Arkadaşlarınızla Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Online Oyun!

Arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte vakit geçirebileceğiniz ve birlikte oynayabileceğiniz en iyi online oyunlar, haberimizde...

Bir çok insan günün yorgunluğunu ve sıkıntılarını üzerinden atabilmek için oyunlarla kafasını dağıtıyor.  Oynanan oyunların bir çoğu online oyunlar. Online oyunları arkadaşlarınızla oynayabilir, oyun oynarken muhabbet de edebilirsiniz. Oyun şirketlerinin oyuncular için hazırlamış olduğu bir çok online oyun bulunmakta. Arkadaşlarınızla birlikte eğlenebileceğiniz en iyi online oyunlar, haberimizde…

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi online oyunlar:

1- PUBG Mobile

PUBG Mobile 2018 yılında piyasaya sürülen, çıktığı tarihten itibaren oyun severlerin en çok oynadığı oyunlardan biri. Oyun 100 kişili olarak; farklı haritalarda da oynanabiliyor. Oyun içinde çeşitli modlar bulunuyor. Dinamik ağar silah modu, klasik mod ve zombi modu bunlardan bazıları. Oyun ayrıca, dünyanın en iyi online oyunlarından biri olarak da gösterilmiş, 2018 yılında yılın oyunu seçilmiş ve daha bir çok ödüle de layık görülmüş.

2- Leage of Legends (LOL)

Beşerli iki takım ile oynanan oyun, bir strateji oyunu. Bu iki takımında amacı doğru stratejileri kullanarak rakibin merkezinde bulunan üssünü yok etmek. Rakibinin üssünü yok eden takım oyunun galibi oluyor. Ancak oyunu kazanmanın bir yolu da; rakibinizden çok daha fazla rakip oyuncu öldürmek.

3- Grand Theft Auoto Online

Rockstar Noth tarafından geliştirilen oyun, bir seri oyunu olarak piyasaya çıkmış ve gelişmeler sonrasında online sürümü de piyasaya sunulmuş. Oyuncular oyunda online moda geçmek için, bu moda özel hazırlanmış karakterleri seçmeleri yeterli. Oyunda hazır karakterler olduğu gibi, oyuncuların tamamen kendileri düzenleyebileceği karakterler de bulunuyor. Oyunun online modu oyuncuların kendi aralarında kurduğu çetelerle oynanabiliyor ve oyuncular en fazla 5 çeteye üye olabiliyor.

4- 101 Okey Plus

Oyun, 10 milyonun üzerinde kişi tarafından indirilmiş. Ayrıca, en iyi 101 oyunları arasında gösteriliyor. Oyun, arkadaşlarınızla 4 kişilik odalarda oynayabiliyor. Oynarken arkadaşlarınızla sohbet edebiliyor; hediyeler gönderebiliyorsunuz. Oyunu Play Store’ dan ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

en iyi online oyunlar moblobi

5- Counter Strike Global Offensize (CSGO)

Valve tarafından üretilen oyun, en güzel online oyunlar arasında gösteriliyor. Oyun aslında bir savaş oyunu. Oyunu arkadaşlarınızla takımlar halinde oynayabilir, onlarla çatışabiliyorsunuz. Oyun oynadıkça içinde gelişiyor ve de rütbelerinizi de yükseltebiliyorsunuz. Oyun steam üzerinde uzun bir süre ücret dahilinde satıldı ama şuan ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Iki takım ile oynanıyor. Takımlar ise polis ve de terörist olarak ayrılıyor.

6- Zula

Türk yapımı bir oyun olan Zula çıktığı günden bu yana kendinden fazlaca söz ettirdi. 2016 yılında Türkiye’de piyasaya çıkan oyun Brezilya’da da büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Oyunda Türkiye’deki yerlerden oluşan farklı haritalar bulunuyor. Oyun iki takım üzerinden oynanıyor ve amaç diğer takımı mağlup etmek. Bu oyunun 2GB bir depolama alanı istediğini de belirtelim.

7- Fornite

Epic Games tarafından geliştirilen oyun 2017 yılında piyasaya çıkmış. 4 kişilik takımlar halinde oynanan oyun; nişancılık ve zombi oyunu. Dünya çapında yaklaşık 125 milyon civarında oyuncusu bulunuyor. Oyunda çeşitli görevler ve görevlerin sonunda verilen hediyeler de bulunuyor.

8- Minecraft

Oyun 2011’de Mojang tarafından piyasaya sürülmüş ve Minecraft tarafından 2014 yılında da satın alınmış. 3 boyutlu voxel grafiklere sahip oyun, küplerle tasarım yapmamıza imkan sağlıyor. Oyunda arkadaşlarınız ile oynarken çeşitli tasarımlar yapabiliyor ve yaratıklarla savaşıyorsunuz.

9- NBA2K20

Oyun, bir basketbol simülasyon oyunu. Bir seri halinde oynanan oyunun son oyunu olan NBA2K20 online oynama özelliğine sahip. Oyunda arkadaşlarınızla aynı takıma girebilir ve onlarla birlikte basketbol maçı yapabilirsiniz.

10- Call of Duty Warzone

Oyun Xbox, PC ve PS4 için hazırlanmış ve 2020 yılında piyasaya sürülmüş. Oyun 2019 yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare’in bir parçası. Oyunda isimleri Plunder ve Battle Royale olan 2 mod bulunuyor. En fazla 3’er kişilik takımlar ile oynanıyor. Ancak solo modu da bulunuyor. Oyunda bir harita içinde 150 oyuncu oynayabiliyor.

Peki sizin bildiğiniz en iyi online oyunlar hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Zoom’da Oynayabileceğiniz 6 Eğlenceli Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Eğlenerek Vakit Geçireceğiniz En İyi 10 Mobil Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan Oynayabileceğiniz 6 Strateji Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı