Zarar Vermeden iPad’inizi Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Elimizden düşürmediğimiz iPad cihazları temizlerken zarar vermemek için dikkat etmeniz gereken püf noktaları, haberimizde...

Kullandığımız akıllı cihazları özellikle de telefon ve tabletlerimizi bir an olsun elimizden düşürmüyoruz. Evde, işte, okulda hatta toplu taşımalarda kullanıyoruz. Bu durum özellikle yaşadığımız pandemi dönemi göz önüne alınırsa hijyen açısından oldukça sorun yaratabilir. Bunun yanısıra cihazların toza ve kire maruz kalması bozulmalara dahi sebep olabilir. iPad’leri temizlemek aslında sanıldığından da zor ve dikkat gerektiren bir iş. iPad tabletler, teknolojik ve kırılgan cihazlar olduklarından dolayı herhangi bir sıvı girişi ve baskı sonucunda bozulmaları muhtemeldir. Bundan dolayı temizliklerini yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar var. Bu kurallara uymamanız takdirde cihazınızda hasarlar oluşabilir ya da bozulma meydana gelebilir. Zarar vermeden iPad’inizi temizlemek için pratik ipuçları, haberimizde…

Zarar vermeden iPad nasıl temizlenebilir?

İş yerlerimizde ve daha birçok günlük aktivitemizde İPad lerimizi kullanıyoruz. Çoğu kullanıcı bu cihazları kullanırken ya el temizliğine dikkat etmiyor ya da çeşitli çevresel etkenlerden dolayı cihazlar lekelenip kirleniyor. Kullanıcıların bu lekelerden dolayı dikkatleri dağılabiliyor ve rahatsız olabiliyorlar. Bundan dolayı birçok kez bu cihazlarımızı temizleme gereksinimi duyabiliyoruz. Ancak Apple sağlamlığıyla övünse de teknolojik ve kırılgan bir cihaz olan İPad’lerin temizleme sırasında dikkat edilmezse zarar görmeleri ve bozulmaları mümkün. Bu hassas cihazları temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. iPad temizleme için 10 pratik ipucu şöyle:

ipad nasil temizlenir moblobi

 • Cihazınızın şarja takılı olmadığından emin olun.
 • Temizleme esnasında cihazınız ya kapalı ya da uyku modunda olmalı.
 • Ekranı temizlerken tüy bırakmayan, mikro fiber bezler kullanın.
 • Dairesel hareketlerle ekranınızı temizleyin.
 • Ekran çok kirliyse temizlik yaptığınız bezinizi hafif nemlendirin.
 • Eğer bezi nemlendirirseniz, cihazınızdaki çatlaklara ıslaklık girmesine çok dikkat edin.
 • Temizlemede aşındırıcı maddeleri kesinlikle kullanmayın.
 • Temizlemede kalın kağıt havlu, el havluları veya diğer aşındırıcı bezleri kesinlikle kullanmayın.
 • Çok zorunlu kalmadığınız sürece sıvı maddeleri cihazınızdan uzak tutun.
 • Eğer bir temizleyici kullanırsanız, sıvıyı direk cihazınıza püskürtmeyin.

Temizleme sırasında cihazınıza sıvı girişi olduysa ne yapmalısınız?

Temizleme sırasında cihazınıza doğrudan bir sıvı teması olmamasına dikkat edin. Çünkü eğer temizlik sırasında cihazınıza herhangi bir sıvı girişi olursa; bu durum garanti kapsamında yer almamaktadır. Ancak yine de kullanıcıların Apple Store ya da Apple Yetkili Servisi‘ne başvurmaları gerekiyor. Bunun nedeni ise sorunun garanti kapsamında olmasa bile tüketici hakları kapsamında Apple markası kullanıcılarına bazı kolaylıklar sunmasıdır.

Temizleme sırasında ekranda kırılma oluştuysa ne yapmalısınız?

Eğer ekranınızı temizlerken ya da herhangi bir şekilde kırarsanız Apple size herhangi bir ödeme yapmaz ya da ücretsiz hiçbir hizmet sunmaz.

Peki siz iPad kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız temizliği için hangi yöntemlere başvuruyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • iPhone Ekranınız Kırıldıysa Ne Yapabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • iPad’inizin Şarj Sorununun Çözümü için 8 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • iPhone Videolarınızı iMovie ile Nasıl Birleştirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı