Youtube Kanalı Açmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey!

Youtuber olmak günümüz dünyasındaki en popüler meslekler arasında. Youtube kanalı açmak isteyenler için 8 önemli ipucu, haberimizde...

YouTube; seyahat, film, eğitici videolar gibi aradığımız birçok içeriği bulma imkanı sağlıyor. Sadece video izleme platformu olmanın ötesinde artık bir dijital içerik paylaşma platformu olması ile de ilgi topluyor. Şimdilerde en popüler meslekler arasında Youtuber olmak da bulunuyor. Youtube kanalı açarak, içerikler üretebiliyor ve video paylaşabiliyorsunuz. Bir iş sahası haline gelen YouTube’da markalarla işbirliği yaparak para kazanabilirsiniz. Markalar, abone sayısı yüksek olan kullanıcılarla anlaşarak belirli ücret dahilinde markanın ürününü tanıtmasını istiyor. Ayrıca, YouTube’da belli abone sayısı ve izlenme sayısına ulaşan kullanıcılara para ödüyor. Böylelikle de YouTube kanalı açmak isteyenler çoğalıyor. Peki Youtube hesabı nasıl açılır? YouTube kanalı açmadan önce bilmeniz gereken 8 önemli ipucu, haberimizde…

YouTube kanalı nasıl açılır?

Birçok kişinin aktif olarak kullansın ya da kullanmasın sahip olduğu bir YouTube kanalı var. İçerik paylaşmak için kullanmasanız da bu sayede başka kanallara abone olabiliyor; beğeni, yorum yapabiliyorsunuz. YouTube kanalı açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle bir Gmail hesabı açın.
 • Adınızı ve içeriklerle ilgili hesap ayarlarını yapın.
 • Böylece YouTube kanalınız oluşmuş olacak.

Youtube kanalınızı açtıktan sonra geriye içerik üretmek kalıyor. Video içerik üretmek için önce hangi konularda paylaşım yapmak istiyorsanız onu belirleyin. Youtube kanalı açtıktan sonra dikkat etmeniz gereken püf noktaları şunlar:

youtube kanali acmak ipuclari moblobi

YouTube kanalı açacaklara önemli ipuçları:

 1. Paylaşmak istediğiniz içeriği belirleyin. Eğlence, günlük vlog, eğitici,haberler ya da araştırma gibi paylaşmak istediğiniz konuları belirleyin.
 2. Rakiplerinizi iyi araştırın. Sizinle aynı içeriğe sahip videoları iyi araştırın. Rakiplerinizi analiz etmeye çalışın.
 3. Samimi olun. İçten ve samimi olun. Kendiniz olun. Diğer kanallarla kendinizi karşılaştırmayın.
 4. Özgün olun. Kimseye benzemeye çalışmayın. Benzer olan içerikleri kendinize göre uyarlayın.
 5. Etiket kullanmaya özen gösterin. Kullanıcıların videonuza kolay ulaşması için anahtar kelimeler kullanın.
 6. Yorumları cevaplayın. Videonuzun altına yazılan yorumları cevaplamaya çalışın. Bu sizin ve aboneler için iyi bir iletişim olacaktır.
 7. Gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor. Telefon, pc ya da kameranız olması gerekiyor.
 8. Düzenli video paylaşın. Abone sayısını arttırmak istiyorsanız sık sık videolar atmaya çalışın. Belirli periyodlarla paylaşım yapın.

Peki beğendiniz youtube kanalları hangileri? Kendi kanalınızı büyütmek için nelere dikkat ediyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Youtube Fenomeni Olmak İsteyenlere 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • YouTube Müzik Kullananlar için 6 Püf Noktası!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Youtube Uygulaması Hakkında 7 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rojda Çelik

Rojda Çelik

Merhaba ben Rojda Çelik. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi de içerik yazarlığı yapıyorum. Sizleri köşemi takibe bekliyorum!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı