Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet!

Özellikle şehir hayatındaki yoğun trafikte hayatınızı kolaylaştırabilecek en iyi 5 katlanabilir elektrikli bisiklet, haberimizde...

Elektrikli bisikletler ülkemiz dahil dünyanın birçok yerinde hayatın bir parçası haline geldi. Özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde insanlar işlerine ya da okullarına gidebilmek için elektrikli bisikletleri tercih etmeye başladılar. Bu bisikletlerin katlanabilir modelleri ise toplu taşımaya iniş ve binişlerde kolaylık sağladığı ve daha portatif olduğu için özellikle tercih ediliyor. Ulaşımda kolaylık sağlayabilecek en iyi 5 katlanabilir elektrikli bisiklet, haberimizde…

Şehir hayatında kolaylık sağlayabilecek 5 katlanabilir elektrikli bisiklet:

1- Iweech

Fransa merkezli bir firma tarafından üretilen elektrikli bisiklet; sanal asistan programı ile kullanılabiliyor. Bu sanal asistan ile gideceğiniz rotayı belirleyebilir; pil ve güç modunuzu ayarlayabilirsiniz. Bisiklet üzerinde tam otomatik ve yarı otomatik olmak üzere iki mod bulunuyor. Bu modlardan biri olan tam otomatik mod ile bisikletinizin yol şartlarına göze alarak hızınızı ayarlamasını sağlayabiliyorsunuz. Diğer bir mod olan yarı otomatik mod ile de kendi başınıza bisiklet sürmenin tadını çıkartabilirsiniz.

Karbon alaşımlı bir gövdeye sahip olan bu bisikletin toplam ağırlığı 18 kilogram; bisikletin yapabileceği en yüksek hız ise 25 kilometre. Bisikletin batarya gücü 5000 Wh; sürücünün pedal desteği ile 190 kilometre mesafe yol kat edebiliyor.

2- Trefecta DRT

Alman bir firma tarafından üretilen bisikletin iki ayrı modeli bulunuyor. Bu iki ayrı model arasında küçük bir tasarım farkının dışında bir menzil farkı da var. Modellerden biri 100 kilometre diğeri ise 55 kilometre menzile sahip. Elbette ki bisikletler sürücülerinin pedal desteği ile daha uzun menzilleri de çıkabiliyor.

Bu elektrikli bisikletlerin gövdesinde ise uçaklarda sıkça kullanılan 20 inçlik alüminyum 70-75 adlı malzeme kullanılmış. Bisikletin gidon kısmında sabit olan bir yol bilgisayarı da bulunuyor. Bu bilgisayar sayesinde hız, batarya, navigasyon ve mesafe gibi durumları kontrol etmek de mümkün.

katlanabilir elektrikli bisiklet moblobi

3- X:One

X10 üreticileri bisikletlerinin tasarım olarak geçmişle bugünü bir araya getirdiklerini söylüyorlar. Tasarım incelendiğinde bunun doğru bir tanımlama olduğu belli oluyor. Yumuşak hatlara sahip olan bisikletin gövde kısmında akıllı telefonunuzu koyabileceğiniz mıknatıslı bir bölme bulunuyor. Bu bölmeye telefonunuzu yerleştirerek; telefonunuz üzerinde bisikletinizi birçok özelliğini kontrol edebilir hale geliyorsunuz.

Elektrikli bisiklette bulunan gyro sensörü ile yokuş aşağı inerken kendi kendini şarj edebiliyor. Bisikletin pili ile birlikte toplam ağırlığı ise 25,5 kilogram.

4- Bianchi SUV

İtalyan Bianchi firması tarafından üretilen bu elektrikli bisikletin tasarımında oldukça sert hatlar kullanılmış. Bisikletin tüm gövdesinde karbon fiber malzeme bulunuyor. Bisiklet üzerinde 720wh gücünde bir batarya da yer alıyor.

5- Fuell Flluid – 15

İsmini telaffuz etmesi biraz zor olan bu bisiklet; menzilde 200 kilometre gibi uzun bir mesafeye ve hız olarak ise oldukça iyi denebilecek 45 kilometre gibi bir hıza sahip. Bisikletin gidon kısmında bulunan GPS ekranı akıllı asistan görevi görüyor. Akıllı asistan sayesinde pil durumu, yol haritası ve hız kontrolü gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Ağırlık olarak 31 kilogram olan bisikletin üzerinde 1008 wh da pil bulunuyor.

Peki siz katlanabilir elektrikli bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz kullanıyorsanız başka hangi modelleri önerirsiniz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Uzay Araçları Hakkında 20 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Geçmişten Bugüne Gelen İlginç Robotlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Akıllı Prizlerin Sahip Olduğu 5 İlginç Özellik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı