Öğrencilere Akıllı Asistan Veren Okullar Artıyor! - Moblobi.com
Yaşam

Öğrencilere Akıllı Asistan Veren Okullar Artıyor!


Akıllı asistan kullanımı dünyada oldukça artıyor. Google, Amazon ve Microsoft gibi birçok büyük firmanın akıllı kişisel asistanları evlerimizde kullanmaya başlamıştı. Akıllı asistanlar şimdi de okullarda yer almaya başladı. Nasıl mı? İşte detaylar…

Akıllı asistan okullarda nasıl kullanılacak, ne işe yarayacak? 

Birçok kişi evlerinde akıllı asistanları kullanmaya başladı. Şimdilerde okullar da bu asistanlar yer almaya başladı. Bunun bir örneği ABD’nin Missouri kentinde gerçekleşti.

St Louis Üniversitesi’nin kampüs ve öğrenci yurtları Amazon’un kişisel asistan uygulaması Alexa‘yı kullanan Echo Dot ürünleriyle donatıltı. Üniversite bu donanım için tam 2300 adet Amazon Echo Dot satın aldı. Artık her öğrenci odasında bir Amazon Echo Dot bulunacak. Böylece yurtlara yerleşen her öğrencinin bir akıllı sesli asistan olacak.

Geçtiğimiz sene aynı adım Arizona State Üniversitesi’nden de gelmişti. Okul, 1600 adet Amazon Echo Dot satın almıştı ve bu akıllı asistanları mühendislik öğrencilerinin kullanımına sunmuştu. Okula göre özelleştirilmiş Amazon Echo Dotlar sayesinde öğrenciler okulla ilgili, kütüphane kapanış saati, kampüs içinde bir binanın yeri gibi, yaklaşık 100’e yakın sisteme yüklenmiş sorunun cevabını bulabilecek. Elbette Alexa‘nın kişisel asistan özelliklerinden de faydalanabilecekler.

Peki bu akıllı kişisel asistanlar okulda başka hangi işlere yarıyor olacak? Öğrenciler hangi konularda bu asistanlardan yararlanacak? Kişisel güvenliğinden ve gizliliğinden endişe eden öğrenciler ne yapacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı