:

iphone garanti sorgulama moblobi

  • Bir AppleCare Ürünü İçin Uygun: Bu, kapsamlı ve daha geniş AppleCare+ kapsamını satın alıp alamayacağınızı gösterir. Bu seçeneği cihazınızı aldıktan sonraki 60 gün içerisinde kurmalısınız. Yoksa herhangi bir fayda göremezsiniz.
  • Geçerli Satın Alma Tarihi: Apple’ın sahip olduğunuz cihaz için dosyada geçerli olan bir satın alma tarihinin olduğunu gösterir. Bu ise, şirket ile hem servis hem de genel iletişiminizi kolaylaştırır.
  • Telefonla Teknik Destek: Tüm Apple ürünleri 90 günlük telefon desteği alır. Bu seçenek sizin hala bu seçeneğe sahip olup olmadığınızı söyleyecek.
  • Onarım ve Servis Kapsamı: Sahip olduğunuz ürünün Apple’ın Sınırlı Garantisi kapsamı içerisinde uygun donanım onarımlarının ve de servisi kapsamı içerisinde bulunup bulunmadığını gösterir.

Belirtmek istediğimiz bir önemli nokta da; ekran çatlakları ve su geçiren cihazlardan kullanıcı sorumlu tutulduğu için garanti kapsamına girmez. Bu kapsamaya sahip olmak için ayrı bir AppleCare+’ya sahip olmalısınız.

Peki siz kullandığınız Apple cihazlar ile ilgili bir sorun yaşayıp garanti sürecine başvurdunuz mu? iphone onarım ihtiyacı duydunuz mu? iPhone garanti sorgulama için veya herhangi bir cihazınız için apple garanti sorgulama için hangi yönteme başvurmayı tercih ettiniz? Yorum kısmından deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Zarar Vermeden iPad’inizi Nasıl Temizleyebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Ekranınız Kırıldıysa Ne Yapabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Apple TV Kullananların Bilmesi Gereken 10 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı