Başarılı İnsanların Çocuklarının Okuduğu 10 Kitap!

Dünyadaki başarılı insanlar çocuklarına küçük yaştan itibaren kitap okuyorlar. Çocuklarınıza okumanız tavsiye edilen kitap önerisi, haberimizde...

Küçük yaştan itibaren okuma alışkanlığı kazanabilmek çok önemli. Yapılan araştırmalara göre çocuklarınıza küçük yaşta, yaşlarına uygun şekilde kitap okumanız, kitaptaki resimleri anlatmanız, dil becerilerine ve okur-yazarlık bilgisine önemli katkı sağlıyor. Bu önemli katkılar için çocuklarınıza okumanızın tavsiye edildiği kitaplar hangileri? Başarılı insanların çocuklarına okuduğu ve çocuklarınıza okumanızın tavsiye edildiği 10 kitap önerisi, haberimizde…

Çocuklarınız için başarının anahtarı olacak 10 kitap önerisi:

1- The Odyssey – Homeros

Homeros’un ünlü destanlarından biridir. İlyada destanından sonra günümüze kadar ulaşmış ikinci en eski Batı Edebiyatı örneğidir. Destan, Yunan kahramanı olan Odyssey’in Truva Savaşı’ndan sonra eve geri dönüş yolculuğunu anlatır.

2- Edward Unready for School – Rosemary Wells

Zavallı Edward, ayı okulundaki ilk günü için hazır hissetmiyor. Ancak herkes mutlu ve eğlenceli zaman geçiriyor gibi gözüküyor.

3- I’ll Be Home for Christmas – Holly Hobbie

Toot, Puddle’ye Noel’de eve geri döneceğine söz vererek bir aile toplantısı için İskoçya’ya gider. Ama büyük bir kar fırtınası yüzünden eve gideceği yollar kapanır. Puddle, arkadaşını endişeyle evde beklerken, yabancı biri Toot’un zamanında evde olması için ona yardım eder.

4- Guess How Much I Love You – Sam McBratney’s

Birini çok seviyorsanız ona sevginizi nasıl göstereceğinizin yollarını arayıp durursunuz. Bu hikaye de küçük tavşan ve büyük tavşan bize sevgiyi anlatıyor.

basarili insanlar cocuk kitap onerisi moblobi

5- Love You Forever – Robert Munsch’s

Bir anneyle oğlu arasında geçen sonsuz sevgiyi anlatan ve öğreten harika bir çocuk kitabı.

6- The Curious Incident of the Dog in the Night-Time – Mark Haddon’s

15 yaşında otizm hastası olan bir çocuğun olaylara bakış açısını anlatan bir kitap. Komşusunun gizemli şekilde ölen köpeği ölüyor Christopher ise kendince olayı aydınlatmaya çalışıyor.

7- The Country Bunny and the Little Gold Shoes – Du Bose Heyward’s

Bu kitap, 21 tane yavrusu olan anne tavşanın harika hikayesini eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

8- The Seven Silly Eaters – Mary Ann Hoberman’s

7 çocuğun hepsi farklı ve özel yemekler ister. Anneleri Bayan Peters, çocuklarının her dediğini yapmak için uğraşıyor. Ancak doğum günündeki sürprizle herkes şaşırıyor. Peters ailesinin eğlenceli hikayesini anlatan bir kitap.

9- The Invisible String – Patrice Karst’s

Bu kitap ebeveynler ve çocukları arasında ki aşılamayan sevginin gücünü anlatıyor.

10- The Rainbow Fish – Marcus Pfister’s

Okyanus’un en güzel balığı olan Gökkuşağı Balığı, kişisel güzelliğin, dostluğun, saygının ve sevginin gerçekliğini keşfeder.

Peki sizin çocuklarınıza okuduğunuz veya çocukların okumasını tavsiye ettiğiniz kitap önerileri hangileri? Sizin en çok okunan kitaplar arasından en sevdiklerini neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bill Gates’in Herkesin Okumasını Önerdiği 10 İlginç Kitap!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Başarılı İnsanların Hayatlarında Önem Verdiği 10 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dünyaca Ünlü CEO’lardan 25 Kitap Önerisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Merve Ecem Bayır

Merve Ecem Bayır

Merhaba ben Merve, İstanbul Medipol Üniversitesi/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık son sınıf öğrencisiyim. Çocukluğunda bolca okuma ve yazma alışkanlığı kazanmış biriyim. Burada ise bildiklerimi, araştırıp öğrendiklerimi bir içerik haline getirip sizinle paylaşmayı seviyorum. Umarım sizler de seversiniz. Takipte kalın…


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı