Google Duo Uygulamasının 8 Faydalı Özelliği!

Google'ın görüntülü konuşma uygulaması Google Duo hakkında işinizi kolaylaştıracak ve az bilinen 8 faydalı özellik, haberimizde...

Teknoloji devlerinden biri olan Google’ın sunduğu Google Duo hizmeti üzerinden sesli ve görüntülü konuşma gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca, Google Duo’da daha iyi sohbet edebilmemiz için  bazı özellikler de bulunuyor. Peki Google duo nedir?  Google Duo’nun 8 faydalı özelliği, haberimizde…

Google Duo uygulamasındaki 8 ilginç özellik:

Google Duo; Android, iOS veya web üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirebileceğiniz bir Google hizmeti. Duo’da diğer görüntülü konuşma uygulamalarında olmayan birçok farklı özellik de mevcut. Google Duo’nun 8 ilginç özelliği ise şöyle:

1- Telefon numarası olmadan arama yapabilme

Google Duo’nun bu özelliği sayesinde kullanıcılar telefon numarası olmadan e posta aracılığıyla da arama yapabiliyor. E-posta adresleri kişi listesine kaydedilmiyor, kişi bilgisinden arama geçmişinden bakılabiliyor.

2- Video içerikli ileti gönderme

Google Duo’nun videolu mesaj gönderme özelliği ile sesli mesaj yerine kısa video klipler kaydedilerek, mesaj gönderilebiliyor. Uygulama, görüntülü konuşma ve efektli videolardan oluşan mesaj gönderme özelliği de sunuyor.

3- Google hesabı açmadan sohbet edebilme

Google Duo, herhangi bir Google hesabı açmadan; web üzerinden, Android veya Apple cihazlarda kullanılabiliyor. Duo hesabı oluşturmak için telefon numarası ve ülke kodu bilgisi yeterli oluyor.

4- Uçtan uca şifreleme

Google Duo uygulamasında kullanıcıların sohbet bilgilerinin kimseyle paylaşılmadığı belirtiliyor. Uygulamada uçtan uca şifreleme özelliği bulunuyor.

5- Tak tak özelliği

Knock Knock olarak da bilinen özellik, arayan kişiye çağrısı yanıtlanana kadar bir önizleme sunuyor. Arayan kişi çağrıyı başlattığında önizleme aracılığıyla görüntü ve sesi kaydedilmeye başlıyor.

6- Veri planlaması

Google Duo’da gerçekleştirilen video görüşmesinin veri kullanım yoğunluğu düşürülebiliyor. Ayarlar > Mobil veri kullanımı sınırlama seçeneği etkinleştirilerek, veri kullanımına sınırlama getirebilirsiniz.

7- Görüntülü Grup Görüşmesi

Duo’da 32 kişiyle görüntülü grup görüşmesi yapılabiliyor. Uygulama menüsünde “Grup oluştur” sekmesinden kişiler eklenerek görüntülü konuşma grubunuzu oluşturabiliyorsunuz.

8- Düşük ışık modu özelliği

Duo’da görüntülü konuşma sırasında düşük ışığın olduğu ortam tespit edilerek, görüntünün kalitesi iyileştirilebiliyor. Gece modu özelliğiyle düşük ışık otomatik olarak iyileştirildiği gibi ekranda yer alan menüden güneş simgesi seçilerek de görüntü iyileştirilebiliyor.

Peki siz Google Duo uygulamasını kullanıyor musunuz? Google’ın görüntülü konuşma hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “GoogleDuo Uygulamasındaki 7 İlginç Özellik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı