YouTube Müzik Kullananlar için 6 Püf Noktası!

Youtube Müzik uygulamasını kullananların veya kullanmayı düşünenlerin en iyi fayda almasını sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracak 6 ipucu, haberimizde...

YouTube’un online müzik servisi YouTube Müzik kullanıcılara reklamsız, çevrimiçi kullanım özelliği sunuyor. Geniş bir müzik arşivine sahip olan platform ücretsiz ve Premium seçenekleriyle kullanılabiliyor. YouTube müzik kullanıyorsanız veya kullanmayı düşünüyorsanız işinizi kolaylaştıracak ve uygulamadan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak 6 ipucu, haberimizde…

Youtube Müzik uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için ipuçları:

1- Şarkı sözleriyle müzik arama

YouTube Müzik’in diğer platformlardan ayıran önemli özelliklerinden biri şarkı sözleriyle arama yapabilmeniz. Arama çubuğuna bulmak istediğiniz şarkının sözlerini yazarsanız çıkan eşleşmelerden aradığınız şarkıyı bulabilirsiniz.

2- İndirme kalitesini ayarlama

YouTube Müzik indireceğiniz şarkının kalitesini düşürme özelliği sunuyor. Bu özellik özellikle saklama alanından tasarruf etmek isteyenler için faydalı olabilir. Bunun için “Ayarlar” kısmından ses kalitesine girerek; düşük, orta, yüksek kaliteler arasından kendinize uyan seçimi yapabilirsiniz.

3- Müzik videoları indirme

YouTube Müzik’in en önemli özelliklerinden biri de müzik videoları indirebilmek. İndirdiğiniz videoları çevrimdışı olarak izlemek için 360p veya 720p olarak indirebilmeniz mümkün.

youtube muzik puf noktasi moblobi

4- Favori müziğinizi otomatik indirme

Bütün albümleri ya da şarkıları indirmek istemediğiniz durumlarda akıllı indirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece en çok dinlediğiniz müzikler otomatik olarak telefonunuzda yeterli piliniz ve internet bağlantınız olduğunda indirilecektir. Bu işleme ne kadar alan ayırmak istediğinizi de ayarlayabilmeniz mümkün.

5- Çevrimdışı kullanım için şarkıları sıraya koyma

YouTube Müzik dinleme geçmişinizi dikkate alır ve birkaç favori şarkınızı belirleyerek internet bağlantınızın olmadığı durumlarda bu şarkıları sıraya ekler. Fakat şunu hemen belirtelim: listeye istediğiniz şarkıları ekleyemezsiniz.

6- YouTube listelerinize ulaşın

YouTube’da oluşturduğunuz çalma listelerine başka cihazlardan da ulaşabilirsiniz. Bunun için YouTube’un  herhangi bir tarayıcı ya da uygulamada yüklü olması ve aynı Google hesabıyla oturum açılması olması gerekiyor. Böylece YouTube’da yaptığınız tüm değişiklikler YouTube Müzik’te de görünür.

YouTube’un müzik uygulamasını kullanırken faydalanabileceğiniz bazı ipuçları bu şekilde. Peki siz YouTube Müzik kullanıyor musunuz? Hangi özelliklerinden daha çok faydalanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube Fenomeni Olmak İsteyenlere 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Play Müzik’ten Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Uygulaması Hakkında 7 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İrem Mullaoğlu

İrem Mullaoğlu

Merhaba, ben İrem. Başkent Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünde öğrenciyim. Edebiyat ve dijital medya ile ilgileniyorum. Öğrenmeyi seven, araştırmacı yönümle Moblobi’de içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı