Google Flight ile Uçuş Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

İnternetten uçuş rezervasyonu yapmak veya uçuş aramak için Google Flights nasıl kullanılır? Pratik ipuçları, haberimizde...

Seyahat ederken uçak kullanan biriyseniz, sürekli internet sitelerinde dolaşmak yerine Google Flight sayesinde uçuş rezervasyonu yapabilirsiniz. Çoğu siteye göre kolay kullanımı ve fiyat araştırması yapma özelliği sayesinde istediğiniz tarihe, ülkeye ve gidiş-dönüş seçeneklerine göre Google Flight ile rezervasyon yapabilirsiniz. Google Flight ile nasıl uçuş rezervasyonu yapılır? İpuçları, haberimizde…

Google Flight ile nasıl uçuş rezervasyonu yapabilirsiniz?

Öncelikle belirtelim: Google Flight ile uçuş rezervasyonu yapmadan önce Google hesabınızın açık olması gerekiyor. Aksi takdirde yaptığınız aramalar kaybolacağından, bulduğunuz uçuşları sonrasında tekrar aramak zorunda kalabilirsiniz. Telefon veya bilgisayardan bu işlemi yapmak mümkün. Ancak, uçuş rezervasyonu yapmak daha kolay olabileceği için bilgisayar kullanmanızı tavsiye ederiz. Yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Google arama motoruna, “Google Flight” yazın ve çıkan ilk siteye girin.
 • Uçuş arama kısmında, gidiş-dönüş seçeneğinden, “tek yön” veya “birden fazla şehir” özelliklerinden birini seçin.
 • 1 yolcu yazan kısımda ise, yalnız seyahat edecekseniz 1’i, daha fazla kişiyle seyahat edecekseniz kişi sayısını veya çocuk, bebek gibi seçenekleri işaretleyin.
 • “Ekonomi” yazan yere ise uçmak istediğiniz class’ı seçin. Genel olarak ekonomi tercih edildiği için, ekonomi yazdığını da belirtelim.

google-flight ucus rezervasyonu moblobi

 • Nereden, nereye seyahat edecekseniz ilk olarak uçağa bineceğiniz ili veya havalimanını, ikincisine ise gideceğiniz ülkeyi veya şehri yazın. Ülkeyi yazdığınızda çıkan havalimanlarından birini de seçebilirsiniz.
 • Gidiş-dönüş bilet alacaksanız gideceğiniz ve döneceğiniz tarihleri seçin. Tek yön bilet arıyorsanız da gideceğiniz tarihi seçin. Eğer ki birden fazla şehre veya ülkeye gidecekseniz birden fazla şehir seçeneğinden gideceğiniz yerleri sırasıyla seçebilir ve ona göre tarih ayarlayabilirsiniz. Birden fazla şehre gidecekseniz uçuş aramanıza en fazla beş şehir veya ülke ekleyebileceğinizi de belirtelim.
 • Uçuş planını seçtikten sonra ise “Ara” ya tıklayın.
 • İstediğiniz seyahat zamanını ve yerini seçtikten sonra çıkan sayfada; bagajlar, aktarmalar, havayolu şirketleri, fiyat, kalkış zamanı, aktarma yapılabilecek havaalanları ve diğer seçenekler kısmından uçuşlarınızı filtreleyebilirsiniz. Kaç saatte gideceğiniz, aktarma yapıp yapmayacağınız da bu alanda gözükecektir.
 • Uygun uçuşa karar verdiğinizde ise uçuşun üzerine tıklayın ve “Seç” e basın. Kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi doldurup “Devam” a basın.
 • Ödemeyi yaptıktan sonra uçuş rezervasyonunu tamamlamış olacaksınız.

Google Flight’ı uçuş rezervasyonu yapmanın yanında, otel veya kiralık ev bulma, fiyat alma, keşfet seçeneğinden ise en popüler olan yerleri gezi listenize eklemek için de kullanabileceğinizi belirtelim.

Peki siz uçuş rezervasyonunuzu internette daha çok nereden yapıyorsunuz? Google Flight kullandınız mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Uçağa Binmeden Bilmeniz Gereken 10 Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • iPhone Cihazlarda Uçuş Takibi Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “İşinizi Kolaylaştıracak 10 Seyahat Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı