Enerjik Uyanmanıza Yardımcı Olacak 10 Şarkı!

Yataktan kalmaya zorlandığınız bazı günlerde enerjik ve mutlu uyanmanızı sağlayacak sabah müzikleri, haberimizde...

Bazı günler sabahları kalmak için enerjimiz olmayabiliyor. Bu gibi günlerde enerjik ve hareketli sabah müzikleri size yardımcı olabilir. Yataktan çıkmak ve güne başlamak zorunda olduğunuz zamanlarda, enerjik uyanmanızı sağlayacak 10 şarkı, haberimizde…

Uyandığınızda Dinleyebileceğiniz Sabah Müzikleri

Kendinizi kötü hissediyorsanız ruhunuz için en iyi ilaç müziktir. Müzikle başlanılan bir günün yeri çok ayrı olabiliyor. Uyandığınızda güne mutlu başlamak isteyenler için dinleyebilecekleri bazı sabah müzikleri bulunuyor. Sabahları kendinizi enerjik hissettirecek 10 şarkı alternatifi şöyle:

1- Yesterdays / Guns N’ Roses

Efsaneleşmiş bir grubun şarkısıyla uyanmak isterseniz Yesterdays şarkısı ile güne başlayabilirsiniz. Bu şarkı size geçmişteki keşkelerinizi hatırlatacaktır. 1991 yılında çıkan bu şarkı, yeni bir güne hazırlamak için ve geçmişte yaşamayı sevenler için tercih edilebilir..

2- Wake Up / Arcade Fire

İsminin anlamıyla da sizi yeni bir güne başlatmaya yardım edecek bir şarkı; Wake Up. 2004 yılında hayatımıza giren bu şarkıyı uyanmak için dinleyebilirsiniz. Arcade Fire grubunun bu şarkısını müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

3- Legend / The Score

The Score’un en sevilen şarkılarından olan ve 2018 yılında yayınlanan Legend, Atlas albümüne ait. Ayrıca sabahları uyanmak ve yeni bir güne başlamak için bir enerji bombası olabilir. Albümün diğer şarkıları da tam bu nitelikte.

4- I Want to Break Free / Queen

Queen’in parçası olan I Want to Break Free şarkısını birçok yerde duymuşsunuzdur. Sözlerini John Deacon’un yazdığı ve Freddie Mercury’nin söylediği şarkı, 1984 yılında yayınlandı. Enerjik yeni bir güne başlamak için oldukça uygun olan bu parçayı dinlemek isteyebilirsiniz. Bu şarkının uyandığınızda ve 3-4 dakika dinlediğinizde sizi oldukça mutlu edecektir.

sabah muzikleri moblobi

5- Ode To The Mets / The Strokes

The Strokes grubunun son albümünde yer alan ve içinizi ısıtan bir tını ile başlayıp, daha sonra bir enerji bombasına dönüşen bir şarkı. Eğer daha önce keşfetmediyseniz bu grubun diğer şarkılarına da göz atabilirsiniz.

6- ABBA / Gimme Gimme Gimme!

Eskilerden günümüze kadar tüm enerjisiyle gelen şarkı ise Gimme Gimme Gimme,. Zamanının efsanesi olan bu ABBA, günümüzde de yerini koruyor. Güzel bir güne başlamak isterseniz bu şarkı size eşlik edecektir.

7- Ten Tone Skeleton / Royal Blood

Ritmiyle sizi yatağınızdan kaldıracak bir şarkı; Ten Tone Skeleton. Royal Blood albümünde bulunan bu şarkı 2014 ylında yayınlandı. Albümdeki diğer birkaç şarkı da tıpkı Ten Tone Skeleton gibi hareketli parçalar.

8- Trip Switch / Nothing But Thieves

Bir kere dinlediğinizde başa sarıp gün boyu dinleyebileceğiniz bir şarkı da Trip Switch’in Nothing But Thieves şarkısı. 2015 yılında yayınlanan bu şarkı, uyandığınızda size enerji verecektir. .

9- Golden Skans / Klaxons

Baştan sona sizi harekete geçirecek bir şarkı olan Golden Skans, Klaxons grubunun 2007 yılında yayınladığı ‘Myths of the Near Future’ adlı albümünden bir parça. Grubu dinleyenler arasında oldukça popüler olan bu şarkı, eğer keşfetmediyseniz sizi yeni bir gün için enerji verebilir.

10- Roar / Katy Perry

Katy Perry’nin 2013 yılında çıkardığı PRISM adlı albümünün çıkış şarkısı olan Roar; yüksek tempolu melodisi, motive edici sözleri renkli ve harekete geçiren klibiyle sizi güne en iyi şekilde hazırlayacaktır. Aynı zamanda PRISM albümündeki diğer şarkılar da aynı şekilde “Roar” gibi yüksek tempolu ve motive edici sözlere ve melodiye sahip. Bu şarkı gününüzün başlangıcından sonuna kadar sizi enerjik tutacak ve motive hissetmenizi sağlayacak.

Peki sizin uyanmak için dinlediğiniz sabah müzikleri hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Meditasyon Sırasında En Etkili 10 Müzik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Mutluluk İçin Uygulayabileceğiniz 5 Pratik Öneri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Müziğin İnsan Ruhuna İyi Gelen 5 Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı