Rahatsız Edenler için Arama Engelleme Uygulamaları!

Telefonunuza gelen aramalar can sıkıcı bir boyuta ulaşmış olabilir. Bu aramaları engelleyebileceğiniz arama engelleme uygulamaları, haberimizde...

Bazı kişiler telefonla o kadar çok vakit geçirir hale geldiler ki; etrafındaki kişileri sürekli arayarak rahatsız edici olabiliyorlar. Bu tür rahatsız edici aramaları ve numarayı engelleme elbette mümkün. Bunun için geliştirilen pek çok uygulama var. Popüler arama engelleme uygulamaları, haberimizde…

En popüler arama engelleme uygulamaları hangileri?

Telefonunuzun gereksiz yere sürekli çalması sizi işlerinizden alıkoyuyor veya kimi zaman rahatsız edici oluyor olabilir. Telefonunuza gelen çağrılar haz etmediğiniz kişilerden gelebileceği gibi son zamanlarda epey artan dolandırıcılardan da geliyor olabilir. Arama engelleme uygulamalarını kullanarak bu rahatsız edici aramalardan bir diğer bilinen ismiyle spam aramalardan kurtulabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen o uygulamalardan bazıları:

1- Truecaller

Trucaller sadece çağrı ve SMS’leri engellemiyor telefonunuza gelen bu çağrılar hakkındaki bilgileri de sizinle paylaşıyor. Uygulama ile doğrudan arama yapabiliyor; mesajlaşabiliyor, fotoğraf veya video gönderebiliyorsunuz. Uygulama güvenlik açısından da rehberinizdeki kişilerin numaralarına erişim sağlamadığını iddia ediyor.

Spam aramaları ve SMS’leri  engellemek için “Ayarlar” bölümünden “Arama engelleme ve Tanımlama”yı etkinleştirmeniz gerekiyor. Uygulamanın fiyatı ise aylık yaklaşık 2 dolar’dan başlıyor ve fiyatı ülkeden ülkeye değişebiliyor. Bu arada uygulamanın yalnızca iPhone ve iPad için App Store’da mevcut olduğunu da özellikle belirtelim.

2- Hiya

Hiya uygulaması, aramasına sakınca görmediğiniz numaraları belirler ve sizi rahatsız eden arama ve kısa mesajları engeller. Bu arama engelleme uygulaması, yasal bir arayandan arama yapılıp yapılmadığını öğrenmek için bilinmeyen bir numarada ters telefon araması da yapabiliyor. Böylece sahtekar ve dolandırıcıların aramaları engellenebiliyor.

3- Mr.Number

Mr.Number uygulamasında gelmesini istemediğiniz telefon aramaları türlere göre kategorilendirilmiş. Bu kategorilerden bazıları şöyle: Spam numaralar, bilinmeyen numaralar ve tehlikeli numaralar. Uygulama sayesinde kullanıcılar gelen 20 aramanın bilgilerini ücretsiz görebiliyorlar. Uygulama ayrıca telefonunuzun geçmiş aramalarını inceler ve spam aramaları kara listeye almadan otomatik olarak da engeller .

4- Sync.me

Sync.me ile dünyanın her yerinden gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca bilinmeyen numaraların kimliğini belirleyebiliyor. Aramasını istemediğiniz numaraları bildirebileceğiniz bir buton bulunuyor. Butona dokunarak istenmeyen aramaları bildirebilirsiniz.

Uygulama ile sadece aramaları değil gelen SMS’leri de engeleyebilirsiniz. Ayrıca arayanın fotoğrafını Twitter ve Facebook‘daki sosyal kişilerinize de ekleyebiliyor. Uygulamayı Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Bu arama engelleme uygulamasının en ilginç özelliği ise doğum günü hatırlatma aracının olması. Böylece kişilerinizin doğum günleriyle alakalı hatırlatma alabilir ve onlara tebrik kartları göndererek incelik yapabilirsiniz.

Peki siz arama engelleme uygulamalarını kullanıyor musunuz? Sizce en kullanışlı olan arama engelleme uygulaması hangisi? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Akıllı Telefonunuzun Saldırıya Uğradığını Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Android Telefonlarda Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’da Fotoğrafları Yüze Göre Nasıl Gruplandırırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı