Uzaktan Çalışabileceğiniz 26 İlginç İş!

Evinizden çıkmadan hem para hem de zaman kazanabileceğiniz; uzaktan çalışma ile yapabileceğiniz 26 ilginç iş, haberimizde...

Günümüzde internet çağının getirisiyle birlikte birçok iş, bilgisayarlarımızla ve uzaktan çalışma ile yapılıyor. Evinizde de bir iş düzeneği kurduğunuzda rahatça çalışabilirsiniz. Bunun en iyi yanlarından biri de işe giderken kaybettiğiniz zamanı da verimli şekilde kullanabilmeniz. Evinizde rahat olduğunuz için işinizi de daha verimli yapabilirsiniz. İşinizin teslim günü belli olduğundan sizin yapacağınız bir planla özgür hissedebilirsiniz. Bir iş yerine ya da ofise gitmeden de para kazanabileceğiniz ve evden çalışabileceğiniz 26 iş, haberimizde…

Uzaktan çalışma ile para kazanabileceğiniz 26 iş:

1- Blogger

Özellikle genç yaştaki bireylerin tercih ettiği bloggerlık mesleği sosyal medya kullanımının günden güne artmasıyla birlikte şu anda da yükselişe geçmekte. Sizi takip eden, okuyan, izleyen insanlara etkilemek istediğinin ürünün, durumun bilgisini verebilirsiniz. Bunun için ilk önce bir blog hesabı oluşturmanız gerekli. Kullandığınız dili de iyi ve doğru şekilde kullanmalısınız.

2- Grafik tasarım

İster bunun hakkında bir eğitim almış olun isterse kendinizi geliştirerek olsun grafik tasarım işi oldukça popüler. Bu konu hakkında bilgili insanlara her zaman ihtiyaç duyuluyor. Adobe Photoshop ve Illustrator gibi yazılımları kullanıyorsanız evden de çalışabilirsiniz. Kendinize has bir çizgide ilerlediğiniz taktirde başarılı olabilirsiniz.

3- Metin Yazarı

Home office işlerin büyük bir kısmını yazı işleri oluşturuyor. Bunlardan biri de metin yazarlığı. Birçok reklam ajansı ya da  farklı kategorideki iş verenler metin yazarı aramaktadır. Reklam, yazı, metin oluşturabiliyorsanız bu işi tercih edebilirsiniz. Kullandığınız dili en doğru şekilde kullanmaya özen gösterin.

4- Sosyal Medya Yöneticisi

Günümüzde bir çok influencer (etkileyici) bulunmakta. İnsanları etkilerken sosyal medyayı geniş bir şekilde kullanıyorlar. Bu hesapların doğru adımlar atılarak kullanılmasında fayda var. Çünkü bir işletmenin, insanın, ürünün sosyal medya hesabı o ürünün ya da insanın kendisini ifade ettiği yerdir. Eğer evden bu işleri yapmak isterseniz sosyal medya yöneticiliği yapabilirsiniz.

5- Tasarımcı

Eğer bir tasarımcıysanız evden de çalışabilirsiniz. Dijital çizim yapıp para kazanabilirsiniz. Evinizdeki araç gereçlerle bu işi yapmanız oldukça basit. Ücretsiz ya da ücretli platformları kullanarak işlerinizin kalitesini yükseltebilirsiniz.

6- İllüstrator

Birçok yayın kurumu karikatürist, çizer ya da illüstrator aramakta. Önceden yapmış olduğunuz çalışmaları da geçmişinizle birlikte ileterek evden de çizim yapıp para kazanabilirsiniz. Hem eğlenerek hem de işinizi yaparak evinizden para kazanabilirsiniz.

7- Web Tasarım

İnternet çağına olduğumuzdan web tasarım oldukça önemli bir iş alanı. Bu işi yaparken belirli yazılımları kullanmanız da size artı katacaktır. Geçmişinize önceki işlerinizi eklemeniz sizin için olumlu etkiler gösterir. Kendinize bu alanda güveniyorsanız home office şekilde web tasarımı yapabilirsiniz.

8- Çevirmen

Uzaktan çalışma için en uygun mesleklerden biri de çevirmenlik. Eğer bir dili çevirebilecek kadar iyi biliyorsanız, birçok yayın kurumu ve çeşitli şirketler freelence çevirmen aramakta. Kelime sayısı, sayfa sayısı ya da konuya bağlı olarak alacağınız ücret değişebilir. Teslim günü belli olduğundan kendinize bir çalışma programını yaptığınızda rahatça evden çalışabilirsiniz.

uzaktan calisma home office 26 ilginc is

9- Beslenme Danışmanı

Online diyetisyenlerin ve beslenme danışmalarının yükselişe geçtiği bu günlerde siz de bir beslenme uzmanıysanız evden çalışabilirsiniz. Danışanlarınıza uyguladığınız programlarla bir ofis ya da iş ortamı olmadan çalışmanız mümkün.

10- Asistan

Bir asistanın işi oldukça kapsamlıdır. Fakat bu işi evden de yapmak mümkün. Kullanacağınız uygulamalarla işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Oluşturacağınız ortalama bir haftalık bir planla asistanlık işini yapabilirsiniz. E postaları kontrol edip cevaplayabilirsiniz. Bunun yanında birçok kişisel program da yapmanız gerekebilir.

11- Fotoğrafçı

Evde oluşturduğunuz bir düzenekle siz de evinizden bu işi yapabilirsiniz. Bunun için geçmiş çalışmalarınızın fazla olması sizin yararınıza. Bunun yanında belirli fotoğrafçılık yazılımlarını da kullanıyorsanız bu iş fırsatını kaçırmamalısınız.

12- Yaşam Koçu

İnsanlar hayatında yardım ve fikir almak istediklerinde başvurdukları kişiler yaşam koçları olabilmektedir. Bu işi evden yapmak isterseniz bu mümkün. Almış olduğunuz eğitimle insanların hayatına katkıda bulunabilirsiniz. Video ya da sesli görüşmeler gerçekleştirerek bu işi yapabilirsiniz.

13- Öğretmen

Bazılarına göre öğretmenlik sadece yüzyüze yapılır gibi geliyor. Fakat günümüzde oldukça fazla kişi uzaktan eğitim almakta. Görüntülü ve sesli görüşmelerle de yapılan bu eğitimlerle öğretmenlik yapabilirsiniz. Uygulayacağınız plan ve programla kolayca eğitim verebilirsiniz. Size yardımcı olacak birçok uygulama da bulunmakta.

14- Editör

Bir yazar ya da çevirmen kadar önemli olan bir meslek ise editörlük. Kitapların en son haline ulaşmasını sağlayan editörlük işleri evden de yapılabilmekte. İşi aldığınız iş yeri ile iletişiminizi sıkı tuttuğunuz taktirde oldukça keyif alabileceğiniz bir iş. Yazım kurallarını ve uygulayacağınız dili en iyi şekilde bilmeniz gerektiği unutmayın.

15- Senarist

Bir yazar gibi çalışacağınız bir iş de senaristlik. Evinizde yani rahat bir ortamda oluşturacağınız senaryolar birçok kişinin aradığı bir iş kolu. Konu hakkında görüşme yapacağınız kişiyle kurduğunuz iletişimle istenilen işleri teslim edebilirsiniz. Üstelik diğer işler kadar popüler olmamasıyla birlikte bu işte kendinize güveniyorsanız şansınız çok yüksek.

16- Sağlık Koçu

Sağlıklı bir birey olmak isteyen kişilere uygulayacağınız programlarla ve tavsiyelerle sağlık koçluğu yapabilirisiniz. Görüntülü ya da telefonla iletişim kurarak işinizi yapmanız mümkün. İsterseniz belirli zamanlarda yüzyüze görüşerek iletişimlerinizi güçlendirebilirsiniz.

17- Kişisel Antrenör

Diğer birçok iş gibi kişisel antrenörseniz evden insanlara ulaşmanız mümkün. Danışanınıza belirlediğiniz zaman dilimi içinde vereceğiniz bir programla bu işi yapabilirsiniz. Görüntülü olarak da ders vermeniz mümkün. Tabi ki karşınızdaki kişinin de ekipman sıkıntısı olmaması gerek.

18- Yazar

Yazı yazma işi uzun bir uygulama olduğundan evden çalışma için en uygun mesleklerden biri. Bir kitap ya da buna benzer bir şey yazmak isterseniz bilgisayarınızla birlikte home office şekilde yazarlık yapmanız mümkün.

uzaktan calisma is moblobi

19- Yoga Eğitmeni

Hazırlayacağınız programlarla ya da görüntülü görüşmeyle yoga dersleri verebilirsiniz. Video çekip ve düzenleyip de insanlara ulaşabilirsiniz. Aldığınız eğitimlerin size para kazandırabileceği bu işle insanları memnun edebilirsiniz.

20- Veri Girişi

Bu iş oldukça kolay görünse de çok sabır gerektiriyor. İstenilen verilerin verilen zaman kadar girilmesi gerekiyor. Elinizde girilmesi gereken veri çok ise hızlı olmanız sizin faydanıza. Bu işle birlikte birçok programı tanıyıp öğrenme fırsatınız da var.

21- Seslendirmen

Eğer bir seslendirmenseniz evinizde oluşturacağınız bir düzenekle evden de dublaj ya da seslendirme yapabilirsiniz. kayıt sırasında tek olmanız size zorluk çıkarabilir, fakat her işte olduğu gibi tecrübeyle bunu aşabilirsiniz.

22- Youtuber

Farkında olmadan birçok kişi bu işi evden yapmakta. Özellikle genç yaştaki insanların yaptığı bu iş için kameranız olması yeterli. Çekeceğiniz videolarla insanlara ulaşabilirsiniz. İzlenme sayınızın artmasıyla gelen ücretle birlikte markalarla yapacağınız anlaşmalarla birlikte reklam yaparak para kazanabilirsiniz.

23- Satış Danışmalığı

Bağlı olduğunuz bir şirket için ya da kendi işleriniz için uzaktan satış danışmanlığı yapmanız mümkün. İkna kabiliyetiniz ve iyi bir diksiyonunuz varsa bu işi home ofis şeklinde yapabilirsiniz.

24- Yayıncı

Birçok yayıncının yaptığı gibi evinizden ve bilgisayarınızdan isterseniz görüntülü ya da sadece sesli bir şekilde insanlara ulamanız mümkün. Yayın yapacağınız platformun getirileriyle birlikte insanların size destek vererek para göndermesi ya da reklam vererek para kazanabilirsiniz.

25- Uygulama Geliştirici

Birçok mobil ya da normal uygulamalar insanları eğlendirmek ya da hayatlarını kolaylaştırmak için geliştiriliyor. Bazı iyi fikirler gerçekten değerli olabiliyor. Bu yüzden evden de mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. Kullanacağınız programlarla ve yazılım bilginizle istediğiniz uygulamalar geliştirebilirsiniz.

26- Video Editörü

Bu listede de bulunan Youtuber mesleği gibi kişilerin çektiği videoları kurgulayarak güzel ve izlenilebilesi kaliteli videolar oluşturmak isterseniz evden de bu işi yapabilirsiniz.

Peki siz uzaktan çalışma konusunda ne düşünüyorsunuz? Hangi home office yapabileceğiniz iş sizin dikkatinizi çekti? Yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Çalışma Alanınız için 5 İlginç Teknolojik Cihaz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Linkedin’i Etkili Kullanmanın Yolları! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Evden Çalışırken Patronunuz Sizi Gözetliyor mu? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı