En Çok Dinlenen 10 Teknoloji Podcasti!

Yurt dışında teknoloji konulu en iyi podcast yayınları hangileri? En çok dinlenen 10 teknoloji podcast kanalı, haberimizde...

İnternetin yaygınlaşması ve gelişen teknolojiyle birlikte dijital yayınların sayısı giderek arttı. Son zamanların popüler yayınları ise podcastler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle teknoloji konulu podcastler oldukça seviliyor. Peki yurt dışında en çok dinlenen teknoloji podcast yayınları neler? En iyi 10 teknoloji podcasti, haberimizde…

En iyi 10 teknoloji podcast yayını:

1- 99% Invisible

Tasarımcılar tarafından en çok dinlenenlerden biri “99% Invisible” podcasti. Bu yayında, gözardı edilen tasarımlarla mimarı yapılardan bahsediliyor.

2- Water And Music

Bir gazeteci olan Cherie Hu tarafından sunuluyor. Water And Music podcastinde müzik sektörüyle ilgili özel konular tartışırlarken, konuklarla birlikte bazı sorunları daha derinlemesine araştırıyorlar. Müzikseverler için ilgi uyandıracak bir podcast.

3- Recode Decode

Recode Decode podcasti, New York Times’ta köşe yazarı ve teknoloji muhabiri Kara Swisher tarafından sunuluyor. Teknoloji, politika, kültür gibi sorunları aydınlatmak amacıyla önemli kişilerle yaptığı röportajlardan oluşuyor.

4- Analog(ue)

Bu podcast bize, teknolojik cihazlarımızın bizi nasıl etkilediğini anlatıyor. Analog(ue) podcastinin sunucuları, Myke Hurley ve Casey Liss arasındaki şakalaşmalar ve espriler dinleyenleri eğlendiriyor.

5-The Changelog

Adam Stacoviak ve Jerod Santo tarafından sunulan bu podcastte yazılım geliştirmeyle ilgili her yaştan yazılımcıyla yapılan röportajlar bulunuyor. The Changelog podcastindeki röportajlar insan deneyim ve tecrübelerine dayanıyor.

6- Anatomy of Next

Anatomy of Next podcasti, SpaceX gibi bir teknoloji devine yatırım yapan bir şirket olan Founders Fund tarafından hazırlanıyor. Mars’ta yaşamaktan insanlığın geleceğine karar birçok konuya değiniyorlar.

7- IRL: Online Life Is Real Life

Bu podcastte siber zorbalık, bilgisayar korsanlığı, sahte haberler, kişisel bilgilerin gizliliği gibi konulara yer veriliyor.

8- Field Study

Field Study, Pittsburgh Post-Gazette’deki muhabirler tarafından hazırlanıp sunulan bir podcast. İçerik olarak spor, teknoloji gibi toplumu biraraya getiren konular üzerine konuşuyorlar.

9- Reply All

Reply All, modern yaşamı ve gündelik hayatı mizahi bir dille anlatan internet hakkında bir podcast.

10- Triple Click

Triple Click, oyun uzmanı olan Kirk Hamilton, Maddy Myers ve Jason Schreier tarafından sunuluyor. Yeni, eski bir çok oyun hakkında konuşup, tartışıyorlar.

Peki siz podcast dinliyor musunuz? Yurt dışındaki yayınları da takip ediyor musunuz? En sevdiğiniz yayınlar hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Spotify’a Podcast Nasıl Yüklenir ve Yayınlanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Apple Podcast Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatih Korkmaz

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı