Youtube Premium için Para Ödemeye Değer Mi?

Youtube'un kullanıcıları için sunmuş olduğu ücretli abonelik sistemi Youtube Premium nedir? Premium için para ödemeye değer mi? İpuçları, haberimizde...

Youtube günümüzün en büyük video içerik sitelerinden biri. Kurulduğu 2005 yılından beri sürekli büyümeye devam ediyor. Platformun kullanıcılarına getirdiği yeniliklerden biri de Youtube Premium. Peki, Youtube’un Premium özelliği satın almaya değer mi? Fiyatı ve sunduğu avantajları nedir? Youtube Premium ücretsiz kullanılabilir mi? İpuçları, haberimizde…

Youtube Premium nedir?

Youtube Premium; Netflix ya da Spotify gibi ücretli bir abonelik sistemi. Youtube yeni kullanıcılarına 1 aylık ücretsiz deneme sunuyor. Sonrasında Premium’un ücretli kullanımına geçilebiliyor. Merak edenler için hemen paylaşalım: Youtube premium fiyat skalası yaklaşık olarak şöyle: Bireysel abonelikte yaklaşık 15-20 TL arasında; 5 kişilik aile planlamasına ise yaklaşık 25-30 TL arasında bir fiyata ve öğrenciler için ise yaklaşık 10 TL civarında bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. Youtube, ücretli abonelik sistemiyle kullanıcılarına elbette ki bazı avantajlar da sağlıyor.

Youtube Premium’un avantajları neler?

1- Reklamsız Youtube

Youtube gelirlerini reklamlardan elde ediyor. Reklam izlemek kullanıcılar için sıkıcı olabiliyor. Premium, abonelik sistemiyle birlikte bu sorunu ortadan kaldırıyor. Premium hesaba sahip kullanıcılar reklam olmadan videolara ulaşabiliyor.

youtube premium para moblobi

2- İnternetsiz video izleme

Youtube’da video izlemek için sürekli internete ihtiyaç duyarız. Özellikle metro gibi internetin çekmediği yerlerde video izlemek mümkün değil. Premium özelliği ile birlikte artık videoları uygulamadan indirebilir ve istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.

3- Arka planda video oynatma

Youtube kullanırken başka uygulamaya geçtiğiniz zaman izlediğiniz video duruyor. Bu durum kullanıcıların telefonda işlerini yaparken aynı zamanda videoyu dinleme şanslarını ellerinden alıyor. Premium özelliği bu sorunu ortadan kaldırıyor. Artık arka planda videonuz oynatılırken e postanızı kontrol edebilir, tweet atabilir, oyun oynayabilirsiniz.

4- Ücretsiz Youtube Music Premium

Youtube Music Premium da Premium paketinin içinde bulunuyor. Kullanıcılar tek ücretle iki uygulamadan da faydalanabiliyor; müzikleri ve podcastleri indirip internetsiz kullanabiliyor.

5- Youtube orijinal içerikleri

Youtube sadece Premium üyelerin izleyebildiği orijinal içerikler üretiyor. Bu içerikleri izlemek için Premium’ u satın almış ya da ücretsiz Youtube Premium deneme süresini başlatmış olmalısınız.

Youtube Premium kullanıcılara reklamsız video izleyebilme, internetsiz video izleyebilme, arka planda video oynatma, ücretsiz Youtube Music Premium ve Youtube orijinal içeriklerini sunuyor. Bu özellikleriyle kullanıcıların zamandan ve internetten tasarruf etmelerini sağlıyor.

Peki siz Youtube Premium üyelik yaptınız mı? Sizce Youtube Premium için para ödemeye değer mi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • YoutubePremium Kullananlar İçin 5 Püf Noktası!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • YouTubePremium Hakkında Bilmeniz Gerekenler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • YoutubePremium Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı