Hayatınızı Değiştirecek 7 Spor Uygulaması! - Moblobi.com
Mobil

Hayatınızı Değiştirecek 7 Spor Uygulaması!

Sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazandıran en iyi 7 beslenme ve spor uygulaması, haberimizde...


Hangi yaşta hangi kiloda olursak olalım sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmamız gerekiyor. Fakat pek çoğumuz nasıl beslenmemiz gerektiğini ve hangi egzersizleri uygulamamız gerektiğinden haberdar değiliz. Bunun için geliştirilen bazı spor uygulamaları var. Sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazandıran 7 spor uygulaması, haberimizde…

Sağlıklı beslenme ve spor alışkanlığı kazandıran7 spor uygulaması:

Sağlıklı yaşamın her şeyden önemli olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme maalesef çoğumuzda fazla kilolara neden oluyor. Eğer sağlıklı olmak istiyorsak düzenli ve dengeli beslenmemiz ve spor yapmamız şart. Fakat bazen spor yapmak için dışarı çıkmaya üşeniyoruz. Ya da diyetisyenlerin verdikleri diyet tavsiyelerine her zaman uyum sağlayamıyoruz. Bu gibi durumlarda geliştirilen spor uygulamalarını kullanarak, hem kendi diyet programınıza hem de kendi antrenmanınıza sahip olabilirsiniz.

Sözkonusu mobil uygulamaların bir çoğunu, App Store veya Google Play’den ücretsiz olarak indirebilmek mümkün. Uygulamalar arasında uzmanlar tarafından hazırlanan spor ve beslenme programları da bulunuyor. En çok kullanılan spor uygulamalarından bazıları ise şunlar:

1- MyFitnessPal

Sağlıklı bir yaşama sahip olmak için yapılması gereken ilk şey düzenli ve dengeli bir diyet programını oluşturmaktır. Böyle bir programı elde etmek için ise yediğiniz tüm gıdaların kalorilerini bilmek ve günde alınması gereken kaloriyi hesaplamanız gerekiyor. MyFitnessPal uygulamasında 6 milyondan fazla besinin kalori miktarları bulunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz yiyeceği bularak, kalori miktarını öğrenebilir ve gün içerisinde tükettiğiniz kalorileri hesaplayabilirsiniz.

2- Sworkit Kişisel Antrenör

Sworkit uygulaması kardiyo, güç, yoga ve esneme egzersizlerini sunuyor. Bu uygulamada 5- 60 dakika arasında değişiklik gösteren çeşitli programlar mevcut. Yapmak istediğiniz antrenmanları profesyonel spor eğitmenleri tarafından kaydedilmiş videoları izleyerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 160’dan fazla değişik egzersiz programı sunan uygulamayı, ilk 7 gün kullanmak ücretsiz.

3- Nike Training Club

185’ten fazla egzersiz programlarını içeren Nike Training Club uygulaması esneme, incelme, güç ve yoga gibi program seçeneklerini sunuyor. Bu mobil uygulama içerisindeki programları Nike, profesyonel spor eğitmenlerine hazırlatmış. Hazırlanmış olan bu çeşitli antrenman programları arasından size en uygun olanını seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulamada Cristiano Ronaldo gibi ünlü ve başarılı sporcuların videoları da mevcut.

4- Yazıo

Her hafta farklı yemek tariflerini paylaşan Yazıo uygulaması ile günlük yemek planları kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Ayrıca yiyeceklerin kalori miktarlarını da barkod okuma özelliği sayesinde hızlıca öğrenebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz ilerlemelerinizi uygulamada bulunan tablo sayesinde görebilir programınızı bu tabloya göre ayarlayabilirsiniz.

5- Pumatrac

Eğer sporla aranız çok iyi değilse Pumatrac uygulamasını kullanabilirsiniz. Çünkü bu uygulama, motive etme amaçlı her gün farklı önermeler içeren, bildirimler gönderebiliyor. Gönderilen bu günlük akıllı önerilerle hemen harekete geçebilirsiniz. 80’den fazla ücretsiz program içeren bu uygulama sayesinde kendinize özel bir yürüyüş ya da koşu çizelgesi de hazırlama imkanınız bulunuyor.

6- Adidas Training by Runtastic

“Başlamak başarının yarısıdır” sloganına sahip olan Adidas Training by Runtastic uygulaması, spor yapmaya istekli olup da ilk adımının ne olacağı konusunda kararsız kalan insanlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulamada başlangıçtan uzman seviyesine kadar çeşitli egzersiz programları mevcut. Fitness aletlerine gerek duymadan 7-45 dakika arası 180’den fazla programı uygulayabilir ve bu programları tamamladıkça kendi başarılarınızı takip etme şansına sahip olabilirsiniz.

7- Yoga

Yoga uygulaması sayesinde yoga felsefesine ait olup asırlar öncesinden günümüze kadar gelen özel hareketleri uygulayarak rahatlayabilirsiniz. Uygulamada 10-30 dakika arasında değişiklik gösteren 111 tane yoga pozuna sahip dersler bulunuyor. Yapmış olduğunuz bu yoga pozlarının ne gibi faydaları olduğunu da yine uygulama üzerinden görebilirsiniz.

Peki siz spor ve sağlıklı beslenme uygulamalarından hangilerini kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spor Severler için 8 Fitness Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Yakın Gelecekte Spor Salonları Nasıl Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Çocuklarda Obeziteyi Önleyen 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı