iPhone Kullanıcılarının Keyif Alacağı 10 Mobil Strateji Oyunu!

Son dönemin en popüler oyun türlerinden biri de strateji oyunları. iPhone kullanıcılarının oynamaktan keyif alacakları mobil strateji oyunları, haberimizde.

Strateji oyunu hem bilgisayarda hem de akıllı telefonlarda en çok oynanan oyun türlerinden biri. Şehir, çiftlik, krallık yönetiminden, ordu kurup yönetmeye kadar geniş bir yelpazeye sahip olan strateji oyunları oldukça çoğaldı. iPhone kullanıcılarının oynamaktan keyif alacağı mobil strateji oyunları, haberimizde…

iPhone kullanıcının keyifle oynayacağı mobil strateji oyunları:

1- SimCity Buildlt

Oyunun konusunda şehrin başkanı sizsiniz. Halkın ihtiyaçlarını en doğru kararlarla gidermek ve refahlarını sağlamak göreviniz. Akıllıca şehir planı yapıp, gökdelenler, köprüler, parklar kurabiliyorsunuz. Diğer başkanlarla ticaret yapıp, rekabet edebiliyorsunuz.

2- Com: Enemy Within

Xcom: Enemy Unknown; 90’lı yılların en popüler strateji oyunlarından biri olan Ufo: Enemy Unknown’un yeniden hayata getirilmiş hali. Yenilenmiş birçok özellik, harita ve hikayelerle yine oldukça beğenilmiş. Bilim kurgu temelli strateji oyunu uzaylılara karşı koyarken farklı görevleri de yapmayı içeriyor.

3- Sid Meier’s Civilization VI

Kendi medeniyetinizi inşa edip yönettiğiniz bir oyun. Çeşitli doğal felaketlerle şehriniz yok olabiliyor ya da yağmalanabiliyor. Ancak geçtikten sonra topraklarınızı yenileyebiliyor ve zenginleştirebiliyorsunuz.

4- Age of Civilizations II

Dünyaya hakimiyet kurarak, istediğiniz gibi yönetebileceğiniz bir oyun. Dünyayı yönetmek tabii ki kolay değil. Küçük kabilelerden büyük medeniyetlere kadar tüm dünya topluluklarla oynayabilirsiniz. İnsanlık tarihinde adım adım ilerleyebilir, güçlü diplomasi kullanarak çeşitli taktik ve yöntemler kullanarak ilerleyebilirsiniz.

iphone mobil strateji oyunlari moblobi

5- Mushroom Wars 2 – Epik Kule Savunma

Ödüllü oyun olan Mushroom Wars 2 bir Moba oyunu. Gerçek zamanlı bir savunma gerçekleştirerek kulenizi koruyorsunuz. Mantar ordularınızla birlikte, belirlenen hedefleri yok ederek; üssünüzü yükseltiyor ve görevlerinizi tamamlıyorsunuz. Bu oyunu arkadaşlarınızla beraber oynayabiliyor hatta onlara meydan okuyabiliyorsunuz. Yükselerek, liglerde şansınızı artırabiliyorsunuz.

6- Top War: Battle Game

Bu oyunda diğer strateji oyunlarından biraz farklı olarak gelişim için beklemiyorsunuz. Strateji oyunlarının çoğunda bulunun günler süren gelişim aşamaları bu oyunda bulunmuyor. Binaları ve ordularını geliştirip daha sonra birleştirerek güçlendirebiliyorsunuz.

7- Clash of Clans

En iyi strateji oyunları arasında yer alan oyunda kendi köyünüzü kurarak, gelebilecek tehlikelere karşı en iyi savunmayı oluşturmanız gerekiyor. Köyünüzü ve savunmanızı güçlendirirken; başka köylere saldırarak ganimet kazanmalısınız. Ordunuzu güçlendirerek; büyülere ve farklı güçlere sahip oyun kahramanlarının kilidini açabiliyorsunuz.

8- Clash Royale

Clash of Clans’ın yaratıcılarının bir diğer oyunu olan bu oyun da oldukça beğenildi. Clash of Clans’tan bilinen büyü ve kahramanlar ve kartlarla arenada gerçek zamanlı bir mücadeleye girerek zaferleri toplayabilirsiniz.

9- Vainglory

Bu oyun, Moba türünde bir takım oyunu. Oyunun seviye tasarımı, grafikler ve kahraman kadrosu oldukça beğenildi. Oyunda, düşmanlara karşı güçlü bir kahramanla kıyasıya savaş vermeniz bekleniyor.

10- Hades’ Star

Alışılagelmiş ordu, medeniyet, savaş stratejisi temalarından farklı olarak Hades’ Star bir uzay stratejisi oyunu. Tek bir gezegende başlayan serüvende; ileri teknoloji keşifleri, farklı karakolların işgaliyle ilerliyorsunuz.

Peki sizce en iyi mobil strateji oyunları hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Arkadaşlarınızla Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Online Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Steam Oyunları Nasıl Oynanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yaratıcı Oyun Nickleri Nasıl Oluşturulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı