Gezginler için En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!

Gezginler ve gezmeyi sevenler için en iyi navigasyon uygulamaları hangileri? En iyi 5 navigasyon uygulaması, haberimizde...

Navigasyon uygulamaları artık tüm Dünya’daki yolları tanımayı, bilmeyi mümkün kılıyor. Ne, nerde, hangi yön gibi soruları ortadan kaldırıyor. Dünyanın öbür ucunda daha önce hiç bilmediğimiz bir şehre gitsek bile navigasyon sayesinde kaybolmuyoruz. Peki en iyi navigasyon uygulaması hangisi? Mobil cihazınıza indirebileceğiniz 5 navigasyon uygulaması, haberimizde…

Navigasyon uygulamaları; yol çalışması, paralı yol, yoğun trafik gibi durumları göz önünde bulundurarak konumunuza göre en güncel rotayı veriyor. Navigasyon uygulamalarını birbirinden ayıran en önemli özellik ise haritalama biçimi. Kullanacağınız navigasyon uygulamasının; yolların yön ve hız bilgileri, yasakları, kısıtlamaları ve yakınlardaki ulaşım, eğitim, sağlık, alışveriş, kültürel tesis, yeşil alan gibi ilgi çekici noktaların bilgilerini de içermesi gerekir.

En iyi 5 navigasyon uygulaması:

Günlük hayatta pek çok kişi tarafından en iyi harita uygulaması olarak görülüp, yaygın olarak kullanılan uygulamalar Google Haritalar ve Yandex Navigasyon olarak biliniyor. Ancak konu gezmek, keşfetmek, mekanlar ve görülecek yerler hakkında ipucu edinmek olduğu zaman navigasyon uygulamaları arasındaki seçenekler de çoğalıyor. Bu seçenekler arasında en çok tercih edilenler haritalama hatası vermeyen, çevrimdışı harita kaydı yapabilen mobil uygulamalar oluyor. Bu uygulamalardan bazıları ise şunlar:

1- Maps.me

Maps.me uygulaması diğer mobil uygulama çeşitleri İle karşılaştırıldığında haritalarında çok fazla ayrıntı içeriyor. Uygulama çevrimdışı harita indirme boyutlarını çok küçük tutması ile öne çıkıyor.

2- Maverick

Şimdilik yalnızca Android uyumlu olan Maverich isimli mobil uygulama, internet bağlantısı olmadan kullanılabiliyor. Bu özelliği ile internetin çekmediği ormanlık alanlarda kaybolma sorununu ortadan kaldırıyor. Hiking, Off – Road gibi aktivitelerde kullanılabilmesi ise kullanıcılar için bu uygulamayı en iyi navigasyon uygulaması haline getiriyor.

3- CityMaps2Go

En iyi harita uygulaması olarak sayılabilecek bir diğer uygulama olan CityMaps2Go, kullanıcıya sunduğu ayrıntılar ile tam bir performans sağlıyor. Çok fazla tercih edilen bu uygulama rota oluşturma, navigasyon gibi özelliklerin yanı sıra başka özelliklere de sahip. Uygulama gezilecek tarihi yerler, restoranlar, kafeler, en yakındaki bankalar, eczaneler, hastaneler, ATM’ler, taksi durakları gibi yerleri de gösteriyor.

4- Polaris GPS Navigation

Çok amaçlı GPS sistemi sunan bu uygulama; trafik ve yürüyüş yollarının yanı sıra dağ bisikleti, deniz macerası, ormanlık alan gibi keşifler için özel olarak tasarlanmış. Uygulama arama kurtarma ekipleri tarafından da kullanılabilir.

5- HERE WeGo

Çevrimdışı kullanım için mahalle, şehir, ülke veya kıta haritalarını indirmenize izin veren Here WeGo yurtdışı veri ücretlerinden kaçınmak için çevrimdışı moda ayarlanabilmesi ile dikkat çekiyor. Ayrıca ‘Koleksiyon’ özelliği ile konum kaydetme imkanı sunuyor.

Peki siz navigasyon kullanıyor musunuz? Sizce en iyi navigasyon uygulaması hangisi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Apple Haritalar Uygulamasının Bilinmeyen Özellikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Seyahat Sevenlere Yardımcı Olacak 3 Uygulama! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sosyalleştiren Navigasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı