Google Chrome Nasıl İndirilir?

Google Chrome'u bilgisayara ve mobil cihazlara nasıl yükleyebilirsiniz? Haberimizde...

Google tarafından geliştirilen Google Chrome, en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri. Ücretsiz olan bu internet tarayıcısını kullanmak da oldukça kolay. Peki Google Chrome mobil cihazlarla ve masaüstü cihazlarla uyumlu mu? Google Chrome indir işlemini nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Haberimizde…

Mobil cihazınıza ve bilgisayara Chrome indir mek için neler yapmalısınız?

Google Chrome dünyada en çok tercih edilen internet tarayıcıları arasında. Kullanıcıların bu internet tarayıcısını tercih etmesinin sebeplerinden biri ise ücretsiz ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olması. İnternet kullanıcıları hem masaüstü cihazlarına hem de mobil cihazlarında google chrome indir ebilirler. Bunu yapmak da oldukça basit. İşte cihazlarınıza google chrome indirme için adım adım yapmanız gerekenler:

1- Bilgisayara chrome indirmek için yapmanız gerekenler neler?

Bilgisayara chrome indir mek için herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsiniz. Bir tarayıcıya sahip değilseniz, işletim sisteminizin önceden yüklemiş olduğu web tarayıcısını  kullanabilirsiniz. Hemen belirtelim Google Chrome mac ve windows için uyumlu çalışıyor.

 • Google’nin kendi sayfasına gitmek için “https://www.google.com/chrome/” linkine tıklayın.
 • Sonrasında ise “Chrome İndir” bölümüne tıklayın. Eğer cihazınızda Chrome Türkçe değilse karşınızda muhtemelen downloader chrome veya download chrome butonu yer alacak.
 • Önünüzde Hizmet  Şartları penceresi açılacak. Bunu okuyup kabul edebilirsiniz.
 • Chrome’un varsayılan tarayıcınız olup olmayacağına karar verin. Bu arada hemen belirtelim: Varsayılan tarayıcı olarak ayarlarsanız, e-posta gibi başka bir programda bir web sayfasının bağlantısı her tıklandığında açılır.
 • Karşınıza “Chrome’u iyileştirmemize yardımcı olun” seçeneği çıkacak. Dilerseniz bunu işaretleyerek kullanım verilerini Google’a geri göndermeyi seçebilirsiniz. Bu kilitlenme raporlarını, tercihleri ​​ve düğme tıklamalarını geri gönderir.
 • Hizmet Şartları’nı okuduktan sonra “Kabul Et ve Yükle” yi tıklayın. Yükleyici işleme başlayacak ve bittiğinde  Google Chrome yükle me işlemi tamamlanmış olacak. Bu aşamada Tarayıcı programın çalışmasıiçin izin vermeniz gerekebilir.
 • Chrome’da oturum açın. Yüklemeden sonra ilk kullanım bilgilerini gösteren bir google web penceresi açılır. Yer işaretlerini, tercihleri ve göz atma geçmişini kullandığınız herhangi bir Chrome tarayıcıyla senkronize etmek için Google Hesabınızla oturum açabilirsiniz.

Android cihazlara Chrome nasıl indirilir?

Google chrome android cihazlarla da uyumlu bir internet tarayıcısı. Android cihazınıza Chrome indir işlemi için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • Uygulama mağazasına gidin. Chrome’u arayın. Yalnız karşınıza çıkan uygulamanın Google, Inc. tarafından yayınlanmış olmasına dikkat edin.
 • Chrome’u yükleyin. Uygulamayı indirmeye ve yüklemeye başlamak için chrome yükle düğmesine tıklayın. Yüklemeden önce izinleri kabul etmeniz gerekebilir.
 • Uygulamayı açın. Chrome’u ilk açtığınızda, Google hesabınızla oturum açmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu, kaydedilmiş tarama geçmişini kullanabileceğiniz diğer Chrome sürümleriyle senkronize eder.

Şu ayrıntıyı da hemen paylaşalım; Chrome Android  4.0 ve sonraki sürümlerle uyumlu çalışıyor.

Peki siz hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz? Google Chrome’u kullandınız mı? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Google Görseller ile Nasıl Arama Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Gmail Şifresi Değiştirme İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı