Sadece Youtuber Olanların Girebildiği Üniversite! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Sadece Youtuber Olanların Girebildiği Üniversite!

Sadece youtuber olanların girebildiği ilginç üniversiteye hangi şartlarda öğrenci kabul ediliyor? İlginç detaylar, haberimizde...


Üniversite sınavları ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Bazı ülkelerdeki okullar yetenek sınavı yapıyorken bazılarında alan dışı olan pek çok sınava da girmeniz gerekiyor. Endonezya’daki bir üniversite ise çok farklı bir kriter ile öğrenci kabul etmeye başladı. Üniversite, sadece youtuber olan kişileri okula kayıt ediyor. Endonezya’daki youtuber üniversitesine giriş koşulları neler? Üniversiteye kayıt olabilmek için kaç aboneye sahip olmak gerekiyor? İlginç detaylar, haberimizde…

Üniversiteye giriş koşulu nedir?

Youtuber, fenomen veya influencer olmak dijtal dünyanın trend meslekleri arasında yer alıyor. Pek çok kişinin meslek olarak görmediği Youtuber’lık eğitimini alabileceğiniz herhangi bir okul bulunmuyor. Fakat, dünyada sadece Youtuber olanların öğrenci olabileceği bir üniversite bulunuyor. Bu ilginç üniversite Endonezya’da bulunuyor. Pembangunan Nasional Veteran’da hangi bölüme girmek isterseniz isteyin Youtuber olmanız gerekiyor. Fakat hemen belirtelim: Pembangunan isimli bu üniversite her Youtuber’ı da öğrencisi olarak kabul etmiyor.

Youtuber olanlar hangi şartları sağlamalı?

youtuber universite moblobi

Rektörün açıklamalarına göre YouTube’un en uzaktaki insana ulaşmak için bile en etkili yol olduğu söyleniyor. Üniversiteye kabul edilmek isterseniz, deneyimlerinizi, tecrübelerinizi diğer insanlar ile paylaşmanız gerekiyor. Kanalınız ayrıntılı bir incelemeden geçiyor. Örneğin Youtube’a attığınız videoların kışkırtıcı içeriklerden oluşmaması gerekiyor. Ayrıca, youtuber üniversitesinde okumak isteyen kişinin Youtube kanalının en az 100.000 görüntülenme ve 10.000 aboneye ulaşmış olması gerekiyor. Aksi halde aday değerlendirmeye alınmıyor. Bu niteliklere sahip bir youtuber, diğer aşamalara geçebiliyor.

Başvuru nasıl yapılıyor?

Başvuru yaptıktan sonra okulun kampüsünde iki üç dakikalık bir video çekmeniz isteniyor. Bu videoda kendinizi kısaca tanıtmanız, kariyer hayalleriniz, kanalınızın geleceği hakkında bilgi sunmanız gerekiyor. Bunların yanı sıra üniversite tarafından kabul alabilmek için üniversitenin bilgisayar tabanlı yazılı sınavını da geçmeniz bekleniyor. Değerlendirmeye alındıktan sonra üniversite kabulleri gerçekleşiyor.

Peki siz Youtuber olma koşulu ile öğrenci alan bu üniversite hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Evde YouTube Stüdyosu Nasıl Kurulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Dünyanın İlk Youtuber’ı ve İlk Youtube Videosu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı