Android Kullanıcıları için 8 Podcast Uygulaması!

Son dönemin en popüler içeriklerinden olan podcast dinlemeyi seven Android kullanıcıları için 8 uygulama önerisi, haberimizde...

Uzun zamandır yaygın olarak kullanılan podcast Apple ile birlikte hayatımıza girmişti. İnternet üzerinden indirilebilen ve taşınabilir cihazlar ile dinlenebilen belgeler olan podcastler, birçok insanın iyi vakit geçirmesini sağlıyor. Video, ses, müzik şeklinde olan podcast dosyaları gün geçtikçe gelişme gösteriyor ve podcast yayını yapan kanalların sayısında da artış görülüyor. Bu durum ise elbette podcast hizmeti veren uygulamaların sayısını arttırıyor. Android kullanıcıları için en iyi podcast uygulamaları, haberimizde…

Android kullanıcıları için en iyi podcast uygulamaları:

1- Radiopublic

Android için en iyi podcast uygulamaları arasında bulunan RadioPublic, işlevsellik konusunda oldukça iyi bir platform. RadioPublic uygulamasının kütüphanesinde yeni podcastler keşfedebilir, buradan 600 binden fazla podcaste ulaşabilirsiniz. Kütüphaneden ulaştığınız podcast’leri daha sonra dinlemek üzere wi-fi ile indirebilirsiniz. Ayrıca dinlediğiniz podcast’lerin sevdiğiniz bölümlerini kaydetme şansınız da var.

2- Podcast Addict

Andoid kullanıcıları için ücretsiz ve işlevsel podcast uygulamalarından biri de Poscast Addict uygulaması. Bu uygulama ile 750 bin podcaste ulaşabilir, radyo kanallarını kullanabilir, binlerce sesli kitabı inceleyebilir ve YouTube‘dan yararlanabilirsiniz. Söz konusu uygulama ayrıca hoparlör desteği bulundurduğu için istediğiniz içeriği yüksek seste de dinleyebilirsiniz. Poscast Addict uygulaması özellikle de video podcast’leri desteklemesiyle oldukça seviliyor.

3- Castbox

Android kullanıcıları tarafından sevilen ve ücretsiz bir diğer uygulama ise CastBox. Söz konusu uygulama geniş bir kütüphane bulundurmasıyla diğer podcast uygulamalarının bir adım önüne geçiyor. Uygulamada yaklaşık 1 milyondan fazla podcast bulunuyor. Ayrıca uygulama 70’ten fazla dili desteklediği için dil öğrenmek isteyen kullanıcılar tarafından da tercih ediliyor.

4- Stitcher

Stitcher uygulaması basit ve kullanışlı bir arayüz bulundurmasıyla dikkat çekiyor. 2007’de kurulan Stitcher, hem Android cihazlarda hem de iOS’da kullanılabildiği için diğer uygulamalardan farklı bir konumda bulunuyor. Söz konusu uygulama ile farklı kategorilerden ilginç podcast yayınlarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca her profil için oluşturulmuş göz atma kategorisi aracılığıyla zevkinize göre podcast dinleyip iyi vakit geçirmeniz de mümkün.

android podcast uygulamasi moblobi

5- Player FM

Hem iyi tasarımıyla hem de sadeliğiyle dikkat çeken podcast uygulamalarından biri Player FM. 300 binden fazla şov bulunduran söz konusu uygulama ile istediğiniz içeriğe çeşitli kategoriler yardımıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Wi-fi aracılığı ile indirdiğiniz podcastleri daha sonra çevrimdışı şekilde dinleyebilir ve dinlediğiniz bu podcastleri favori listenize ekleyebilirsiniz. Android kullanıcıları tarafından Google Play Store‘dan ücretsiz şekilde indirilebilecek uygulama ayrıca reklamsız bir deneyim sunmasıyla da seviliyor.

6- Spotify

Müzik dinlemeyi seven kullanıcıların sıklıkla uğradığı platformların başında Spotify geliyor. Müzik yayını konusunda önemli bir hizmet veren Spotify uygulamasının podcast yayını ile ilgili çalışmalar yapması biraz zaman almıştı. Ancak podcast yayını konusunda da hizmet vermeye başlamasıyla çok daha işlevsel hale geldi. Videolarda iyi bir görüntü kalitesi ve iyi bir ses hizmeti arayan podcast sever Android kullanıcıları için Spotify iyi bir seçenek olacaktır.

7- Google Play Music

Android kullanıcılarının faydalanabileceği podcast hizmeti veren uygulamalardan Google Play Music de ilginç uygulamalar arasında yer alıyor. Aslında ana hizmeti müzik akışı olan uygulama, podcast hizmeti vermesiyle de işlevsel bir konumda. Android için en iyi podcast uygulaması olarak kabul edilen Google Play Music, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılara iki farkı teklifte bulunuyor.

8- Podcast GO

Android kullanıcıları için hazırlanan podcast listesinde Podcast Go uygulaması da popülerliği ve işlevselliğiyle yer alıyor. Söz konusu podcast uygulaması kullanıcıları için 300 binden fazla podcastten yararlanma imkanı sunuyor. Uygulama ile istediğiniz sayıda podcasti indirip listenize kaydedebilir, uyku zamanlayıcısı özelliğinden faydalanarak uyurken de podcast dinleme deneyiminden yararlanabilirsiniz. Üstelik Podcast Go uygulaması, Android kullanıcıları için ücretsiz hizmet veriyor.

Peki siz podcast dinlemek için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Sizce en iyi podcast uygulamaları hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Apple Podcast Nedir? ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Play Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Podcast Yapmak İsteyenlerin İhtiyacı Olan Cihazlar! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı