Xbox One X’i En İyi Şekilde Kullanmak İçin 5 İpucu!

Xbox One X kullanıcılarının oyun deneyimlerinin daha keyifli hale gelmesini sağlayacak 5 faydalı ipucu, haberimizde…

Birbirinden farklı sürümleriyle her yeni ürününde kullanıcılarına daha kaliteli oyun deneyimi yaşattıran Xbox One X en güçlü oyun konsollarından biri olarak görülüyor. Konsolun sahip olduğu portatif tasarım, 1 TB’lık hafızası, 4K oyun deneyimi yaşatması gibi özellikler de sözkonusu konsolu daha kullanışlı hale getirebiliyor. Xbox One X kullanıcılarının oyunlarını daha keyifli hale getirebilecek 5 faydalı ipucu, haberimizde…

X Box One X kullanıcıları için 5 ipucu:

1- Her oyun 4K çözünürlüğe sahip midir?

Öncelikle bilmelisiniz ki her oyun 4K özelliğine sahip değildir. Yani Xbox One X her ne kadar 4K oyun deneyimi sunsa da; siz 4K çözünürlüğünden bir oyuna sahip değilseniz bu özelliği kullanmanız ne yazık ki mümkün değil. Bu yüzden öncelikle 4K çözünürlüklü bir oyuna sahip olmanız gerekiyor.

2- 4K çözünürlüğe sahip bir TV sahibi olmak önemli mi?

Xbox One X konsolunun 4K özelliğine sahip olması ve hatta oynadığınız oyunların 4K olmasına rağmen; hayalinizdeki oyun deneyimi ve grafiklerle karşılaşmamış olabilirsiniz. Bunun en önemli sebebi TV’nizin 4K özelliğini desteklemiyor olması denebilir. Dolayısıyla daha kaliteli bir oyun serüveni için 4K özellikli bir TV edinmekte fayda olabilir.

3- Ekstra harici harddisk neden gerekebilir?

Her ne kadar 1 TB’lık hafızaya sahip olsa da bu geniş alan oyun tutkunlarına yetmeyebilir. 4K oyunlar çok daha fazla yer kaplamakla beraber yeni serüvenlere kapınızı da kapatacaktır. Bu yüzden ekstra bir harici hard disk işinizi kolaylaştıracak ve sizin Xbox One X’inizle daha çok vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

4- Geriye dönük uyumluluk sağlanabilir mi?

Geçmişte sevdiğiniz oyunları da Xbox One X çözünürlüğü ile oynama şansına sahipsiniz. Ayrıca herhangi bir ek ücret ödemeden sahip olduğunuz oyunları ve oyunlarda elde ettiğiniz başarıları da Xbox One X’e aktarabilirsiniz.

5- 4K dizi ve film deneyimi sunuyor mu?

Xbox One X, 4K oyunlar sayesinde evdeki oyunculara hitap ettiği gibi aslında evin diğer üyelerine de hizmet veriyor. Çünkü 4K çözünürlüklü dizileri, filmleri izleyebileceğiniz bir ekran da sunmuş oluyor.

Peki sizin bir oyun konsolunda olmazsa olmazlarınız nelerdir? Xbox kullanıcısı mısınız? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bilgisayardan Oynayabileceğiniz 6 Strateji Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Oyunseverlerin Bilmesi Gereken 15 Oyun Terimi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tüm PES Oyunları İçin 5 Taktik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı