İlginç Özelliklere Sahip En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!

Harita uygulamaları artık sadece yol tarifi değil birçok farklı özellik de sunuyor. Farklı özelliklere sahip en iyi navigasyon uygulamaları, haberimizde...

Günümüzde kıtalar arası yolculuklar bile yalnızca saatler sürüyor. Tüm ulaşım yolları, dünyanın her bir yanında artık çok daha kolay bulunabiliyor. Ulaşım konusundaki teknolojik gelişmeler sayesinde yön ve güzergah bulma kolaylaştı. Hatta harita uygulamaları, gitmek istediğimiz yolu tarif etmenin çok üzerinde hizmet vermeye bile başladı. Kullanılabilecek farklı özelliklere sahip birçok navigasyon uygulaması var. Hangi en iyi harita uygulaması hangisi karar veremiyorsanız, 5 en iyi navigasyon uygulaması, haberimizde…

Farklı özelliklere sahip 5 en iyi navigasyon uygulaması:

1- Google Haritalar

Birçok kişi Google Haritalar uygulamasını deneyimlemiştir. Uygulama, dünyanın neresinde olursanız olun gerçek GPS navigasyonu, trafik ve toplu taşıma bilgilerini sizlerle paylaşıyor. Bunun yanında bir şeyler yiyip içebileceğiniz mekanları, en yakın ATM, eczane, benzinciyi; market ve otel gibi ihtiyacınız olan her yeri sizin için buluyor. Hatta adrese teslim özelliği ile bulunduğunuz yere yiyecek içecek getirebilecek yerleri de listeliyor. Bu mekanları deneyimledikten sonra mekanı puanlayıp, deneyimlerinizi de yorum yaparak diğer ziyaretçilerle paylaşabilmeniz de mümkün.

Siz trafikteyken canlı trafik bilgisini, kazaları ve kapalı yolları belirleyip en uygun yeni rotayı belirleyebiliyorsunuz. Gideceğiniz yere arabayla gitmiyorsanız yürüme, bisiklet ve trenle ulaşım seçenekleri de var. Size uygun seçeneği seçtiğinizde; kaç dakikada varacağınızı ve hangi yolu takip etmeniz gerektiğini uygulama size söylüyor.

2- Yandex Navigasyon

Yandex navigasyon telefon ve tabletler için geliştirilen kullanıcı bazlı bir navigasyon uygulaması. Çevrimiçi kullanımda canlı trafik haritasına erişerek yol üzerindeki problemleri anında öğrenebilirsiniz. Çevrimdışı kullanımlarda ise güzergah bilgilerini aktarabiliyor. Gitmek istediğiniz yer için size 3 farklı rota seçeneği sunuyor. En hızlı ve uygununu ilk sırada gösteriyor. Yol üzerindeki ücretli geçiş noktalarını da bu aşamada size bildiriyor. Ayrıca ihtiyacınız olan eczane, hastane, ATM, benzin istasyonu gibi yerleri aratarak size en yakın olanları görebilirsiniz. Sesli komut hizmetini çevrimiçi ya da çevrimdışı kullanabilirsiniz.

en iyi navigasyon uygulamalari moblobi

3- Waze

Waze, gerçek zamanlı trafik ve sürüş bilgilerine anında ulaşabileceğiniz bir mobil uygulama. Yol üzerindeki polis çevirmelerini, kaza noktalarını, sürüşe kapalı yolları göstererek sürüş sırasında size oldukça kolaylık sağlıyor. Siz aracınızda ilerlerken, yolunuza çıkan sorunları algılayıp hemen yeni rota belirliyor.

Uygulama size özel müzik ve podcast imkanları da sunuyor. Waze araçlarla da sınırlı değil. Bisiklet ve yürüyüş seçenekleri de var. Belirttiğimiz özellikler bunlar için de geçerli.

4- Apple Haritalar

Apple Haritalar uygulamasını diğer haritalardan ayıran en önemli özelliği Siri’yle etkileşimli kullanılabilmesi. 3 boyutlu görüntülere ve zengin içeriğe sahip bu harita uygulamasına Siri’yle giriş yapıp; ona komutlarınızı iletebilirsiniz. Restoran, alışveriş, hastane gibi yerleri uygulama üzerinden bulup, önceki kullanıcıların yorum ve puanlamalarını görüntüleyebilir ve siz de görüşlerinizi iletebilirsiniz. Aracınızı park ettiğiniz yeri de bu uygulamayla bulabilirsiniz. Haritadaki mekanların iç ve dış görüntülerine bakıp içinde gezinebilirsiniz.

5- Sygic GPS Navigation & Offline Maps

Ücretsiz hizmet veren bu uygulamayı dünyanın yerinde kullanabilirsiniz. Yol güzergahınızı belirledikten sonra sesli yönlendirme özelliği de var. Çevrimiçi kullanımda ise hız sınırı uyarılarında bulunur, doğru şeride yönlendirir. Bu hizmetlerinin yanı sıra gece kullanımlarında haritayı aracın ön camına da yansıtabiliyor. Uygulama ayrıca, yol güzergahını kayıt altına alıp, kaza anlarını kaydedebiliyor. Park yerleri önerip, doluluk oranı hakkında bilgilendiriyor. Akaryakıt türünüze göre size uygun fiyatları da bildirebiliyor.

Peki siz hangi navigasyon uygulamasını kullanıyorsunuz? Sizce en iyi navigasyon uygulaması hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Gezginler için En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Seyahatleriniz için 5 Google Haritalar Hilesi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Kullanıcıları için 5 Navigasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı