Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Android telefon kaybolduysa nasıl bulabilirsiniz? Kaybolan cihazınızı uzaktan nasıl kontrol edebilirsiniz? İpuçları, haberimizde...

Akıllı telefonlarımızı gittiğimiz her yere yanımızda götürüyoruz. Bu kadar sık taşıdığımız cihazlarımızı ise bazen oturduğumuz bir yerde unutabiliyor veya çaldırabiliyoruz. Android cihaz kullanıcılarının bu gibi tatsız durumlarda cihazlarını uzaktan izleyebilmeleri mümkün. Android cihazınız kaybolursa ne yapmanız gereki? Kaybolan Android telefon nasıl bulunur? İpuçları, haberimizde…

Kayıp Android telefon nasıl bulunabilir?

Android telefon kullanıcıları kaybolan cihazlarını Google Cihazımı Bul hizmeti üzerinden kontrol edebilirler. Google’ın Cihazımı Bul hizmeti, bağımsız bir web sayfası ve Android uygulamasından ibaret. Her iki sürüm de aynı sistemle çalışıyor ve sorununuza odaklanıyor. Google hesabınızda oturumunuz açık ise, kayıtlı cihazlarınızın otomatik olarak görüntülendiği bir harita sunuluyor. Oradan cihazınıza ping atmak, kilitlemek, ekranda bir mesaj görüntülemek veya tüm kişisel verileri silmek için bir ses çalabiliyorsunuz.

Kaybolan Android cihaza ping nasıl atılır?

Cihazınız yakındaysa, telefona veya tablete ping atmak için “Ses Çal”a dokunacaksınız . Daha önce duymayanlar için belirtelim: Ping atma işlemi cihazın aktif olup olmadığını öğrenmek için yapılıyor. Sizi cihazınıza yönlendirip yönlendirmediğini görmek için sesi takip etmeye çalışın. Cihaz yakın bölgenizde olmasa bile ping, cihazı alıp sizin için güvenli tutabilecek iyi bir yeri uyarabilir. İşiniz bittiğinde “Sesi durdur” düğmesine dokunmanız yeterli.

Android cihazınızı uzaktan nasıl kilitleyebilirsiniz?

Cihazınıza hiçbir şekilde ulaşamadıysanız kilitleyebilirsiniz. Telefonunuza numaranızı ekleyerek bulanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Android cihazınızı kilitlemek için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • Bunun için “Güvenli cihaz”a dokunun.
 • Kilit ekranında görüntülenecek bir mesaj yazın ve bir telefon numarası ekleyin.
 • Telefonu sonlandırmak ve kilitlemek için Güvenli Cihaz’a dokunun.
 • Eksik telefon, mesajınız ve telefon numaranız görüntülenirken kilitlenir.

Kaybolan Android cihazınızı nasıl silebilirsiniz?

Cihazınız çalındıysa ve kaybolduysa en son seçenek olarak telefonunuzu silebilirsiniz. Cihazınızı silmek için yapmanız gerekenler şöyle:

 • Tap Silme Cihaz, ardından sonuçlandırmak için yeniden dokunun.
 • Telefonunuza ne olacağına ilişkin bilgileri burada okuduğunuzdan emin olun çünkü geri dönüş yoktur.
 • Google Hesabınızı incelemek isteyip istemediğiniz sorulabilir.
 • Güvenlik Kontrolü bağlantısına dokunun ve güvenlik adımlarını izleyin.
 • Cihazınızı silme konusunda fikrinizi değiştirirseniz Kapat’a dokunun .

Hemen şu ayrıntıyı sizinle paylaşalım; “Cihazı sil” işlemini gerçekleştirirseniz, “cihazımı bul” özelliğini kullanamayabilirsiniz.

Peki siz telefonunuzu daha önce hiç kaybettiniz mi? Cihazımı bul özelliğini faydalı buluyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Akıllı Telefonunuzun Saldırıya Uğradığını Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Kaybolan Telefonunuzu Nasıl Bulabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Android Telefonlarda Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı