Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Popüler sosyal medya platformlarını mobil yerine bilgisayardan da kullanabiliyorsunuz. Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme ipuçları, haberimizde...

Instagram sosyal medya platformunu sadece akıllı telefonlarımızdan değil tablet veya PC’lerimizden de kullanabilme imkanına sahibiz. Fakat bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme işlemi maalesef gerçekleştirilemiyor. Ama doğru yöntemleri biliyorsanız bunu mümkün kılmak olanaklı. Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme ipuçları, haberimizde…

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme ipuçları:

Instagram’a fotoğraf yüklemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem mevcut. Bu işlem için bilgisayarınızın Chrome, Firefox ve Safari gibi tarayıcılarını kullanabileceğiniz gibi; bunun için özel birkaç uygulama da kullanabilirsiniz.

1- Google Chrome Kullanarak Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Instagram’a fotoğraf yüklerken Google Chrome’u kullanmayı tercih ediyorsanız yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

 1. İlk önce bilgisayarınızda Google Chrome’u açın ve sağ üstte bulunan üç nokta şeklindeki menüye tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan açılır menüden “diğer araçlar” seçeneğine basın. Ardından “geliştirici araçları” seçeneğine tıklayın.
 3. Bu işlem sonrası bir grup kod içeren bir geliştirici araçlar penceresi açılacak. Bu pencereden “mobil” simgesine tıklayın.
 4. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak fotoğraf eklemek için Instagram sayfasının alt kısmında bulunan “+” işaretine tıklayın.
 5. Eklemek istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Fakat unutmayın ki bilgisayar ile eklenen fotoğraflar üzerindeki düzenlemeler sınırlıdır.

bilgisayardan instagrama fotograf yukleme moblobi

2- Safari Kullanarak Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Instagrama fotoğraf yüklemenin ikinci yöntemi ise Safari’yi kullanmak. Bunun için yapmanız gerekenler adım adım şöyle:

 1. Safari’yi açın ve “geliştir” menüsünü etkinleştirin.
 2. Yeni bir özel Safari penceresini açın. Bu pencereyi açmanın kısa yolu şu şekildedir: Shift+Command+N tuşları kombinasyonu.
 3. Ekranın üst kısmında bulunan “geliştirme” menüsüne tıklayarak “kullanıcı aracısı”nı seçin.
 4. Açılan açılır menüden “İOS 12—iPhone”a veya daha yeni bir sürüm varsa o seçeneğe tıklayın. Böylelikle Safari mobil görünümde yeniden yüklenir.
 5. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak Google Chrome ’da uyguladığınız adımların aynısını uygulayın.

3- Firefox Kullanarak Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemenin bir diğer yöntemi de Firefox tarayıcısının kullanılmasıdır. Aşağıdaki adımları uygulayarak bunu gerçekleştirmek mümkün:

 1. Firefox tarayıcısını açın. Yeni bir özel pencere açın. Eğer PC kullanıyorsanız bunu gerçekleştirmenin kısa yolu Ctrl+Shift+P şeklinde. Mac için kullanılan kısa yol ise Command+Shift+P tuşları kombinasyonudur.
 2. Daha sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgi şeklimdeki menüye tıklayın. Ardından “web geliştiricisi”ni seçin.
 3. Bir grup kod içeren ve “web konsolu”” olarak adlandırılan paneli açmak için “web konsolu” seçeneğini seçin.
 4. Açtığınız bu panel üzerinde bulunan “mobil” simgesine tıklayarak “responsive” menüsünü seçin. Burada göreceğiniz ekran türünü belirleyen herhangi bir cihaz modelini seçin.
 5. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak yukarıda belirttiğimiz gibi fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemler ile Instagrama fotoğraf eklemek için artık bilgisayar da kullanılabilir. Böylelikle bilgisayarda fotoğraf veya videolarınızı düzenlediğinizde onları direkt olarak PC’niz üzerinden Instagrama yükleyebilirsiniz. Ayrıca belirtelim ki: Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için “Vivaldi” web tarayıcısını veya “Bluestacks” uygulama oynatıcısını da kullanabilirsiniz.

Peki siz instagram fotoğraf yükleme için PC’nizi kullanıyor musunuz? instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme için hangi program veya uygulamalardan yararlanıyorsunuz?

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram’da İstemediğiniz Takipçileri Nasıl Kaldırabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Hikayelerinizi Tasarlayabileceğiniz 5 Araç!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Az Bilinen 10 Gizli Instagram Hilesi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı