iPhone Ekranınız Kırıldıysa Ne Yapabilirsiniz? 

Düşme veya darbe alma sonucunda iPhone ekranı kırılmış veya zarar görmüşse yapmanız gerekenler için pratik ipuçları, haberimizde...

Günlük yaşantıda her telefon kullanıcısının karşılaşabileceği sorunlardan biri kuşkusuz kullandığını akıllı telefonunun yere düşme ya da herhangi bir yerden darbe alma sonucunda ekran camının kırılmasıdır. Özellikle telefonunuz iPhone gibi hassas bir cihaz ise bu sorun 2 kat daha büyük bir hale gelebiliyor. Peki iPhone ekranı kırılırsa ne yapılmalısınız? Ekranınızı kırılmaktan nasıl koruyabilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

İPhone ekranı nasıl korunur?

Akıllı telefon ekranı kırılması durumunda elbette ki önce hasarın sebebini tespit etmek şart oluyor. Düşme, darbe alma ya da herhangi bir sebeple telefonunuzun ekranı kırılmış ya da görüntüsü gitmiş olabilir. Eğer telefon ekranı karardıysa, iPhone cihazınızın ekran camını değişme zamanınız gelmiş demektir. Daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım için bunu ihmal etmemelisiniz. Eğer garantisi dolmuşsa ve hasar ciddi boyutta ise yeni bir telefon almak dahi söz konusu olabilir.

Durum bu kadar vahim bir hale gelmeden elbette ki İPhone ekranı korumak için bazı adımlar atabilirsiniz. Bunu yapmanın en basit ve klasik yolu bir ekran koruyucu taktırmaktır. Bu hayat kurtarıcı kolay hamle, ufak çiziklerin canınızı sıkmasını engelleyebilir. Bunun yanısıra telefonu tamamen saran bir kılıf kullanmak da işinize oldukça yarayacak 2. bir yöntem. Böylece telefonunun yanlarını da basitçe korumaya almış olacaksınız. Bu arada hemen belirtelim: Ekran koruyucunuz eğer hasar almışsa; mutlaka değiştirmelisiniz. Çünkü koruma kalkanınız zayıflamış nitelikte olur.

iphone ekrani kirilmasi moblobi

Çatlak iPhone ekranları nasıl onarılır?

iPhone ekranı düşme veya darbe sonucu zarar gördüyse ve çatladıysa, telefonunuzu değiştirmeye karar vermeden önce, elbette bazı çözüm yöntemleri mevcut. Telefonunuz eğer hala garanti kapsamındaysa veya AppleCare+ kapsamındaysa işiniz biraz daha kolay. Çünkü iPhone’nunuzun ekran onarımı için yalnızca 30-40 dolar eklenmiş bir ücretle iki adede kadar kaza sonucu karşılanabilir. Bu nedenle bu kırık ekranı düzeltmek için Apple Servisi kullanmanızı öneririz. Bu arada şu notu da hemen paylaşalım iPhone telefonunuzu yaklaşık 6 dolar civarında bir ücretle AppleCare+ kapsamına aldırabiliyorsunuz.

Hasar görmüş bir iPhone’unun ekranını değiştirmek için herhangi bir Apple mağazası ya da lisanslı bir yerde servise verilebilirsiniz. Bazen aynı gün tamamlanabilen bu işlem; bazı zamanlarda daha uzun vadeli de olabiliyor. Uzun vadeli süreçlerde size e posta yolu ile bilgilendirme yapılıyor. Telefonsuz duramayan biriyseniz bu süreç sizi zorlayabilir, bunu da belirtmiş olalım. Bu arada ufak bir hatırlatma da fayda var: Cihazı servise vermeden önce iPhone’u iCloud‘a yedeklediğinizden emin olun.

Peki siz iPhone kullanıyor musunuz? iPhone ekran kırılması veya çatlaması gibi sorunlarla karşılaştınız mı? Ne gibi çözüm yolları ve önlemler aldınız? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “iPhone Kullanıcıları için 5 Navigasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Sesi Çıkmayan iPhone Telefonu Düzeltmek için 9 Yöntem!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı