Sosyalleştiren Navigasyon Uygulaması! - Moblobi.com
Mobil

Sosyalleştiren Navigasyon Uygulaması!


Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte ulaşım çok daha kolay hale geldi. Navigasyon uygulamaları, hayatımızı kolaylaştıran ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini almış durumda. Birçok tercih seçeneği bulunan bu navigasyon uygulamalarından biri de Waze. Ancak Waze adlı bu uygulama navigasyonuygulaması olmasının yanı sıra sosyalbir platform niteliği de taşıyor. Peki Waze nedir, ne işe yarar? İşte Waze detaylar…

Sosyal navigayon uygulaması Waze nedir, nasıl kullanılır?

Waze aslında aşina olduğumuz navigasyon uygulamalarından biri. Ancak diğer navigasyon uygulamalarından en önemli farkı aynı zamanda bir sosyalplatform da sağlaması. Bu ve sosyalağ etkileşimi sağlama özelliği sayesinde diğer navigasyon uygulamaları arasında popülerliği gitgide yükseliyor. Her geçen gün kullanıcı kitlesini büyüten Waze ile kullanıcılar, kendilerine yol arkadaşı bulabiliyor. Hatta uygulamalarını Facebook ile de senkronize edebiliyor.

Waze’yi indirdikten sonra uygulamayı kullanmak da oldukça kolay. İlk olarak kendi konumunuzu belirlemeniz ve gideceğiniz konumu işaretlemeniz gerekiyor. Uygulamanın keyifli ve farklı kısmı aslında tam da bu aşamadan sonra başlıyor. Facebook ile senkronize edildiği takdirde mesajlaşma ya da konumunuzu takipçileriniz ile paylaşma imkanı sağlıyor. Facebook bağlantısı sayesinde aynı yolda araba kullanan arkadaşlarınızı da görmeniz mümkün. Ya da bir buluşma organize etmek isterseniz konum ve zaman bilgisini harita üzerinde işaretleyerek arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı rakiplerinden ayıran bir diğer özellik ise yol üzerindeki trafik yoğunluğu ya da polis çevirmesi gibi bilgileri diğer kullanıcılar ile paylaşabilmek. Örneğin yolda bir trafik kazası gördüğünüzde kazanın konumunu paylaşıp diğer kullanıcıları uyarabilirsiniz. Böylelikle yol seçeneklerini değerlendirip zamandan tasarruf sağlamak mümkün olabiliyor.

Kullanıcı etkileşimi konusunda oldukça esnek olan Waze, güzergah üzerindeki benzin istasyonlarını ve istasyonlara ait yakıt fiyatlarını da kullanıcıları ile paylaşıyor. Bu sayede yakıt ihtiyacınız için bütçenize göre seçenekleri de değerlendirebiliyorsunuz.

Peki Waze uygulaması ile ilgili tedirgin eden durum nedir? Uygulama ücretsiz kullanılabiliyor mu? Uygulamada hangi durum ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı